1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би носеле вие на red carpet

Дискусија во 'Мода и стил' започната од kolovoz, 12 февруари 2012.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  6.150
  Замислете дека сте Вие добитничка на Оскар или Греми и Вие сте тие кои треба да прошетаат на црвениот тепих да бидат оценувани и коментирани преку целата година.
  -Па ве прашувам вам мои дами која ке биде вашата добитничка комбинација(односно како вие би се облекле), кој би бил вашиот придружник-партнер, каков накит ке носите, и со кој парфем ке заведувате?
  Иако знаеме дека славните обично за вакви прилики го одбираат само дизајнерот кој одлучува место нив, па ако не сте сигурни за вашата добитна комбинација слободно можете да го напишете името на дизајнерот кое вие би одбрале да го претставите.


  доколку не ви се допаѓа темата или ако веке постои слободно може да оди во канта
   
 2. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.647
  Допаѓања:
  6.150
  еве ја мојата комбинација
  фризурата и накитот би ми бил овој [​IMG]
  фустанот[​IMG]
  чевли[​IMG]
  партнер нема да имам себично ке одам сама ;)
  а парфем..... немам поима како мириса но ми одговара во стајлингот[​IMG]
   
 3. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  [​IMG]
   
  На sweet-cherry, pink4ever, Chocolate.me и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Mims, кај истиот ќе се пазариме. ;)
  [​IMG]

  И овој на Емилио Соса од Проект Писта.
  Не сакам нарочито златна боја, ама овој фустан има прекрасна леснотија на движење.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На littlethings, BeYourself, mims-89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  И јас еден ќе пазарам од кај истиот како вас. :lol:
  Во овие два фустани сум заљубена...
  :)
   

  Прикачени фајлови:

  На zhap4e, Phyramide, mims-89 и 2 други им се допаѓа ова.
 6. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.163
  Допаѓања:
  23.019
  Пол:
  Женски
  :inlove: :inlove: :inlove:
  [​IMG]
   
  На Bright и Trendafilka им се допаѓа ова.
 7. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  фустанов ми е перфекција :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • rache;.jpg
   rache;.jpg
   Големина на фајлот:
   212,3 KB
   Прегледи:
   1.865
  На Marilyn-Monroe, sweet-cherry, sweetyears и 11 други им се допаѓа ова.
 8. cherry91

  cherry91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  33
  нека стојат и двата во плакарот па кога ке дојде денот ке изберам :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Libera му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.071
  Би живеела во фустанов, а не само на ред карпет да го носам :lol:
   

  Прикачени фајлови:

  На Chocolate.me, rossonerka, teddybear и 4 други им се допаѓа ова.
 10. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  586
  Фустанот на Marchesa од модни критики :lol:
  Ајм ин лав.
   
 11. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  [​IMG]
   
  На Miss.Ricci му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.415
  Пол:
  Женски
  Ова мимсме копира, и јас би го носела тој :P
  [​IMG]
  Фасцинирана сум од овој, едноставен, но предобар
  [​IMG]
  Kомплетно ми се свија и фризура и ланчето и како е нашминкана.
  ОД тие шти се ептен долги овој
  [​IMG]
  На оскар ќе идам и ќе го земам, толку години вежбање со шампон мора да се исплатат на некоој начин :D
   
  На Marilyn-Monroe, LilBaby, ludoto19 и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
 14. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.707
  Допаѓања:
  37.551
  Пол:
  Женски
  Јас со задоволство би се прошетала во некој од овие модели
   

  Прикачени фајлови:

  На avita и kikav им се допаѓа ова.
 15. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  759
  Прекрасен е :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 16. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.307
  Пол:
  Женски
  Веднаш ми текнува на Никол Кидман во прекрасниот црвен Баленсиага :inlove:
  [​IMG]
   
  На Lilit и rossonerka им се допаѓа ова.
 17. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.807
  Допаѓања:
  52.956
  Единствениот
  [​IMG]

  или нешто вака
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Libera, Marilyn-Monroe, zhap4e и 6 други им се допаѓа ова.
 18. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  5.137
  Допаѓања:
  46.664
  Пол:
  Женски
  Нешто ептен едноставно :) како ова :)
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Elenuskaa извини ама ауч :tmi:

  Се согласувам апсолутно со Мимс и Лудото и Кравче oдлични фустани тие ми се едни од омилените.
  Абре ќе носам фустан од Елие Сааб и тачка :D
  Дефинитивно на Оскар, Глобуси, Кан и слично не би носела краток фустан. Што ќе ми е краток.
  И вака ко женчево во продавница на Елие ќе баратам и ќе си го одберам најубавиот :wasntme:
  [​IMG]

  Од останатите нешто што најмногу ми остави впечаток годинава е Стејси Кеиблер, девојката на Клуни ма СаГ наградите, совршена мајкеми! Сакам да сум Стејси и да го имам тој фустан и таа фризура и тие нежни дијаманти и добро може и тој дечко под рака :D
  Едноставен префинет изглед, нежност и природна убавина нагласени.
  [​IMG]

  Исто и овој сирена фустан носен од Софија Вергара, не ги имам нејзините облини, ама се надевам бар 10% добро ќе ми стои како и неа :)
  [​IMG]
   
  На Aylin123, 1209, kravce и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.744
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Aylin123, zhap4e и mims-89 им се допаѓа ова.