1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле да можете да го вратите времето назад?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од elenastoimanova, 25 февруари 2011.

 1. elenastoimanova

  elenastoimanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  5
  Феминки.... размислував и баш ме интересира сто се би промениле во вашите зивоти доколку имате шанса да го вратите времето назад, колку време би вратиле......
  Еве јас ќе бидам прва..... кога би можела времето би го вратила 8 години назад... затоа што овие 8 години ми се најпеколните во мојот живот се што е лосо кај мене дошло во овие 8 години..... :( :( :( :( :(
   
 2. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Би била малку повеќе себична,би си го гледала само својот гз (со извинување за изразов),зошто од правење добрини аир не видов.
   
  На verica94 и a29 им се допаѓа ова.
 3. dan1

  dan1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  32
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Би сакала да го вратам времето за да го вратам тетин ми назад...ако можам да му помогнам или барем да ги видам пак...ми фали толку многу ;( ;( ;(
   
 4. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Би учела многу повеќе. Тоа е најважно во животот,да си го определите патот.
   
  На verica94 и bebus-sk им се допаѓа ова.
 5. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  293
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  би била помалку наивна повеке идиот...па ке сум си скратила многу маки и проблеми верувајте ;)
   
  На verica94 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. angel92

  angel92 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.821
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Никогаш не е касно да го примениш ова во твојот живот ;)


  Би вратила неколку работи, ама за што се грешките ако не ги направиме? ;)
   
 7. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  74
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Би вратила многу нешта, но не можам.На пример никогаш не би де заљубила во еден тип...Затоа се што ми преостанува е да се обидам да ги поправам грешките.Ако можам!! Ако не времето продолжува и е на моја страна...Тоа е единственото што некогаш ви оди во животот.Зошто да не го искористиме.Некои работи требале да бидат такви какви што се...Но,треба да се погледнете и од друга страна на животот..Не е се сиво нели,и не може да биде!!
   
 8. marrs

  marrs Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Ќе си го сменам карактерот дефинитивно. Смачено ми е од правење први чекори за се, простување на секој, давање совети и подршка на секој кој сега ме нервира! Ќе бидам идиот и што е најважно повеќе ќе внимавам на изгледот :D и повеќе ќе учам ]:)
   
 9. Marucu37

  Marucu37 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2011
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  11
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Ехх... да можам да го вратам времето , и другарка ми со него :'( би направила се потполно СЕЕЕ ! :':)':)'(
   
 10. a29

  a29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Би размислувала повеќе,и не би трошела време за глупости. :D
   
  На andrea91 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Djevrie

  Djevrie Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Еххх да можев да го вратам времето назад..никогаш не би излегла со еден тип кој сега се прави како да не се познаваме :doh: ....и би го сменила мојот карактер ДЕФИНИТИВНО :$
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 12. od-samrak-do-zori

  od-samrak-do-zori Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2010
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  58
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  da mozam da go vratam vcerasniot den nikogas ne bi dozvolila da se sluci nisto od toa sto mi se sluci vcera.ednostavno celo zlo vo svetot zastana nad mojata glava.tolku nesreka i tolku placenje odednas ne mi se slucile. Sto i da e ke pomine.bog da cuva od poloso.amin
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  285
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  да би мозела да го вратам времето мозеби не би излегла од дома на 4.11.2007 би се заклу4ила дома тој ден,мозеби така требало да биде зосто не би била сега овде сепак би ги постедила моите солзи изминативе години од тој ден
   
 14. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.798
  Допаѓања:
  5.049
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  да можам да го вратам времето назад би изела уште 2 плескавици :D
  не е смешно премирам за јадење :D
   
  На LudaMarita му/ѝ се допаѓа ова.
 15. sonce777

  sonce777 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2010
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  261
  Пол:
  Женски
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Колку работи би променила кога би можела да го вратам времето назад 100грешки направив не се којзнае какви за умирачка ама зошто ги направив.Би сменила однесување спрема одредени личности сега видов дека биле од интерес.Љубов и се давав од себе на машкиот свет а не требало крајот горко го поминував.Работно место здравје нерви истрошени зошто сум прифатила.
  Назад да се вратам промена на мојот карактер наивноста,брзоплетоста попустливоста.
  Назад да се вратам во времето би сакала да се научам до десет да бројам па после да донесувам одлуки во животот а не во моментот.
   
 16. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  191
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Мајка ми до 15 год ми викаше, брои до десет пред да кажеш нешто, во наредните 4 ми викаше те молам брои барем до 5, а последнава година ништо не ми вика, се откажа :D така да исти сме во тоа.

  Инаку да можам да го вратам времето назад не би била толку наивна- дефинитивно и би била идиот спрема сите други надвор од домот. Од добрина правење на сите, јас си тонам и си пропаѓам, а на никој ама ни малку не му е гајле. :devil: :devil: :devil:
   
  На sonce777 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. princessofthedark

  princessofthedark Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2010
  Пораки:
  1.018
  Допаѓања:
  147
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  се би променила и немаше да патам како што патев
   
 18. CryBaby

  CryBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Доволно ми е да се вратам само 6 години. 6 години и една недела....... за да не си заминам дома во 12ипол како што ми налагаа моите туку да останам уште со него, да го завлечам, замарам, отргнам, занимавам до сабајле. За да го пратам безбедно дома! Да беше така сигурно уште ќе можев да го сретнам, видам, зезам, гушнам.... "u never miss a good thing untill it leaves u"
   
 19. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад!

  Не би се замарала толку за другите луѓе. Сите околу мене си ја гледаат работата и не им е гајле дали ќе повредат некој, а јас си внимавам дури и како ќе се изразам, да не се навреди некој! :worried:
   
  На marija.stoja му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ivana91

  Ivana91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Што би направиле да можете да го вратете времето назад?

  Многу работи би изменила во живото.Со луѓе што некогаш сум била сега посакувам никогаш да не сум ги сретнала.