1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле во моментов да бевте изнервирани??

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од isabella0312, 8 јули 2012.

 1. isabella0312

  isabella0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2011
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  32
  Јас на пример да бев инзервирана во моментов ќе искршев нешто бидејќи со тоа го исфрлам стресот. :D
   
  На NewYorker му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Special.Someone

  Special.Someone Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  635
  ќе јадев благо.. :lol:
  шала на страна
  ќе се реметев психички :)
   
  На bad girl18 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. bluegirl7

  bluegirl7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  754
  Допаѓања:
  931
  Ќе броев до 4 :)
   
 4. srcuskata55

  srcuskata55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  29
  ќе грицкав нокти :(
   
 5. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Ке ги изедев и испиев овие целите.......

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На bad girl18 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  ќе искршев се пред мене, и ќе се изнаплачев
  како вчера :tmi:
   
 7. primrose

  primrose Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2012
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  9
  Ќе си седнев на тераса, со едно ладно нескафе. Бргу ќе мине нервозата :)
   
 8. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  362
  Пол:
  Женски
  Ќе го искршев компјутерот.
   
 9. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Ќе останев без нокти(зашо ќе ги изгрицкав) :devil: и
  Ќе плачев силно од нервоза(нели ептен сум емоционална) |( +
   
  На bad girl18 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  ќе се расправав со домашните :tmi:
  (секогаш тие си го добиваат) :angel:
   
  На bad girl18 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  2.305
  Пол:
  Женски
  Прво на сите околу мене ќе им се крене косата,ќе се развикав,а потоа ќе се изнаплачев.
   
  На bad girl18 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  Ќе се заклучев во соба, ќе пуштев музика и ќе се изнаплачев.
   
  На bad girl18 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.088
  Пол:
  Женски
  Нервозата кај мене личи на појачан ПМС помешан со климакс.Вуклан пред ерупција,расплакана жена која е сепак премногу горда и ги брише солзите а тие уште поупорно течат.Не се дерам баш освен ако не пресметам дека можам да си го дозволам тоа т.е не сум си предизвикала ситуација од која е последица мојата нервоза.Тежнеам кон смирен разговор и максимално сум фокусирана кон толеранција.Тоа што потајно внатрешно патам од немир и не го покажувам тоа само за да не предизвикам колуминација често завршува со неславен крај.Понекогаш едноставно неможам да премолчам.
  Се на се кога сум нервозна...бројам до 100...неколку пати.Ова ми е нова неуспешна тактика :)
   
 14. CIA

  CIA Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2011
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  3.029
  Мене може некој да ме нервира,ама за да ме изнервира му треба многу...а кога сум изнервирана многу смирено изгледам,иако ми иде да растрескам врати,ама тоа најмногу ме држи 3-4 минути,за брзо време ми поминува нервозата :)
   
 15. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  759
  Ќе плачев , ќе плачев ,ќе плачев и ќе се развикав на некојј...
   
 16. E...V...I...L

  E...V...I...L Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2012
  Пораки:
  782
  Допаѓања:
  468
  Ќе ја мрчев темава
   
 17. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
  Се трудам да не се истурам врз некој недолжен за личната моментална состојба.
  Да бев нервозна во моментов, ќе си зададев тешка физичка задача. Кај мене со потта се излачува надвор од телото и негативната енергија. Арно, си најдов решение за наелектризирани моменти. :D
   
 18. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  653
  Пол:
  Женски
  Во моментот кога сум лута сакам да се дерам на цел глас, да викам , или да удирам во вреќа од оние што вежбат боксерите :lol: да ми излезе бесот ... хаха
   
 19. Elichka

  Elichka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  545
  Пол:
  Женски
  Ќе си отидев во соба, ќе пишував во дневникот зошто сум нервозна и лута, слушајќи ја Ordinary World - Duran Duran. :)
   
 20. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Ќе си пуштев некоја весела песна и ќе го гушнев и погалев кучето...Бидејќки секогаш кога тоа го правам,се смирувам :!: :$
   
  На bad girl18 му/ѝ се допаѓа ова.