1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би сакале да смените кај себе?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Blue.Ribbon, 22 јули 2013.

 1. Blue.Ribbon

  Blue.Ribbon Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2013
  Пораки:
  126
  Допаѓања:
  78
  Никој не е совршен, па сите имаме маани.
  На пр. мразам што избрзувам, си велам изброј до 10 па кажи ама денес бројам а утре веќе сум заборавила |(
  емотивна :'(
  горделива тоо мач, абе ќе се искарам со најдобра другарка и нема прва да почнам разговор со неа |(
  Ама и не е се толку црно имаме и добри страни :P
   
  На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
 2. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  2.458
  Допаѓања:
  7.100
  Пол:
  Женски
  :!: Би сакала да не сум толку страмежлива :$
  едноставно не ме бидува прва да започнам разговор со некој :doh:
  И емотивна :wasntme:
   
  На Nihan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ljubovche

  ljubovche Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  68
  И јас би сакала да не сум толку емотивна...
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pamel4e

  pamel4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2013
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Најпрво да кажам од физичкиот изглед. Носот обавезно (иако дечко ми е, да не речам заљубен во него :D ) и нозете.
  А од карактерност, да не сум толку срамежлива и толку мнооогу инаетчика.
  Цел живот може да ми се упропасти од волку големо водење инает! Свесна сум за тоа, ама БИК сум во хороскоп бе, БИККК |(
   
  На Viktorijaaa5 и LittlePinky им се допаѓа ова.
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Брзоплетоста, значи некој ден ќе ме умре, еве ви кажувам...
   
 6. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Мојот страшно голем задник :lol: А, карактерно емотивноста.
   
  На MinaMinaDina му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.358
  Да имам понизок праг на толеранција.
  Многу сум толерантна за некои работи..премногу :)
  Многу сум чуствителна(лигла) :D
  Избувнувам лесно.
   
 8. smiley16

  smiley16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2012
  Пораки:
  174
  Допаѓања:
  50
  Да не бидам толкусрамежлива и да не се замарам толку за тоа што мислат другите за мене
   
 9. loveisshit

  loveisshit Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2013
  Пораки:
  149
  Допаѓања:
  26
  Да можам само да ги сменам чувствата кон него... :/
   
 10. jEwElRy

  jEwElRy Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2013
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  244
  Фризурата... И ќе ја сменам. Од густата коса до половината-ќе се ишишам ептен кратко вака:
   

  Прикачени фајлови:

  • 273_458.jpg
   273_458.jpg
   Големина на фајлот:
   9 KB
   Прегледи:
   279
 11. snegulkabela

  snegulkabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јули 2011
  Пораки:
  77
  Допаѓања:
  134
  Сакам да бидам малку повеќе флексибилна, јас сум од оние кои не знаат да прават лице. Неможам да бидам во друштво со лица кои со збор или со дело ми згрешиле нешто. Толку малку ми треба за да избришам некој кој било на кој начин ме повредил. Нели единствениот начин да ги победиш своите непријатели е да станеш нивен пријател. Јас тоа не го можам. Има луѓе од чија негативна енергија јас неможам да ги гледам во очи и да разговарам со нив.

  Исто така не сакам да бидам толку емотивна. Понекогаш туѓата тага ја чувствувам како своја.
   
 12. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  1.529
  да не им верувам толку на луѓето,да прекинам да се борам за луѓето,да почнам да си гледам за себе,да прекинам да им верувам на зборовите и да ги гледам делата,и да размислувам повеќе со главата отколку со срцето. :)
   
 13. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  780
  Да не бидам злопамтило и да се ослободам од желбата да вратам некому за нешто... :tmi:
   
  На vidanka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  ептен сум инаетчика.. :@
  Јарец сум во хороскоп.....
   
 15. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  107
  Да не се лутам на се и сешто. Еднаш да прифатам и да согледам дека јас сум крива, а не нон-стоп да ги обвинувам другите дека згрешиле. Барем да си ги согледувам грешките и да се поправам. И да не паничам за глупости.
   
 16. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  874
  Допаѓања:
  927
  Пол:
  Женски
  Да не сум толку тврдоглава и инаетчика..... :)
   
 17. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.416
  Да не бидам толку мрзелива за некои ствари и за некои нешта да размислувам позрело.
   
 18. TheItGirl

  TheItGirl Активен член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  11
  Би сакала да станам малку поотворена и да не бидам толку многу срамежлива. :D

  Се надевам дека во скоро време ќе станам таква. :)
   
 19. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Од надворешен изглед има доста работи... Носот,ушите,тежината(мање-више)... Од внатрешни особини,да не се приврзувам толку многу кон личности,затоа што на крај јас ќе излезам повредена. Да не бидам толку мрзлива и да го искористувам повеќе мојот потенцијал за некои работи наместо со ниска самодоверба да викам дека неможам... Горделивоста и инаетот да бидат на малку пониско ниво,премногу горе отишле :lol: иии да не се нервирам за ситници,зошто за 90 посто од нив не вреди да се нервираш а мене само глава ме боли,за џабе :)
   
 20. mileystar

  mileystar Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2011
  Пораки:
  741
  Допаѓања:
  2.101
  Пол:
  Женски
  На надворешен излгед,би си ја сменила тежината :devil: :D ,а од особините,би ја променила оваа глупата срамежливост :@ ,да не се поврзувам со луѓе,кои на крајот ќе ме повредат и да не им верувам толку!!