1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле да сте на мое место?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од maja1234567, 10 август 2012.

  1. Macedonian.Horse

    Macedonian.Horse Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 август 2012
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    44
    Најдобро е да раскиниш со него, според мене, неговото однесување дава до знаење сека се однесува кон женските како кон предмет а не како кон човек. Најдобро е по мое мислење првото искуство да го имаш со тој што ќе се земите затоа што првиот секогаш се памети, а ако се земеш со друг што ќе се случи сеуште ќе се сеќаваш на првиот, тоа не е нешто што треба да ти претставува опсесија. Тоа е болно да мислиш оти треба порано од што е потребно дас имаш однос. Па порано девојка што имала однос не ја земале за жена, стара мома останвала, штета што сега се распаднаја моралните вредности.
     
  2. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Да сум на твое место,во истиот миг кога го кажал "господинот" неговото непристојно предлогче,би му рекла:„Мило ми беше што се запознавме,но тука завршува дружбата" и нема очи да ми види повеќе..К*pле напалено..
     
  3. maja1234567

    maja1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Тоа и го направив завршив со него, сепак ви благодарам на советите :* :*
     
    На SummerGirl12 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. maja1234567

    maja1234567 Активен член

    Се зачлени на:
    8 август 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    Aнна обиди се да бидеш малку појасна,дај кажи што како? дали се наоѓаш во таа ситуација или пак само сакаш да слушнеш повеќе мислења??
     
  5. fear

    fear Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    19
    Девојки нова сум на форумов и ми треба совет. Малце е подолго но ве молам да го прочитате. Имам 18 години а дечко ми сега ке прави 21.во врска сме 2 години и неколку месеци. Тој сака да имаме односи и го разбирам нормално е, ама јас и сакам и не сакам. Убаво ми е кога сум со него и кога се триеме и се, ама ме мачи тоа што често се караме, мн е љубоморен, не ми верува. на почетокот си правев глупости т.е пишував на фб со сите онака од досада а не дека ке направев нешто тој ми го имаше пасс и од тогаш престана да ми верува, ми забрануваше да седам на фб, се каравме кога требеше да излезам со другарки. мора секогаш да му кажам кога излегувам од дома ако му кажам после 1 сат мн се лути, а јас него ништо не му велам. Вчера се искаравме мн и ми рече дека тој не можел повеќе вака сакал да имаме односи има потреба не можел мене да ме чека 5 години.ако не да завршиме со врската.јас не сакам да се скараме ама не можам ни да имам односи, се плашам бидејќи толку често се караме и понекогаш не сум ни сигурна дека го сакам :( му реков дека ако ме сака и почитува ќе ме почека а он ако јас сум го сакала и почитувала ке сум имала односи со него. Мн разговаравме и он и рече ќе останам со тебе ама нема повеќе ништо да правиме (на триење мислеше). Мн ми е тешко незнам што да правам. Што би направиле вие на мое место?
     
  6. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    Да сум јас на твое место не би му дала ни под разно ! Си имаш ти свое јас и не смееш да дозволиш некој да манипулира со тебе и да те уценува и навредува. Штом не си 100 % ссигурна не го прави тоа. Немој да го направиш од негов ќејф или колку да се смират работите. Не е убаво од твоја страна што си му дала таква слобода...да те контролира како што родител не те контролира. Смени си го пасвордот на фејзбук и малце покажи заби ! Се најубаво ти посакувам :*
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.239
    Допаѓања:
    5.667
    Пол:
    Женски
    Што би направила на твое место??
    Би го откачила дечкото. Кратко и јасно.
     
  8. Freya123

    Freya123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2012
    Пораки:
    422
    Допаѓања:
    234
    Исто, се согласувам. Покажи малку заби. Или откачи го. И не му давај ако не си сигурна. И нека не те уназадуваат чувствата спрема него. МОРАШ да се бориш за своето јас, и ако стварно те сака, ке те почитува и тебе и твојата одлука.
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.491
    Допаѓања:
    8.292
    Пол:
    Женски
    девојче,имаш само 18 години,зошто толку брзаш,каде ќе ти избега животот,или толку ти е важен дечкото кој те уценува,не ти верува и ти поставува услови.Nекој кој те сака вистински би те чекал,но ајде 2 години одите,го разбирам тоа што сака интимност,но ти не сакаш,и затоа подобро раскини му,зошто само ќе страдаш со него,а кога би имале и секс,размисли тој да стане уште по љубоморен и да не те пушта никаде,а штом толку многу те контролира без никаков повод од твоја страна,помисли си дали тој веќе го добил тоа што не го добива од тебе,или мислиш машко ќе те чека за секс 2 години :^) ?не верувам,најискрено.спаси се од непотребни грижи и маки,раскини уште од сега и уживај во најубавите години од твојот живот,тоа ти го велам како на сестра :!:
     
    На real-man му/ѝ се допаѓа ова.
  10. diamonds.in.the.sky

    diamonds.in.the.sky Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2012
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    195
    Se soglasuvam so hermosa..
    Znaci, ako toj tolku se grizi za tebe i tvoite cuvstva, nema da te ucenuva, toa e najloso...
    Jas i mojot decko imavme tolku spontan sex za prv pat...mene mi bese prv
    Toa e rabota koja e naloso da se dogovara, ke se cuvstvuvas kako da si naterana da go pravis toa...
    Ne deka nema da ti se dopadne, no imaj na um deka tvojata licnost moze da bide povredena vo ovoj slucaj...
    Toa sto si pisuvala na fb so site, ne treba da pravi da se cuvstvuvas vinovna i dolzna kon nego..
    So mojot decko nikogas se nemame ispokarano za sex, taa rabota e najposlednata koja ucevstvuva vo izgradbata na edna vrska, ne treba vasata vrska da se temeli samo vrz sexot, zatoasto ke vi zdozadi, ako ne tebe...nemu sigurno
    Mislam deka posle 2 godini, treba dovolno da go poznavas tvojot decko, da cuvstvuvas dali te saka, ili vo tebe gleda sex masina, ili nevono devojce koe ke mu sluzi za reklama vo drustvoto ( od tipot na maski muabewti "JAS I BEV PRV" )
    Razmislu ubavo, moj sovet e, da razgovaras otvoreno so nego, i ako insistira na sex za vasata vrska da prodolzi, raskini mu, pred toj da te iskoristi i ostavi tebe ...pozz :)
     
  11. fear

    fear Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    19
    Ви благодарам на сите за советите, ќе расчистам со него за брзо..
     
  12. Angel-Adriana

    Angel-Adriana Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2012
    Пораки:
    1.085
    Допаѓања:
    555
    ^Не му дозволувај само, ако не си спремна!!! :x
     
  13. ana996

    ana996 Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    0
    Со дечко ми се обидуваме да имаме односи веќе 2 месеци.. Секој пат се е океј и коа ке дојде до тоа да влезе, несака.. неможе да влезе и неможе :/. Сте имале ли ваков проблем и како сте го решиле?
     
  14. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    некои луге си имаат поставено цел-ова од лично искуство го зборувам и само чекаат жртви
    примери-девојките погоре
    те гледа фина, мила слатка и 2-3 состанок целта се знае која му е, и што е најважно не се откажуваат од тоа :!:
    со таков не вреди да се замарате, не заслужува да биде дел од вашите животи девојки
     
  15. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    не сум имала ваков проблем но ке се обидам да ти помогнам
    за да се случи тоа што и двајцата го посакувате треба да се опуштите-со сила убавина не бива
     
  16. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Сум имала таков проблем на почетокот. И двајцата бевме неискусни. Најпрво нека проба со два/три прсти да ти влезе што подлабоко, а после тоа твое е да се опуштиш максимално и да не се стегаш како којзнае што да ти влегува :D Можда не си доволно влажна и затоа не сака да влезе. Пробајте со кондом, така повеќе ќе лизга.
     
  17. Valentina.Vaki

    Valentina.Vaki Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2013
    Пораки:
    351
    Допаѓања:
    578
    Пол:
    Женски
    Машкиве како си бараат дупка за тресење ко божем сокче е ова па ај....дај ми ..Важи дечко веднаш...
     
  18. Pucanka

    Pucanka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2015
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Nemoj nisto da pravis batali go i najdi nov decko sto ke bidete podolgi vreme zaedno za da imate obostrano prekrasen seks a vekje dokolku sakas po svoja volja da go zadovolis mozes so usta ili so raka da go zadovolis a da ne bides skinata drug nacin nema
     
  19. Pucanka

    Pucanka Активен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2015
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    74
    Пол:
    Женски
    Pa najdi nekoj 88 mozda i ke mu se digne@!!!
    A sto fetis ti se starci?
     
  20. ♡BuBaLe♡

    ♡BuBaLe♡ Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 мај 2015
    Пораки:
    5.169
    Допаѓања:
    105.778
    Пол:
    Женски
    Раскини му со време и најди некој кој ќе те цени и почитува и со кој ќе осетиш дека е време да го направиш тоа. Или можеш да се согласиш, да те искористи и тој да ти раскине. Не чекај ни ден,цени се себе си девојче!!!!