1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би направиле да сте на мое место?

Дискусија во 'Интимни прашања и проблеми' започната од maja1234567, 10 август 2012.

  1. SummerGirl12

    SummerGirl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 април 2016
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    214
    Пол:
    Женски
    Вo денешнo време oвa се среќaвa нa секoј чекoр штo е кaтaстрoфa...Јaс ќе ти дaдaм еден сoвет штo јaс oд секoгaш сум гo кoристелa и ќе гo кoристaм...Првa рaбoтa никoгaш дa не си дoзвoлиш кoј и дa е дa те уценувa и дa те терa нa рaбoти штo не ги сaкaш сaмo зa негo дa му биде се oк.
    Втoрo не дoзвoлувaј некoј дa ти зaбрaнувa дa си ги прaвиш рaбoтите штo се нoрмaлни кaкo штo спoменa фб и пишувaњетo нa чaт(нa крaј крaевa тoј не ти е мaж тебе a ни ти нему некaкoв рoб) идтo тaкa тие кaрaници и љубoмoрствa се мнoгу лoшa рaбoтa зa еднa врскa и третa рaбoтa кoгa мaж ти бaрa дa му дaдеш е тoa е зa мене незaмисливo и глупaвo јaс нa твoе местo би гo oткaчилa oдмa без рaзмислувaње зaтoa штo мaжoт штo вистински сaкa тoј не бaрa и не мoли ВИСТИНСКИOТ МАЖ БАРА НO НЕ СO ЗБOРOВИ.OСВOЈУВА..сo искренoст и љубoв сo нежнoсти.Oвa гo кaжувaм oд искуствo.Имaм уште дa пишувaм aмa дoстa е aкo ти требa уште некoј сoвет пиши ми вo инбoкс пoз
     
    На WildMk и the drummer им се допаѓа ова.
  2. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Ве молам за искрено мислење,значи дали би легнале со личност со психички проблеми а убав ,но претходно ве понижувал и исмевал и потоа сака секс?
     
  3. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Ако легнеш со него очигледно ти имаш психички проблеми (facepalm)
    Те понижувал и исмевал, и после ајде дојди да се клецнеме... стварно?
     
    На Alisa22, Feminka22, Gushkalo и 13 други им се допаѓа ова.
  4. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @hermosa Нема сигурно да те вреѓам, ама really? Што воопшто си мислела, или не си мислела, поточно да кажам, ако си легнала? Најискрено се надевам дека не си го сторила тоа. И ако воопшто размислуваш, ќе мора да се согласам со Џоли, дека ти треба помош и не се шегувам (facepalm)
     
    На Alisa22, Feminka22, Someonespecial и 5 други им се допаѓа ова.
  5. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    И јас така мислам,инаку се деси случајно ли било се попали на мене нз шо да правам буквално во тој миг,инаку вљубена сум во тој дечко ,кога почна да ме нервира и понижава го откачив
     
  6. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @hermosa Мислиш вљубена беше? :D И за тоа искрено се надевам дека веќе не си :D
     
  7. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Никако ! Како те понижувал бре ?! Па се осмелува да ти каже дека сака да има односи ? Подалеку од такви мангупи само :x:x:x
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Spasi se navreme Hemi, nemoj da se kaes posle a sigurno ke se pokaes ako sega go storis toa. nemoj :hug: @hermosa
     
    На Someonespecial, kjukli, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Вака мн одамна беше,не легнав секако,па знаеше дека го сакам рече не сум убава вртеше други пред мои очи и јас престанав да зборам со него,после точно година дена се попали штом ме виде,јас во шок и не отидов ,неодамна му пишав на фб не ми збори рече ти ми збориш јас на тебе не.се работи за психички нестабилна личност,да нагласам
     
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Сум тоа е најтешкото и имам трауми.Фала на сите за мислењето
     
  11. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @hermosa А зошто си му пишала воопшто? И зошто после една година, без разлика на се, се замараш со таква личност? И како бе сеуште вљубена? Вљубена во што? Садомазохистичкиот однос? Во навредите? Во лошото третирање?
     
    На Gushkalo, Someonespecial, lovemme и 2 други им се допаѓа ова.
  12. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    За да видам колку е психички нездрав за жал многу ,оти го видов па викам да дознаам шо се десило,он се попалил несвесно гарант едвај го избегнав тогаш,да не даде таква беља ѓаволот ни на душман
     
  13. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Hemi, mila, znaes I sama kolku patese taka? e zosto sega pak si otvaras bezpotrebni problemi I macenje na dusata? A?
    Nemoj, za tvoe dobro. Ostajgo, neka ojt u trista toj....ako si imat psihicki problemi neka se pogrizi sam za toa ili negovite, ti ne si dolzna da se grizis za nego, ne si se vovlekuvaj vo takvi nevolji za dzabe.
    Na kraj pak ti ke bides povredenata.
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  14. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Затоа и му пишав да видам шо ќе било ако спиевме,за жал он е истиот идиот ама здравјето му е влошено,се грижам за него.тогаш како за секс со мене,го акнале хормони?он не се сеќава дури,може е до болеста.тешка е темата но останав вљубена зш тоа ми остана страста негова ме акна за цел живот
     
  15. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Јас ништо не разбирам..кој е уствари психички нездравиот??
     
    На fallenangel и rose60 им се допаѓа ова.
  16. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @hermosa Are you for real girl? :^) :| Дали он е само еден обичен морон, а ти го вадиш со психичка болест демек, затоа што всушност сакаш да кога некој те повредува? И извини вака, но штом цело време прашуваш дали ние би имале односи со таков и штом него си го прашувала што би било доколку тоа се случило, кажува дека многу би сакала тоа да се оствари, што пак доведува дека сепак ти треба некаква помош, за твое добро.
     
    На Gushkalo, LollySky, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  17. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Дечкото,баба рада.не ме праша за секс намерно,го објаснив тоа погоре ,бев вљубена оти е мн убав но кога ме понижи се тргнав ама он се попали и оттогаш заборав нема.фала кукла за поддршката❤
     
    На rose60 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Сакав да бидам со него но се тргнав .Он е луд ,тоа е болеста не се шегувам кога се заљубив незнаев зш го гледав одалеку
     
  19. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @hermosa Но, ти не си вљубена во него, туку само затрескана. Не е љубов тоа оти бил многу убав.
     
    На Alisa22, LollySky, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
  20. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.485
    Допаѓања:
    8.276
    Пол:
    Женски
    Долга е приказната,инаку ако не ми е убав зш ќе се вљубам?чудното е он како осети страст кон мене кога се однесуваше лошо?