1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле ако дознаете дека дечкото ве изневерил..?

Дискусија во 'Сингл' започната од Candygirl11, 20 јули 2011.

 1. Candygirl11

  Candygirl11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Досега не ми се има ова десено.А ако ми се деси сакам да знам што да правам? :)
   
 2. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  147
  А ако ти се деси..тоа е дека не го задовлуваш..дека си му досадна,сака да проба нешто ново и слични работи :lol:
  А за тоа што да правиш ништо што можиш ..ке си фатиш друг и крај, :) ;)
   
  На Angela bejb му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.082
  Клоцата и чао, таков не ти треба!
   
  На Twinkles, AlexisJMT и sm1zla им се допаѓа ова.
 4. SieIstDieSonne

  SieIstDieSonne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  72
  па како што? чао, пријатно и life goes on.
   
  На Twinkles му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Saxobeat

  Saxobeat Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  99
  Bye, Bye мило мое како ствари стоје време је да теби кажем готово је..... :rofl:
   
  На krEM4Eto, Twinkles и LolyPoP191 им се допаѓа ова.
 6. MissSpark

  MissSpark Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  695
  Допаѓања:
  1.287
  Пол:
  Женски
  Лесно е да кажеш, но да доживееш?
  Ми се нема случено и мене.
  И јас порано викав - клоца, тури му пепел, аста ла виста бла бла бла. И да, ако малку ми значел, секако дека ќе туриме пепел. Но што ако ти значи малку повеќе? Со него се поминати најубавите моменти и никогаш не направил да се чувствуваш лошо. Што ако тоа се случи во брак..
  Човечки е да се покае, човечки и е да се прости. Љубовта е компликација најголема. Си бара жртва.
  Ние што не сме подготвени за таква жртва не влегуваме во сериозна врска.
  Искрено, би простила, ако има љубов помеѓу нас. Само еднаш. Иако се поголеми шансите да се случи тоа повторно, иако премногу боли, еднаш ќе простам, изложувајќи се на ризикот да бидам повторно повредена. Дотолку тоа се случи, значи не вредело. Мазохистички е, знам. Но на секого му е потребна втора шанса.
   
  На GossupGirlxoxo, Twinkles, LiLPixiEe и 11 други им се допаѓа ова.
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.809
  Мед на шофершајбна, џем на шофершајбна, компири у ауспух, лепак за стаорци на шофершајбна или на вратите....ништо од тоа, а сакав.

  Ќе помине лутината.

  А имам слушнато за секакви женски одмазди, некои се стварно смешни :D

  Со тек на време кога ќе помине и болка и се, си велите - па стварно не вреди ;)
   
  На Twinkles, Aleks96, elena.mak и 2 други им се допаѓа ова.
 8. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.709
  Пол:
  Женски
  Едно смајли објаснува се :hai: адиос мучачо.
   
  На BojanaLegija и LolyPoP191 им се допаѓа ова.
 9. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  581
  Со што заслужил тој да е со мене доколку ме изневери???? Ако го сакам, со јадни маки ќе раскинам, не знам како, ама ќе раскинам. Таков не ме заслужува.
   
 10. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.022
  И него и неа ке ги обесам на плоштад и ке ги запалам живи.

  Шала на страна,навистина не би знаела што би сторила,кога ке дојде време(не дај боже ке размислам)
   
 11. slatkichKa123

  slatkichKa123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2011
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  341
  Тешко е да се каже кока не сум сеуште во таква ситуација. Секако дека ќе се чувствувам одвратно, сепак некој ја изневерил мојата доверба. Се надевам дека нема ни да мора да бирам што ќе му се случи.

  Како и да е, нема да си помине убаво :rofl:
   
 12. Isabel

  Isabel Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  1.514
  Допаѓања:
  2.158
  Се сум простила и за се имам разбирање, но доколку дојде то тоа... не би простила.
   
 13. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  3.538
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  се согласувам, веднаш би му раскинала зошто ако ме сака вистински нема да има место за друга
   
 14. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Без размислување истиот момент би му раскинала! :hai:
   
 15. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  536
 16. TeddyS

  TeddyS Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 мај 2011
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  121
  би го изневерила и јас :)
   
 17. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  627
  Се би му простила но тоа да ме изневери да ја изневери мојата доверба и сето време поминато заедно да го фрли по вода за некоја си женска е стварно не е фер и затоа клоцата в гас и ЧАО :hai: а по некое време ако гледам дека се кае ако гледам дека тоа никогаш нема да се повтори тогаш ќе размислам (ама само ако се работи за долга врска ) иако мене ова ми се нема до сега случено и не дај боже да ми се случи
   
  На rici.aaaaa и SieIstDieSonne им се допаѓа ова.
 18. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.401
  Допаѓања:
  3.931
  Пол:
  Женски
  ах се можам да му простам и за се можам да го разберам и да го сватам !
  но да ме изневери оооо нека проба па ќе си види самиот,прво ќе го фатам ќе го ставам под нозе и се ќе му кажам се,се што кога ме нервирал сум пишала овде ќе му биде кажано у фаца
  пу пу скраја да е :D
   
 19. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.096
  Пол:
  Женски
  Никој неможе да каже што би направил се додека не го доживее тоа! :!:
  И јас викав некогаш вака-така...клоцата во гз,
  ќе му го скинам
  :lol: ... ама ништо од тоа му простив и пак бев со него! :puke: Не викам не, се измачував, па можеби не тогаш во моментот ама после само 2-3 месеци ставив крај на таа врска! Најгрдо чуство, знаеш дека тој и неговите постапки се виновни за тие последици, се чувствував немоќно и неможеш ништо друго да направиш освен да ја раскинеш врската! :tmi:

  ...како и да е, дај Боже, никогаш да не и се случи тоа на некоја што силно си го сака и многу му верува својот дечко! |(
   
  На rici.aaaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 20. SieIstDieSonne

  SieIstDieSonne Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  72
  и јас би играл така :up:
   
  На vlubena му/ѝ се допаѓа ова.