1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле ако дознаете дека дечкото ве изневерил..?

Дискусија во 'Сингл' започната од Candygirl11, 20 јули 2011.

  1. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    [​IMG]

    Ела ми, мило, ела ми, ела ми сега при мене.
    Ја ке ти хубос пофалам, и ке ти крилја помазнам!

    Земајќи ја предвид мојата (не)доверба во машкиот род, сегашниот однос со татко ми и просечното ниво на егоизам собран во карактерот ми, веднаш би продолжила понатаму. Од него зависи само дали психички ќе го унередам, или ќе гаиме привид на лажно пријателство понатаму.
     
    На Smilly, LittleDevil, LGBT и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. MysteriousG

    MysteriousG Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2011
    Пораки:
    112
    Допаѓања:
    28
    Ми се нема десено но ако се деси... незнам ни јас сама како ке реагирам
     
  3. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Е нишо де, шо да напраам :)
    Нека е жив и здрав, се дешава :)
     
  4. ViktorijaMari

    ViktorijaMari Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    463
    Допаѓања:
    159
    би му раскинала и ништо друго, до пред некое време мислев дека би го осакатила ако ме изневери, но затоа што јас сега го изневерувам не би му направила ништо освен да му раскинам |(
     
  5. Miss.Ricci

    Miss.Ricci Популарен член

    Се зачлени на:
    29 август 2011
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    5.744
    Пол:
    Женски
    Би му раскинала, и тоа онака смирено, културно, фино... За да свати дека згрешил и да ме памети за цел живот!
     
  6. mirna0911

    mirna0911 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    18
    а не ми се јасни па девојките што знаат дека дечкото ги изневерува а неправат ништо??? а тоа бе?! на пример јас сум во таква ситуација , си имам мувач знам дека има девојка и све остало , и таа знае за мене и ме познава која сум и не знам кај и е паметот . Не ми судите мене дека се плеткам со него , тој повеке е со мене отколку со неа , имаат врска во далечина .
     
  7. happygirl

    happygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    4.241
    Допаѓања:
    21.647
    Пол:
    Женски
    Што можам да направам? Сигурно нема да се однесувам ко некоја будала и физички да го напаѓам него или девојката со која ме изневерил (не е во неа проблемот). Ќе раскинам и готово. Нема да го видам повеќе во животот. ;)
     
  8. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Ке го бакнам во образ и ке заминам не вртејќи поглед назад.
     
  9. n.a.t.t.y

    n.a.t.t.y Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2011
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    763
    Не верувам дека ќе се случи, али никад се не зна.
    Што би направила? Еден сатар у глава и чао пријатно. 8)
     
  10. Annie.mk1

    Annie.mk1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    1.631
    Допаѓања:
    3.742
    Ќе го фатам и ќе го истепам, ќе го подујам толку многу за да се почувствува како варена виршла !!
     
  11. le.soleil

    le.soleil Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    4.862
    Само оној што го поминал тоа знае колку не е лесно да раскинеш иако предходно си викаш клоца насилство танана. Се зависи до кој степен ти значи дечкото. Првиот дечко за кој веќе и немав чувства кога ми призна дека ме изневерил само му се изнасмеав, дури не беше нормално колку не ми трепна око. После години дечко со кој бев 3 години во врска и свежо раскинати се сплтекува со некоја дроља и јас дознавам. Иако технички раскинати (ама во фаза на смирување) бевме, не можам со зборови да опишам колку болеше. И плачев и припаѓав и се трескав од земја, и пцуев и никогаш веќе неќам да те видам и сите тие причи ама не можев да си го замислам животот без него. Простив се смиривме, 3 месеци животот му го направив пекол, го малтретирав со моите хистерии и неврози, уште полошо се мачев себе си со сета таа надоверба, проверување телефони, мислење дали сега ме вара или не. И кога веќе не можев сама себе си да се поднесам, раскинав. Господ гледал па си фатив дечко, 3 месеци одевме таман колку да ми помине болката и срамот дека сум била изневерена. Кога типот ме виде рака за рака со друг се деси чудо. Направи све за да ме врати назад. И после со оладена глава повторно се смиривме и уште сме заедно. Еве 8 година. Не викам дека сум заборавила зашто не сум, зашто и сега кога ја читав темата ми доаѓаше да му се јавам да го испцујам и да скршам нешто, кога и да ми текне на тој мачен период ми се стега стомакот и одма ми се раѓа недоверба која до ден денешен не се регенерираше 100%. Сега се надевам дека сме повозрасни и сме сфатиле дека битните работи треба да се негуваат и да не се ризикува за една вечер да се изгубат години среќа. Ако пак ме изневери, тоа би било крај. Па макар и у брак.
     
    На 1209 и Bibko им се допаѓа ова.
  12. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Hit 'n run! :nod:
    Тоа би ми било мотивација да земам возачка дозвола. :wasntme: Моите би биле тоолку горди на мене. :angel:
     
  13. nake-mirce

    nake-mirce Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    65
    Допаѓања:
    4
    mnogu ke mi bide tesko go sakam najpoke od se...ali ke moram da go ostavam
     
  14. palavoto.devojce

    palavoto.devojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    135
    ах само тоа да не се случи незнам што би направила во таа ситуација но сигурно ќе му се исплукам во лице,но неверувам дека тој тоа би го направил :D инаку ќе има ќиллллллл :P
     
  15. Discovery

    Discovery Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    227
    Јас ко дознав дека еден дечко ме изневерил зедов ножици и му ја исеков глата на едно мече шо ми го имаше даено :fubar: :D
    Да дознам дека сегашнив дечко ме изневервит?Аххххх биче крви по плажи.... :D
     
  16. parrot

    parrot Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    483
    Ќе му вратам десетократно, а после ќе си продолжам со животот (без него секако) како ништо да не било..
     
  17. martinuska

    martinuska Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    3.095
    Допаѓања:
    3.747
    Ќе го оставам како еден денар кусур во продавница :D .
    И во лице му го имам кажано ова ]:) :lol:
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Loritaa

    Loritaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2011
    Пораки:
    395
    Допаѓања:
    661
    прво би барала објаснување а кога ке го добијам ке му раскинам затоа што ниту едно објаснување и извинување не е доволно добро за да се оопрости таква грешка ;)
     
  19. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    ^Па што е ќе ти тогаш објаснување?
    И аман не е толку трагично бе :lol:
     
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.121
    Пол:
    Женски
    Од коа ќе го преживееш првиот пат не е де ;) ама дур го преживуваш е богами биг дил. Сите си го знаеме.
    Треба да ја прележи прво таа сипаница и после ви ар чилин’
    До тогаш, Мистик рив’р.
     
    На girl.23 му/ѝ се допаѓа ова.