1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би правеле на пуст остров ?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dumbal, 10 декември 2010.

 1. dumbal

  dumbal Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Денес ми дојде на памет да ја поставам оваа тема
  Ако во животот ви се укаже шанса да присуствувате на пуст остров некое време,би сакал да ги видам вашите размислувања и фантазии во врска со оваа тема. Опишете го денот како би изгледал и што би сакале да правите таму, далеку од очите на јавноста :!:
   
 2. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  482
  Со задоволство би отишла на пуст остров само под услов да имам со што да се хранам и да бидам изолирана од дивите животни :lol:
  Веројатно поголемиот дел од времето би се шлапкала во вода и би се сончала и би читала книги :$
   
  На ivon.glammur му/ѝ се допаѓа ова.
 3. kostic

  kostic Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  15
  Би ископувал злато а и што друго би ми останало :) освен рипки да ловам и одкако ке ми се смачи од се да станам храна за ајкулите, барем тие ке имаат полза од мене :D
   
  На martinapopovska му/ѝ се допаѓа ова.
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  Тоа што најмногу сакам-ќе се бањам, сончам и слушам музика колку ми душа сака :sun: :sun: :sun:
   
 5. LightOFF

  LightOFF Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  72
  Ќе си ја одморам главата од сите проблеми,ќе си уживам музика ќе слушам,ќе се бањам,сончам а може и некоја рибичка ќе фатам (по можност златна)хехех :D
   
  На citiesinflames му/ѝ се допаѓа ова.
 6. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  да ми се укаже таква шанса, нема два пати да размисла дали да заминам или не на пуст остров
  ке се сончам, пливам и уживам, секако со некое коктелче во рака, и за храна некое овошки, а секакодека ке се научам и да ловам :$

  уживанција во боја, прекрасно :$
   
 7. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Би си зела храна, добра музика и книги. Цел ден би се капела и сончала, музиче, книгичка...и тоа...уживанција!! А може и некое рипче ќе си фатам.
  Ама би останала само 2-3 недели или месец дена. Повеќе не. Тоа би ми било доволно да се одморам од се и секого, да размислам за се, и да си направам нови планови. А потоа назад во цивилизација и плановите на дело. хахах
  Не знам да живеам нецивилизирано и без луѓе околу мене! :lol:
   
 8. gossip-girl

  gossip-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  351
  Допаѓања:
  218
  Уфф, ама буквално ништо.
  Ќе се одморам од сите и од се, ќе пуштам мозок на пасење, ќе преживувам во однос на храна и вода. Една недела мислам дека ќе ми биде доволна да соберам енергија, после како нова ќе бидам :rofl:
  Би земала само една книга во случај да ми биде досадно :)
   
 9. anabela90

  anabela90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  ќЕе јадам банани цееееееееееееллл ден...ако има .....
   
  На elinela му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MileyCyrus1Fan

  MileyCyrus1Fan Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  130
  Ке се бањам и ке спијам :D
   
 11. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  зависи со кого сум... не сакам кога сум сама брзо ќе ми се здосади без разлика што да правам :rofl: така да ако сум сама цел ден ќе барам начин да си замина...
  а ако сум со некого на пример со дечкоми по цел ден наизменично секс па пливање па сончање... уживанција
   
 12. esperanca

  esperanca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  3.166
  Ќе уживам :D
   
 13. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Ќе уживам,ќе се тегачам по песок цел ден ќе се сончам 8) :inlove: По можност би си земала и некој со мене да разбиеме малце монотонија.Би играла и јас како Гламур-Лејди,би го земала дечко ми да се галиме колку ни душа сака и на раат :rock:
   
  На Lana del Rey му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Ќе си земам стегач, млеко за сончање, костим за капење, апостолки и еден мп3 плеер со омилените песни, ќе се оптегнам на песокот и ќе уживам! 8)
   
 15. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  само ке уживам самаааааааааа :D 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
   
 16. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Машки
  Па пред да почнам да паничам како ќе заминам, прво би си посветил време на себе и би искористил ретка шанса да уживам во целосна самотија, без надворешни притисоци, очекувања и настани... :)
   
 17. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  ќе се одморам од се што овде ми смета аххх леле само уште да бев на некој пуст остров но ајде фантазијата е овде да ја употребиме малку хехехе да се нашалиме ...навистина би било убаво да одам барем на една недела ништо повеке :P :) ;)
   
 18. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.464
  Ехх да можев .... :) Со храна, без опасност од животни, и можност да се вратам дома :D ми треба вакво нешто :) Па најверојатно би сакала да сум малку сама ми треба тоа :) времето би го поминала во сончање, пливање, добра книга и многу музика .Би размислила за себе за моите идни планови би си ги средила мислите и би уживала во тиркизното море и ведрото небо би фантазирала, будна ќе сонувам, ќе кажам се што би сакала а не сум можела ваму во реалноста ... Уфф на момент бев таму :rofl:
   
 19. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  пак нема да сум задоволна [​IMG]
   
 20. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Ќе бројам камчиња, и ќе бркам рипчиња, а и во меѓувреме ќе се трудам да го добијам долгопосакуваниот тен. :geek: