1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле ако дознаете дека дечкото ве изневерил..?

Дискусија во 'Сингл' започната од Candygirl11, 20 јули 2011.

  1. mamita

    mamita Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Извино девојче ,ама ова прашање не заслужува одговор.Какво простување,аман ти се молам :@
     
  2. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Ако еднаш те изневерил биди сигурна дека тоа ќе го направи повторно !
    Инаку веднаш би ја прекинала врската...
     
  3. Beauty161

    Beauty161 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    316
    Допаѓања:
    134
    Пол:
    Женски
    Ако се осмели да ме изневери право го бришам од мојот живот..ставам КРАЈ на нашата врска
     
  4. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    ЕЕЕЕјјјјј, какво простување.... немој девојче! Како еден маж да е на светот, па да се мислиш. Фрли им пепел и на другарка ти и на дечко ти.
     
  5. femina11

    femina11 Популарен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2010
    Пораки:
    553
    Допаѓања:
    225
    Без размислување Ќе му раскинам и никогаш нема да го погледнам.
     
  6. ripkata

    ripkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    68
    Meне ми се случи ова да ви кажам мој бифши да замини со моја најдобра другарка . Значи ние се скаравме со дечково и по еден месец тој со другарка ми . После 4 месеци се скараа и тие и таа дојде пак кај мене . Јас и простив бидејќи во животот многу лоши работи и се имаат случено ..нема татко , куќата во пожар и изгоре пред 3 години и сл . И простив но не заборавив.Сега се е во ред меѓу нас имаме коректен однос но на моменти се прашувам дали постапив правилно што и простив ..??
     
  7. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Види, нејќам да ти мешам баби и жаби, ама тоа што имала лоша среќа, ако може така да кажам, не и дава на право тоа да прави, незнам...

    Едно е да немаш татко и да си претрпела материјална загуба пред 3 години, а друго е да крадеш ддечко на другарка.

    :)
     
  8. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932

    Само ти си знаеш каков однос сте имале пред тоа со твојата другарка. Било нефер од неа тоа што го направила, но сите прават грешки. Сметам дека секој заслужува втора шанса, па и со оглед на фактот дека ти била најверна другарка. Јас би и дала втора шанса, но би и дала до знаење дека тоа навистина ми сметало и дека не смее да се повтори во никој случај. Ти твоето си го направила и според мене си реагирала како голем човек, сега времето ќе покаже. :) ;)
     
  9. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Јас би го прашала, со што го заслужив ова?! И без многу размислувања би ставила КРАЈ.
     
  10. LilMissBossy

    LilMissBossy Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    517
    Допаѓања:
    203

    Истото,само би додала неколку прашања..Што те натера на таков чекор,што остана што не ти пружив?
    Ќе се заблагодарам што ми вратил на таков начин,ќе му посакам среќа во животот да не го најде и ќе му го свртам грбот.Ќе си го продолжам животот со некој кој ќе ме цени,знаејќи дека кармата ќе го удри таму каде што ќе го здоболи најмногу. :)

    Не посакувам на никого вакво нешто,ниту мене не дај боже да ме снајде,неверството не е само момент на слабост и себедокажување,тоа е многу повеќе од предавство на се што сте граделе.
     
    На LittleDevil му/ѝ се допаѓа ова.
  11. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    ке си продолжам со животот без него ... повеке ми е вреден животот и да гледам да излезам на вистинскиот пат одколку да му се одмаздувам него или да му се вратам и пак и пак да ја повторува истата грешка со еден збор cao amore ;)))))
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. apple12

    apple12 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.019
    Допаѓања:
    3.291
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно крај.... Не сакам да изневерувам а не ни простувам неверство....
     
  13. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Да бидам искрена многу ќе ме интересира која е цурата.. секако не би простила... али ако е некоја шо не ми е на ниво, ќе го жалам
     
  14. mouse

    mouse Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    ќе го изневерам и јас, око за око... па што сака нека биде после
     
  15. Tribbiani

    Tribbiani Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    6
    Што би направиле ако дечкото ве изневери со нашата другарка?


    Зар уште прашуваш мислам дека ни двајцата не те заслужуваат едноставно отпиши ги ;)
     
  16. Butterfly-itgirl4s

    Butterfly-itgirl4s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    285
    Што би направиле ако дечкото ве изневери со нашата другарка?

    Според мене таа не е другарка а тој не те сакал а ако еднас го направиле ке го направат и повторно со сигурност! јас имам една пријателка на нејзината најверна другарка еееј од бебиња беа заедно па и го презема дечкото без трунка совест и таа афера траела долго.Откази се и од двајцата ај од дечкото и не размислувај а другарка ти ке ја унистис со индиферентност игнор и нека ја тепа совест,не ти требаат такви лугје бе во зивотот сто ти не вредис?зар ке дозволис некој будала да прави од тебе?греота,мавни ги таму ајт и да не се гризис за нисто тебе никој нема да те осудува и да те исмејува,како бе такви лугје има хипокрити пред тебе едно зад тебе гроб... другарка сто мозе да ти направи никој друг немозе,со срека опоравувањето и нема сто да се двоумис
     
  17. woow

    woow Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2011
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    88
    Што би направиле ако дечкото ве изневери со нашата другарка?

    Да им простиш????? Таква "другарка" и дечко сакаш во животот??? Зарем немаш ни малку гордост во себе???
    Те молам,не ни помислувај на простување. Што треба утре да очекуваш од нив??? Едноставно како и да не постоеле, избриши ги...веднаш.
    За мене и двајцата се изопачени. Значи додека ти си и се доверувала на твојата "најдобра другарка", таа имала изопачени намери за твојот дечко. А тој пак, со неа нашол??? Знаеш какво понижење ти приредил???
    Главата горе, преболи ги и избриши ги од твојот живот.
    Позз
     
  18. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Што би направиле ако дечкото ве изневери со нашата другарка?

    Зарем ти тоа ја нарекуваш другарка ??!.. Или пак него дечко ?!.. И покрај се се мислиш што да правиш ?! Од тебе нека им е простено, од Господ повеќе ;) Се се врти се се враќа, а ако помислуваш она да ти остане другарка и он дечко, и покрај се, ти си таа што греши. Поздрав
     
  19. Zoza

    Zoza Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2011
    Пораки:
    792
    Допаѓања:
    297
    Што би направиле ако дечкото ве изневери со нашата другарка?

    не ни треба да бараш одгоров после оваа...одма стави ги во листа на отпишаните...абе какво простување ниту оваа ти е била другарка ниту овој нормален дечко кога ти го свирнеле на тој начин...нема поголемо понижување од тоа девојко глава горе и немој случајно да се двоумиш-ИМАЈ ДОСТОИНСТВО!
     
  20. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Што би направиле ако дечкото ве изневери со нашата другарка?

    Ги бришам и двајцата од листата на Живите !!!