1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би правеле на пуст остров ?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од dumbal, 10 декември 2010.

  1. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Ќе седам дури не ми се испразни главата и не изветреат сите нервози, празно да ми е. И после ќе си одам, мразам самотија и не би потрајала сама со себе толку долго. А пливање/сунчање/вриштење во меѓувреме се подразбира.
     
  2. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Буквално ќе кулирам и нема да мислам на ништо! мозокот на пасење 300 % :D
     
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ех што би правела? :D
    Ќе се рашетавам како чукната по тоа островот нАли да ја задоволам мојата љубопитна природа и да испитам се‘. Така случајно ќе рушам нога на нешто (ова гарант!) и одма му ѕвонам на доктор Алекс Карев.Ќе му речам Докторе, мене ноџе болело, плис хелп :wasntme:

    Тој прво ќе ме погледне малце сомнително
    во стил Ама ти не си арна баш
    ама после ќе се досети дека можеби сонцето ме мавнало во глава, па стварно не ми е арно.

    И трчи трчи како Супермен се преслекува со брзина на светлината (но со гаќите ПОД панталони) и ми доаѓа вакови ми вели Јас тебе лечел, ти немој ич секирала.

    И така ќе го легнам еднаш, колку да не е за џабе лечењето :P :D
     

    Прикачени фајлови:

    • Alex_Karev.jpg
      Alex_Karev.jpg
      Големина на фајлот:
      21 KB
      Прегледи:
      123
    • Chambers.jpg
      Chambers.jpg
      Големина на фајлот:
      186,3 KB
      Прегледи:
      123
    • dr-alex-karev.jpg
      dr-alex-karev.jpg
      Големина на фајлот:
      34,8 KB
      Прегледи:
      123
    На lolyta777, duffi, Trendafilka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. Wilde2105

    Wilde2105 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    24
    A so ke pravis ako ti se naljuti Dr. Izi :lol:
     
  5. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    Не, не јас никако не припаѓам таму :o . Инсекти околу мене, животинчиња.. аууу ме плаши самата помисла.
    Мене дома ако има еден комарец цела вечер ќе ме јаде, а пак таму ко ќе ме нападнат сите тие ситни ѓаволчиња.. :devil:
    Сигурно би размислувала како да се спасам од островчето.
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ќе и‘ порачам на Изи некој секси црнец, ич да не се секира :lol:
     
    На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ќе изигравам нов Робинзон Крусо [​IMG]
     
  8. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ќе уживам, ќе си се сончам ^_^ релација море - плажа ништо друго :D мераци, посмирувачки здравје :D нема да се замарам со ништо.
     
  9. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Ќе станам многу вкусен оброк за домородното канибалско население, за кое никој не знаел дека постои.
     
  10. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Хипика,дај ма,викај ме и мене,еве ако треба јас ќе ви држам свеќа ,додека он ти го лечи ноџето :D
     
  11. Plavokosa

    Plavokosa Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2011
    Пораки:
    71
    Допаѓања:
    20
    ќе се мрднам од памет, што можам друго?
     
  12. Strumfeta93

    Strumfeta93 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.191
    Допаѓања:
    3.856
    Да бидам на пуст остров одреден период да речеме месец дена чинам ќе се препородам.
    Сакам да бидам сосем сама.
    Ќе седам и нема да правам ништо, добро де ќе размислувам, ќе го исчистам мозокот од секакви глупости.
    Ќе се бањам, ќе јадам лесна и здрава храна, ќе го гледам излезот и залезот на сонцето, ќе ги гледам ѕвездите, ќе го гледам небото.
    Подоцна би прочитала неколку книги ама она навистина добри книги.
    Кога би се вратила би започнала сосем нов живот, нови навики, нови цели.
     
  13. Doozy

    Doozy Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    59.971
    Дефинитивно ќе ослабам некое кило, па пуст е мајка му стара. :D Нема месишта, туни, нескафиња и интегрални грицки... Само трави и по некој кокос чат пат. :D

    Ама кога ќе си дојдам, а а а а ^_^
     
  14. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Би уживала, би се сончала, би јадела манго и папаја, би се сликала по бикини иииииииии би нашла некој згоден дечко да ми игра стриптиз :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
     
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Ауф да сум си на пуст остров со дечко ми воопшто не би ми сметало, ем да си симнам килце некое ем да си се одморам психички од се! :)
     
  16. ilovehim

    ilovehim Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2011
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    4
    Еххх да бев сега на некој пуст остров :angel: дечко ми под рака,може и некое радио,музика да ечи и таман :rofl: нема дома да се вратам со години :rofl: само да имам нешто кое ќе ме штити од зивотинките :lol: уживанцијааа :* :* :*
     
  17. MalataNena

    MalataNena Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2011
    Пораки:
    219
    Допаѓања:
    181
    ...конечно ќе здивнам..и земањето на воздух нема да ми биде со брзина на светлината поради немањето на време да ДИШАМ
     
  18. SarahTayMomsen

    SarahTayMomsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2011
    Пораки:
    959
    Допаѓања:
    650
    Со задоволство би отишла но сепак да имам услови со што ќе можам да преживеам :lol:
    би се сyнчела и прошетала малку околу островот 8)
     
  19. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Да кажеме дека вегетацијата и големината на островот е како на Lost серијата

    има неколку работи

    Прво и осново ке го прошетам островот , некаде на средината ке најдам добро прибежиште каде ке почнам да го градам мојот дом , но бидејки сум на пуст остров нема да биде обичен дом туку замок како на робинсо крусо .
    Додека барам камења остри за дрвата да можам да ги исечам и да почнам да создавам алати , ке го направам огнот ... највероватно ке ми го спаси животот да не се смрзнам ...
    но тука доага храната , и решение за тоа ке протрчкам низ островот ке најдам некое овошје или зеленчук ке ги ичупам корењата и ке направам ко мини-нива до мојот дрвен замок.

    откако мојата FOTRESS IS DONE време е да се проширува , но затоа ке најдам некое суштество (највероватно некој пеликан ) и ке почнеме да се размножуваме ... нашите хибрид деца ке почнат да работат и да го населуваат островот како мини-кина...
    откако ке научат да летаат моите деца ке можам да имам војска како на FLASH филмот , тие летачките луге ...
    ке ги истренирам да изградат куки, пристаништа , бараки , разни објекти потребни за проширување на империјата
    Тогаш ке почнеме да градиме бродови и ке ги научиме категориите како медицина , пецање , издржливост , војска и основна технологија ...

    започнува населување на околните острови , искористување на нивните ресурси и појавување на првите напредни оружја
    со нив и понапредните бродови ке се изградат ке направиме летачки дрвени бродови за да би владееле со воздухот и водата
    и така од тамо мојата војска која брои милиони летачки хибриди ке почне бавно но сигурно да ги зазима океаните и да завладува со нив
    на лугето кој ке ги сретнеме по патот ке им понудиме помош да ни се придружат како и да им помогнеме да изградат нивна цивилизација која ке ни помогне во трговијата и бизнис-менаџмент

    и така со мојата војска прв град на напад ке биде Скопје да ги заробам сите будали што биле, се и ке бидат на власт полиција и државни болници и ке ги вратам на пуст остров каде ке оджуваме гладиаторски битки помегу нив ...

    откако ке дојдам на власта ке и ја предадам на некоја личност кој знам дека ке се грижи за народот и ке заминам за пустите острови каде мојата империја ке владее вечно

    * заборавив дека кога ке ја измислиме музиката ке биде
    = http://www.youtube.com/watch?v=SHiRTS57RJk&feature=related
     
  20. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    би спиела и би свирела на клавир цееел ден...:D