1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би правеле на пуст остров ?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dumbal, 10 декември 2010.

  1. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Ми ја погодивте мнооогу слабата точка - сончањето. Не се сомневам дека би се печела како рак, од изгрејсонце со зајдисонце :rofl:
    Можеби повремено би ми се јавила желба да се брцнам во вода, но искрено не уживам мн мн во пливањето. Радо би си правела кули од песок.....се само за да останам на плажа хахаха
     
  2. missperfect

    missperfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    60
    Би уживала,би читала книги, би јадела банани и би се мачкала со кокосово млеко 8)
     
  3. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
  4. tweetygirl

    tweetygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    10
    Би се одморила психички од ситеееее
     
  5. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
  6. the.one

    the.one Популарен член

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    564
    Допаѓања:
    797
    Би била најсреќната девојка на светот! :) :D
     
    На milky-candy му/ѝ се допаѓа ова.
  7. milky-candy

    milky-candy Нов член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2010
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    713
    Има да си приуштам невиден психички одмор...Ќе спијам колку сакам, ќе јадам колку сакам, ќе се сончам, ќе пливам, ќе читам книгички, ќе се шетам гола (доколку сум сама таму) и нервите ќе си ги одморам, зашто веќе ми се истанчија од бескрупулозни луѓе...
     
  8. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Би земала тон книги со себе, па ќе си читкам да ме трае за цел живот. Би уживала во порелаксираниот начин на живеење. Би бегала од сонце. :$ Но на почетокот...Потоа би барала начин да избегам од него, брзо ми се досадуваат работи. И многу убаво не е на арно. :)
     
  9. AIT

    AIT Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2011
    Пораки:
    979
    Допаѓања:
    1.750
    Пол:
    Женски
    Првата недела би спиела и одмарала ,а веќе наредниот ден ќе смислувам начин како да го напуштам :D
     
  10. Leeloo

    Leeloo Популарен член

    Се зачлени на:
    11 декември 2010
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    290
    Oнака како што сум сега напната, ненаспиена и нервозна..triple N. :D би си зела добра залиха алкохол за разни коктели и би уживала. :D
     
  11. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    Ехх што не би правела б се сунчала би си играла би се бајнела јухуу полно работи ама другарче да имам бидејки многу зборувам ке полудам ако сум сама
     
  12. FemmeFatale

    FemmeFatale Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    Некој секси дечко до мене, само малку храна и мноооогу презервативи. :D
    Во вода , на дрво , на плажа :devil: .. можеби би имала време и за мало релаксирачко пливање.
     
    На odbojkarka му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Еее тоа ќе беше живот... 8)
    Палми, океан, сонце... Би собрала школки, би си изградила куќа, се сама... без да ме изнервира некој, или да ме избрза...
    Потоа само би лежела, би се сончала, би пливала, би пеелаа !! (барем таму никој не може да ме чуе и да ме исмее) -.-
    Би требала да се навикнам на морски плодови, е тоа ќе беше предизвик за мене, затоашто мразам морска храна. :puke:
    Ама после едно време пак би се обидела да се вратам дома... :worried:
     
  14. afroditaa

    afroditaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2011
    Пораки:
    356
    Допаѓања:
    98
    би љубела..би ме љубеле
     
  15. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Е да бе! Комарци касаат, ракчиња штипат, секакви инсекти те напаѓаат, змии демнеат, јадење немаш, јадеш кокос и папаја вечно се додека не те спасат, едвај да научиш да уловиш риба, идеш да се бањаш - ајкули ти лаат :D немаш со кој муабет да си напраиш, ти преостанува вечно мастурбирање, се молиш да ти се погоди барем баскет топка да можеш да си ја викаш Вилсон.

    Се на се - би полудела!

    Нејќум пуст остров, сакам цивилизирано откачено парче од земјата, да знам, дека кога и да е можам да си отидам и да се вратам.

    Пустелии не обичам :emo:
     
    На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
  16. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    Ќе си го земам дечко ми и ќе уживаме,ќе се капиме ,ќе се сончаме,ќе се галиме па тој ќе ми лови риби јас ќе ги проготвувам и така можи да си останиме таму цел живот без никој да не не замара и да ни досадува абе убајни :lol:
     
  17. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    е сама ќе одам ма каков дечко со мене,сакам глава да одморам :D
    би си уживала,би се одморила,би шетала,може навечер малку страв би ми било ама добро,ќе се бањам, и тоа е вака што ми доаѓа на памет,коа ќе се вратам ќе ви кажам точно што сум правела :P
     
  18. TeddyS

    TeddyS Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 мај 2011
    Пораки:
    235
    Допаѓања:
    121
    Не сум Робинзон Крусо јас да издржам таму ! :rofl: :rofl:

    Златна Цивилизацијо ! :*
     
  19. girlinlove

    girlinlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    10
    ke uzivam..... ;) :lol:
     
  20. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    У првите неколку секунди, штом се истоварам на плажата одигрувам еден танц со гол задник во стилот на „чикен денс“. Коа ќе се уморам од вртењето, пошто ќе осетам во слабините пецкање ќе се оптегнам на песокот и ќе зјапам во некоја си точка во хоризонтот и ќе размислувам, колку само ова е тоа-тоа, ама баш она што ми требало и како побогу не ми текнало до сега. Хел је!
    Ќе климам со глава ко да си правам муабет со оној горе и ќе мижуркам на сонцето ќе се печам некој си пола саат, максимум два, освен ако не заспијам што мене може да ми се деси, да се надеваме нема.. пошто опасно по кожата ќе е! Си имам јас доста за размислување, така што и сама кога сум не сум баш сама-сама :D неколку души сме си.
    По сатисфакцијава и мирот што ќе ме држи во првиов час од престојот на ноу мен лендот ќе ме фркне адреналин и ќе тргнам во извидување на ситуацијата на островот... чисто да видам што таму се дешава без јас да знам. Се ќе ми изгледа, дивота живота, рај са неба и ќе свиркам и пеам.. ќе си зборам сама со себе на глас и ќе се смеам за секој бумбар, гуштер, змивче што ќе видам... ќе насоберам секакви листови и цветичи, гранчиња се што ќе можам да држам во рака, душкам и пафтам наоколу. Од коа ќе се уморам ќе ме напушти тоа чувство на пиратот во потрага по скриеното богатство и ќе се мислам од каде ли по ѓаволите дојдов до тука и ќе гледам да се врата на исто место. Ова ќе е момент на обратна еуфорија, поточно фобија од неограниченото пространство од листичи, гранчиња што ќе ми личат на раце.. најнеприметливото шушкање ќе ми е ко брефтање на некој ѕвер... па ништо чудно трчајќи да си го барам патот назад. Кога ќе стасам на плажата ќе сум во стилот, колку сум само јас нетокму, тотално откачен човек и ќе се смеам ко будала. Ќе се мислам да барам нешто за јадење да не барам.. па и не сум толку гладна можам да издржам до утре ок сум. А, не дека ќе биде прашање дал сум гладна или не, туку што ми фуфка пак да шетам околу за да најдам нешто за јадење. Вечерта ќе ми е лит’л скери и ќе трепкам.. око нема да склопам. Утрото ќе сум ќенкава и ќе му се лутам на морето, на небото, на себе што сум била толку будала да дојдам тука... ќе почнам да мислам како тоа немам шампон, пошто секој ден морам да ја мијам косата па ќе ја душкам како демек ми смрди, паста како немам.. ќе ми смета песокот, пошто в газ и уши ми се набуткал дури... ќе се избањам ај шо ќе се избањам во водичката.. и доаѓа момент кога се суши кожа, пржи што од сонце што од сол па ќе поминам саати набљудувајќи ја, како се менува. Кога ќе се изнервирам до тој степен да не ми е гајле и речам, ма што биде нека биде, ќе станам и па ќе почнам да шетам .. у потрага по богатството... т.е храна. Ако најдам ќе е ок, само ќе се мислам колку е ок да го јадам тоа, колку не е, а ќе ме боли ли стомак, а ова а она.. битно ќе соберам и ќе седам некое време гледајќи се со кокосот, бананата или што знам што дур не осетам стварно стварно глад да ми се прилошува. Тогаш ќе изедам се на брзинка. До вечерта веќе ќе пцујам се по список... ако во наредниот ден или во текот на ноќта не ме спаси некој, многу веројатно да умрам од преголема нервоза :D уфилмување и преувеличување.. ќе се предозирам всушност со песокот, водата, убавината... пустиот остров де.
     
    На Breezy му/ѝ се допаѓа ова.