1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле ако дознаете дека дечкото ве изневерил..?

Дискусија во 'Сингл' започната од Candygirl11, 20 јули 2011.

  1. milickaaaaa

    milickaaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2011
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Што би направиле ако дечкото ве изневери со нашата другарка?

    Nova sum na forumov, ali bas me zainteresira temava, zatoa sto i jas go imav istiov problem pred dev god, so taa razlika sto ne mi bese drugarka tuku prva bratuceda, togas gi otpisav i jas ali eve sega pak ziveam so nea ali ne e toa toa. Moj sovet nikogas da ne i mi prostis, znam kolku bole i kolku e tesko :(((
     
  2. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Што би направиле ако дечкото ве изневери со нашата другарка?

    Под најитно ,значи најнајнајитно ,неодложно да им раскинеш и на двајцата!
    Зарем сериозно размислуваш да им простиш?
    Немој ,моме ,барај си нов дечко и нова другарка!
    (од мое искуство ,подобро другар ,барем ќе бидеш делумно начисто дека дечко ти нема да те изневери со него )
    Поздрав,мила! :*
     
  3. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.314
    сметам дека со тоа само се понижуваш себе си. Варањето на некој кој го сакаш е ниско и подло. Затоа подобро би се тргнала и би раскинала него да се понижувам
     
    На Neytiri му/ѝ се допаѓа ова.
  4. roberta-rubi

    roberta-rubi Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2010
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    61
    Би му удрила еден здрав шамар да ме запамети,дека јас не сум играчка и ке го напуштам!
     
  5. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Оу да да, го дочекав и тоа. Ги фатив на дело, си се поздравив со цурата и ’’дискретно’’ (нормално и он да слушне) и реков нешто у стилот дека ако го бидувало толку и бил саглам човек немало да му ја удрам корпата, и додадов уште некој збор така од мојот фин речник.(да свати и да изгледа дека ми е бивш) Не се секавам што точно изговорив во тој момент, ама со фактот дека останав ладна и се испонашав толку фино, тој ден денес неможе да се помири. :devil: 8)
    И ептен ми направи ќеиф тоа што ме прашуваше дали воопшто сум чувствувала јас нешто за него.

    Инаку сега ми е сопруг, а ова се случи пред некои 6-7 год, јас бев 1ва година средно мислам, тој ми беше прв дечко.
     
    На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Ќе го начекам во некое ќор-сокаче, па бап вреќа на глава и ќе го направам мелено месо со безбол-палка, па ќе го уфрлам во багажникот во кола и ќе возам 120 на саат по кривини едно добри два саати, па ќе го донесам дома, ќе го рашишам со градинарски ножици и ќе му извадам два-три предни заба со вжештена клешта, ќе го врзам со лисици за кревет и ќе го камшикувам во ритам додека во позадина вриска бесен турбо фолк, дофрлувајќи му хипнотизирачки кобра погледи со закрвавени очи од бес и ќе му шепнам дека имам Томахавк ракета која ќе го следи ако пак се обиде да се дрзне да ме изневери. Страв чува врска, па и лозје, има и од сенката моја да трепери и за крај ќе му направам кајгана од тестиси со клоца, :wasntme: .

    Сега сериозно или ќе го напуштам или ќе му простам, трето нема.
     
  7. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Ако ми го направи тоа со моја другарка, од него ќе се тргнам начисто, секакви контакти ќе прекинам...


    А со неа ќе се позанимавам уште малку... :) Друг пат да не и текне на другарки да им прави такви гомнариии зад грб....
     
  8. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Ќе му манам два-три бокса, тој мене ќе ме изневерувал :punch:
    Се шалам, па ако ме има покрај мене ќе има потреба да ме изневери?
    Пак се шалам, зависи од дечкото секако и од мене и каков тип на дечко е и пак од мене како ќе се однесувам во врската.
    Да знаете ако се однесувате премногу љубоморно и секогаш го притискате и го задушувате може брзо да му здосадите па и да се случи да ве изневери.
    Ако би ме изневерил секако дека нема да му простам, довербата во него ќе ја изгубам потполно и ќе раскинам, а за понатака не знам, зависи со која ме изневерил и од ситуацијата џаст кидинг.
     
  9. Liebe

    Liebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    2
    hm.... вака имам размислуваноо.. ии доколку ги начекам пред моии очи искрејно таа другата салам би ја истепала...доколку не знаелаа декаа има женскаа ок.. ама ако го правела тоаа знаејќи дека има другаа.. ќе ја акнам од земја... а негоо.. чао baby готово.. не знам зошто ама секогаш ја обвинувам таа другата како што кажав ако знаелаа...
    ааа ми се има случено да ме изневери и ништо ова што си го рамислував не се случи.. ме изневерувашее и тоаа со еднаа од друг градд знаевв цело времеее и ќутевв едноставно си премолчивв декка го сакав и не сакав да го изгубам... потоаа се смири со неговата бившаа а мене не ми раскина на никој начин... едноставно се направија во врска на фб ии ставија слики заедно.. сега пак се скараја и ми се пушта пак... ама доволно беше.. сега навистина е крај.. :)
     
  10. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Ако некој дознаам дека ме извара, ке му лупнам клоца по газот и ајт чао :)
     
  11. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Ќе му вратам тродупло, па уште ако ме изневери со некоја очајна риба... ќе го бркнам најдобриот фраер шо ќе го видам
     
  12. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    Што би направиле ако дечкото ве изневери со нашата другарка?

    Дечко ти да те сакал немало да те извара ни под никој разлог!
    А другарка ти да ти била другарка, немала да се закачи со твојот дечко!
    Така да, ни двајцата не ти требаат во твојот живот!
     
  13. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.538
    Допаѓања:
    7.824
    Пол:
    Женски
    такви лицемерни створења не се потребни во мојот живот така да едноставно би се тргнала и од двајцата, без збор, нема тука еден виновен или едниот е повиновен од другиот, и двајцата се виновни вистинската другарка не би требало ниту да помисли на такво нешто а дечкото ака те сака не би требало ни да ја погледне на тој начин другарка ти така да чао пријатно животот оди понатаму
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  14. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Break Up!!

    Може и ќотек да изеде...А за раскин сигурно! :punch:
     
  15. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.514
    Допаѓања:
    2.158
    Ќе ме види како ветар во магла.
     
  16. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Ако е за еднаш ке простам ама втор пат не. Ќе се трудам да ме засака многу најмногу на цел свет ке му кажам оти сум му опростила, дека го сакам најмногу. И кога ептен ке се залета по мене пред сите ке дојдам со нов дечко, и тоа некој што не му е близок пријател ама го познава.
     
  17. Bunny2

    Bunny2 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2010
    Пораки:
    1.301
    Допаѓања:
    1.639
    Ако сум со некој во долга врска,со кој имам премногу поминато може и да простам.Крај краева има разлика од варање до варање.
    Е ако извара по втор пат...Најдобрата одмазда е ignore :)
    Само му викаш чао пријатно и следен пат на улица не се познавате. :)
     
  18. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Прво би м усе одмаздила на ист начин би го испреколнала и би му раскинала па ако треба и до небо да го сакам ! :)
     
  19. LGBT

    LGBT Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    231
    Допаѓања:
    108
    Би и раскинала.
     
  20. WildCherry

    WildCherry Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2011
    Пораки:
    1.193
    Допаѓања:
    1.172
    Се подразбира ќотек хахахаха се зезам бе не е никој толку достоен да трошам енергија фино лепо брејк ап па нека крши сам глава зашо ја да одговарам за него :lol:
     

    Прикачени фајлови:

    • beat.jpg
      beat.jpg
      Големина на фајлот:
      17,3 KB
      Прегледи:
      75