1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле да сте на мое место?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од maja1234567, 10 август 2012.

 1. maja1234567

  maja1234567 Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Излегувам со едно момче и веднаш третиот пат кога излеговме ми побара,но го одбив.Потоа додека разговаравме ми кажа дека мн посакува да го направиме тоа,но јас се чуствувам неспремна инаку имам 17 год.Ме интересира на кој начин можам да го направам а да не бидам скинатаа?тука станува збор за моето неискуство па затоа би ви била мн благодарна ако ми помогнете со вашите мислења..однапред фала!
   
  На Boni30 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.852
  Допаѓања:
  38.588
  Пол:
  Женски
  Дечкото очигледно е само ради тоа со тебе, не се навредувај само, не е до тебе, може тој е во тие години кога му лудуват хормоните и сака.Многу е веројатно дека ќе те остави после тоа и ќе бара нова на која ќе и ги прави истите филмови.Нема друг начин да се направи тоа а да не бидеш скината, ако не си спремна биди одлучна со твоето НЕ.А имаш 17, треба со некој да си подолго време за да бидеш сигурна дека сакаш, зошто си мала и неискусна и потоа ќе се кааш доста долго и ќе ти биде тоа на мисли.Додека не се почувствуваш сигурна НЕМОЈ ДА ГО ПРАВИШ ТОА.Тоа е голем чекор и битен момент од животот на секоја девојка, не си го расипувај тој спомен со некој кој не заслужува.
   
  На Istata od vcera, WildMk, maja1234567 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Alone-Girl

  Alone-Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2012
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  27
  Девојко првиот пат останува запаметен засекогаш.. после тоа назад нема. Колку и да се каеш и за жалиш ке се чувствуваш прљаво и искористено. без да се навредиш ама твојата ситуација е очигледна дека на дечкото му е само заради секс. би ти препорачала да останеш на тоа што си или да прекинеш секаков контакт со него, да ги оставиш неговите желби и да поработите малку на твоите желби. Неможе на 3 излегување кај 17год девојка да падне секс, значи дефинитивно не би ти препорачала да бидеш предмет за да некој си ги задоволува своите потреби. Ти си 17 годишно девојче, животот е допрва пред тебе... за се има време. Да не жалиш после по времето и да не ја проколнуваш ноќта, остани на тоа што си.. едноставно ако се фатите после некое време петинг, во ред е.. ако идете подолго и стекнеш верба во него тогаш може и да поминеш на секс, зошто како и да е само мување ќе ви стане досадно, тогаш може да експериментираш на нешто повеќе, ако имате разбирање и доверба еден спрема друг. На почетокот секој е феноменален, добар.. фин.. но на крајот?? - Испаѓа најголем дебил, па затоа очи отварај на време.
   
  На Istata od vcera, maja1234567 и H.VAGA им се допаѓа ова.
 4. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  прво ќе речам и да постоеше начин(ама не постои) да го направиш тоа и да не бидеш скината ќе речев не тоа не оди така лесно па од три излегувања одма секс ајт арлија тој изгледа и тоа му е единствената цел извини вака што ке речам,луѓе одат по година дена па дечкото не се осудува да праша па овај одма од трет ден ајде секс сексот не е само секс тоа е водење љубов се состои од два партнера кои искрено се сакаат и меѓусебно си веруваат а за да се стекне доверба во некого треба повеќе од 3 дена довербата се гради со месеци а може и со години зависи.Јас ти велам немој ке се каеш многу потоа нема назад.
   
  На buuuce28 и maja1234567 им се допаѓа ова.
 5. maja1234567

  maja1234567 Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Ви благодарам секако цврсто стојам зад мојата одлука и се додека не се почуствувам сигурна нема да го сменам мислењето :)
   
 6. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.145
  Допаѓања:
  2.620
  Јас да сум на твое место знаеш што би направила? Би му кажала да си најде некоја к*рва да му ги смире страстите малку. Прво, многу неубаво од него што уште на третиот состанок ти бара односи, а уште полошо од тебе па што се мислиш дали да му дадеш или не. Почекај уште 7-8 месеци, ако не му дадеш рака во оган ставам дека нема да е со тебе. А ако издржи со тебе, е тогаш можеби ќе си 70% сигурна дека е време за тоа. Затоа не се брзај, остави го малку да почека.
   
  На Bubbly-sugar му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.390
  јас не би да ја изгубам невиноста со некој што уште од третиот пат ми бара, сепак губење на невиноста е чин што се памти целиот живот и за да ја изгубиш невиноста со некого потребно е многу блискост, нежност и да му се препуштиш целата, јас лично не би можела да му се препуштам на некој што сум излегла со него 2-3 пати.
  и јас мислам дека е со тебе само заради сексот, почекај некое време и ке видиш дека ке си го покаже вистинското лице..
   
 8. Stefaniya

  Stefaniya Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  70
  Освен што мразам машки што бараат на прв,втор,трет состанок исто така мислам дека тие најбрзо ќе не остават.Како што видов имаш прашано како да имаш нешто а не да си скината? Орален секс - пушење,иако мислам дека тој не заслужува ништо интимно,барем не волку брзо. |( Допири сфаќам,ама секс - никаков.И плус си невина? Прв да ти биде? Не. :!:
   
  На Istata od vcera му/ѝ се допаѓа ова.
 9. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  Штом тој така отворено уште на трето гледање ти кажал отворено дека сака да имате, подобро е побрзо да му кажеш чао пријатно, нека си најде некоја ку*вичка па уште на прво гледање нека си има ако сака.
  Првиот пат според мене треба да биде со некој на кого навистина му веруваш и знаеш дека те сака, тоа не се бара, тоа доаѓа само по себе кога двајцата се спремни на тој чекор. Затоа девојче, главата горе, тој подалеку од тебе ;)
   
 10. Thebestone

  Thebestone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  63
  да сум на твое место јас него би го скинала :lol:
  :roll: дај малце живнете,бе цел живот исто па исто.. ако не денес утре пак ке ти побара, а ти со него си за забава или сакаш нешто поозбилно... :^)
   
 11. rici.aaaaa

  rici.aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  3.403
  Мислам дека со трипати испаѓање воопшто не треба да помислуваш на секс со тој дечко,дозволи тоа да биде спонтано односно подобро да се запознаете и треба да увидиш дали е тој вистинскиот или не....
  бидејќи првиот пат може да донесе убави цуства,но може и траума зошто велам траума,по некоја недела,месец раскинување...и што тогаш....како ќе се чуствуваш запомни сексот е олеснување,а водењето љубов сплотување на две души во една ....
  пред да го направиш тој чин треба да бидеш сигурна во себе,макар што седумнаесет години според мене не се баш за .....
  прво заврши го своето школување,а потоа се ќе си дојде по себе,вистинската љубов не те тера да размислуваш таа те води...по нејзините цветни пољани....дозволи си себе да го доживееш чуството на магијата која љубовта ќе ти ја приушти...
  Сепак тоа е твое што ќе одлучиш....но бар размисли....како и да е тоа секако ќе се случи,но бар да биде со љубов,а не само поради радозналост,тогаш ништо не си направила
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 12. skopjanka2014

  skopjanka2014 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  ne mi e jasno kako moze da se znae dali ke bide nesto ozbolno ili na pominuvanje>premnogu mladi za da posakaat ubavi nesta
   
 13. Thebestone

  Thebestone Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2012
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  63
  вака прво,очигледно е дека дечкото тоа само сака :D , ако и таа се сложи и ако нема ништо против е во ред,НО ако таа сака да има нешто посериозно со него ... :?: чисто СУМЊАМ.
   
 14. Piink

  Piink Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2012
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  28
  Пол:
  Женски
  Девојче, повеќе од очигледно е што сака момчето. Но нема трпение да почека, па да си проба среќата, можеби ќе му успее. Ако не со тебе, со некоја друга. Не си доволно голема, не го знаеш добро тоа момче, што не ти е ни дечко, па затоа не треба ни да размислуваш што да направиш - знае се НЕ!
   
  На Pucanka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Овој како у амерекианскине филмови third date rule! Ма ајде бе немој |(
  Сексот т.е водењето на љубов е најдобро кога се случува од љубов и ова важи и прв и петти и сто десети пат. Ти сигурна си дека за недела дена него го сакаш или дека чувствуваш нешто посериозно од симпатишење?Не сум баш сигурна. Мала си има уште многу да искусиш од љубовниве проблеми.
  Но на крај изборот е твој, само добро запрашај се дали ти навистина сакаш да го направиш тоа, ТИ а не само он што сака. Сексот треба да ти биде уживање а не мачење или средство за задување на дечкото!
   
  На Pucanka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  243
  Да сум на твое место ќе фатам и ќе си заминам шо го е*бам!
   
  На Pucanka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  Мене ми е јак моментот “како да го направам тоа, а да не бидам скината?“
  Мислим, значи не е проблемот што таа ќе го направи тоа, него проблемот е како да се мрси, а да остане девица. Е, овие ми се најјаки.
  Од позади и решен проблем. Кога веќе девственоста и чистотата се гледаат само во нескинат химен...
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  Јас да бев на твое место ќе му раскинев уште кога ти побарал. Третиот пат бе... И не е до неискуство... тебе ти се сака ама страв ти е да не те остави па да не те зборат. Затоа бараш начин да останеш нескината...
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 19. owl-ribbon

  owl-ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  678
  За ова не вреди да пишеш тука најискрено , треба веднаш да му ја дадеш клоцата , глупчо глупав , откачи го ! :D
   
 20. 174060

  174060 Нов член

  Се зачлени на:
  3 август 2012
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  0
  zdravo jas sum anna imam 18god i mislam da mu dadam na nekoj starec ama neznam do kolku godini?