1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле ако дознаете дека дечкото ве изневерил..?

Дискусија во 'Сингл' започната од Candygirl11, 20 јули 2011.

  1. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Од инат мој ќе го изневерам и јас, ама не му раскинувам, нека се нервира малку :D :D :D
     
  2. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.953
    Пол:
    Женски
    Да му простам сигурно не :!: да го навредувам нема, не се спуштам на тоа ниво 8) си знам јас што да направам во тој случај , него повеќе ќе го боли тоа, отколку мене неверството ;) и не, не станува збор за тепање :lol:
     
  3. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    по можност со најдобриот другар!!! :D :D :D , се зафркавам :lol:
     
  4. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ако ме изневерил, нека му служи на чест.

    Што би направила?
    Ќе се правам дека не знам, ќе го поканам на романтична вечера на место каде одат многу луѓе, вино, едно друго, дрн дрн... Ќе му продавам слатки зборови за тоа како тој е сладок, внимателен, нежен... но ќе му речам дека сакам да раскинам со него. И тоа не заради што ме изневерил, туку затоа што јас не сум доволно способна да ја примам сета љубов негова, та кутриот мора по други жени да ја дава. Во мене е проблемот, не во него.
    И ќе станам, ќе му се наведнам со моето секси деколте, ќе го бакнам страсно и ќе си заминам... Пред излегување од ресторанот, ќе се завртам и ќе му речам дека ги спаковав неговите работи и дека наредниот ден може да дојде и да си ги земе.

    Фала, чао, спуштај завеса :D
     
    На MoneyLover-98 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    не знам што би направила ама знам сегурно не би му простила. Ниту пак би го изневерила како што некој има напишано за инат ке го изневереле. Ниту ќе го навредувам и да му кажувам лоши работи или да го прашувам да ги барам причините за неверството. Нема шо да се замарам одлучил да ме изневери го направил тоа и тоае последиците нека си ги трпи. Колку и да го сакам веднаш можам да престанам да го сакам
     
  6. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    ...епа ќе направам да жали за тоа, нормално ќе смислам убава одмазда и ќе ја сервирам ладна, нели е подобра?...и на крај кратко и јасно ќе ми речам: ДО...НИКОГАШ :)
     
  7. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ништо не му направив. Се насмеав само. Тој беше нервозниот пошто сум дознала :), пошто и така ќе завршело се, па као зашто со лошо да се разделиме :D.
    Јас, само едноставно си заминав. Се осетив ко цел тон товар да ми се симна од грбот истиот момент кога самата си открив она што барав да откријам, бидејќи тој детаљ ми требаше де за да се ослободам од таа врска.
    Па, си решив еден проблем со тоа. Од тогаш не се видовме, во смисла и јас него и тој мене на исто место... јас го гледав тука-таму, но не осетив буквално ништо за него. Тој единствен пат ме виде на денот на кој требаше да правиме * години од нашата врска... и бев со жутоклунецов. Така што.. јас не му вратив со ништо, ама универзумот решил дека треба да му испорача некоја сметка, или што и да му беше филмот на оној што ги мести коцките со тој момент. Мене секако не ми значеше ништо фактот. Нему очигледно премногу. Но, јас сум каде што сакам да бидам, не знам за него. За мене тие спомени се претерано далечни иако пред една година, нешто повеќе од година се случуваа. Сепак, одамна беше мртво. Информацијата што сама си ја ископав беше само поводот да се каже фајрон.
     
  8. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Не знам, веројатно ќе му вратам во иста мера, а во зависност од тоа со кого ме изневерил можно е и раскинување.
     
  9. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    ништо посебно чао и пријатно, според мене никој не е вреден за да се понижувам ниту да прљам раце. само едно чао и тоа е се крај и завршена е приказната со таа личност.
     
  10. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    стварно и јас така ке постапам...ништо посебно чао пријатно..ии толку..
     
  11. Candygirl11

    Candygirl11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Што би направиле кога дечкото ве изневерил со другарака ви?

    Мојот дечко ме има изневерено со ммојата најдобра другарка...Дали да му просттам или не....:/
     
  12. aaaaa

    aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    9 април 2010
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    1.215
    Пол:
    Женски
    Што би направиле кога дечкото ве изневерил со другарака ви?

    како прво таа не ти е најдобра другарка штом била со твојот дечко.а како второ тој и не заслужува да ти биде дечко затоа што бил со твоја како што велиш најдобра другарка.повеќе од излишно е да ти кажам дека НЕ треба да му простиш ни него ни на твојата се надевам бивша другарка.подалеку од нив и нова страница без нив двајца.едноставно избриши ги од твојот живот.
     
  13. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Што би направиле кога дечкото ве изневерил со другарака ви?

    Боже, какво простување.
    Отараси се и од двајцата.Ти кажувам од искуство,многу добро...
     
  14. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
    Што би направиле кога дечкото ве изневерил со другарака ви?

    Да му простиш???
    Зар помислуваш на такво нешто???
    Веднаш да го отпишеш од твојот живот и него и твојата "другарка". Сакаш утре пак да ти набие рогови??? Кога се осмелил да те изневери со твоја толку блиска личност, па што треба утре да очекуваш од него???
    Бегај од двајцата, такви изопачени особи не ти требаат во животот. ГРОЗНО
     
  15. JenniferLove

    JenniferLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    71
    Што би направиле кога дечкото ве изневерил со другарака ви?

    Мене дечко ми така да ми направи ќе не сакам уште еднаш пред мене да го видам а не уште да му простам.ај те изневерил- и тоа ич не го оправдувам ама со најдобрата "другарка" тоа е нешто најподло што може дечкото и другарката да ти го направат. те советувам што подалеку од нив, да имале барем малку совест- ма ни тоа немаат, луѓе без срце. тој не те заслужува.There are plenty of fish in the sea! не се разочарувај, биди радосна што си открила какви луѓе до тебе имаш-лицемерни.
     
  16. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Што би направиле кога дечкото ве изневерил со другарака ви?

    Тие те направиле будала а ти прашуваш дали да му простиш :swear: абе какво простување избриши ги од твојот живот и тој и таа твоја "најдобра другарка"
     
  17. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас би се тргнала и од двајцата. Ниту е тој вреден да ти биде дечко, ниту е таа вистинска другарка. Абе не вистинска, никаква другарка не е таа. Подалеку и до двајцата. Не ти требаат такви личности во животот.
     
  18. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421

    Со оглед на твоите години (ако е вистина), мислам дека не треба воопшто ни да го поставуваш прашањето. Па добро бре девојче, каква е таа ,,најдобра другарка,, дали воопшто го знаеш значењето на тој збор?
    Дечковци можеш да имаш многу(со оглед сепак ке кажам на годините), ама најдобра дугарка е онаа што е тука за тебе во радост и тага, добро и лошо, а некоја која зад грб ке ти работи.
    Ако навистина бараш одговор на форумов, мојот совет ти е категорично НЕ.
     
  19. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    mene ne mi se dopagja komentarot za devojkata sto te varal on, on si e kriv sigurno taa ne go naterala da se "smuvaat" ;)
     
  20. Chupe

    Chupe Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2011
    Пораки:
    656
    Допаѓања:
    421
    нема тука кој е крив кој е прав, криви се и двајцата кои ја изневериле личноста која би требало да им значи нешто, на едниот девојка му била а на неа пак и била другарка. А крива е и таа што го поставува прашањето затоа што не ги проценила луѓето на кои им допуштила да и бидат во нејзина непосредна околина.Но, од грешките се учи, нели.......
    Бирајте ги пријателите и партнерите, и најбитно е , не го употребувајте зборот ,најдобра, другарка за некоја која не е вредна ни да се дискутира