Што би си кажале...

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од edna_malecka, 8 јули 2020.

 1. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  532
  Допаѓања:
  1.784
  Пол:
  Женски
  Што би си кажале самите на себе во моментов.
  Дали би се пофалиле за нешто,честитале, искарале,засрамиле за денешниов ден или пак општо за животот.  Јас би си честитала што после се останав силна и храбра.
  Би си честитала за тоа што сеуште на непријателите се трудам да им кажам што значи да си човек.


  А вие?  ако темичата е глупичка слободно префрлете ја во корпичка
   
  На SURF, najjacha, Oxymoron и 5 други им се допаѓа ова.
 2. bicycle

  bicycle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  1.023
  Допаѓања:
  15.592
  Пол:
  Женски
  Би си честитала што ја искоренив избувливоста, што останав силна и после се што поминав.

  Би си честитала што сум храбра личност и секогаш одам на ризик па што биде биде.

  Би си честитала затоа што никогаш ништо не оставам недовршено, се борам до крај, давам се од себе и никогаш не се откажувам.

  Би си честитала и што знам да прифатам пораз.
   
  На buba4e89, deskarada, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 3. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.642
  Допаѓања:
  45.280
  Охрабри се и себе онака како што ги охрабруваш другите.
  Оддели парче од љубовта и за себе.
  Остави ги стравовите и двоумењата настрана, живеј денеска, тука и сега, ослободи се од ригидноста што те гуши.
  Прегрни ја среќата што ти следува, без прашања, без сомневање.
  Запомни, вредна си за тоа.
   
  На DraganFem, deskarada, poenta и 10 други им се допаѓа ова.
 4. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  13.106
  Пол:
  Женски
  Земи вежбај краветино.
   
  На Mr.Lover, teressa, Amellie13 и 11 други им се допаѓа ова.
 5. cornflakes6556

  cornflakes6556 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Не мисли ноќеска на јадење.
   
  На deskarada, Rama, IM.TMKQ и 7 други им се допаѓа ова.
 6. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  1.661
  Пол:
  Женски
  Те чекаат многу поголеми работи во животот, само продолжи да работиш на себе!
  Сето оваа шо мислиш дека моментално е битно, лошо, страшно, во иднина нема да ти значи толку многу.
  Само следи ја итуицијата, таа секогаш ќе те однесе на правиот пат!
   
  На PaLaVa, deskarada, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 7. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  9.742
  Пол:
  Женски
  Не гледај во вагата како теле и земи да ослабеш.
   
  На Regina.Phalange, Mr.Lover, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 8. GDE DA IDEM

  GDE DA IDEM Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  945
  Пол:
  Машки
  Јас како многу храбар човек би си кажала.....Продолжи со храброста,и секогаш оди со исправена глава.
   
  На Rama, Nightwish11, bicycle и 3 други им се допаѓа ова.
 9. нина122

  нина122 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  1.071
  Допаѓања:
  2.219
  Пол:
  Женски
  Само продолжи како што си тргнала и ќе успееш во тоа што го сакаш, бидејќи ги имаш сите предиспозиции за тоа. Ете и после толку време не си сама, имаш некој кој ќе ти биде поддршка и ќе ти помогне секогаш кога ќе ти треба и ќе биде до тебе. Едноставно продолжи како што си тргнала и ќе си дојде се на свое еден ден многу набрзо.
   
  На bicycle, edna_malecka, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  787
  Допаѓања:
  2.823
  Пол:
  Женски
  Зошто си (сум) старномодна у тој поглед? Земи уживај и моментот... Па што биде нека биде, барем ќе го пробаш :P
   
  На DraganFem, jasbi, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 11. cornflakes6556

  cornflakes6556 Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2020
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  336
  Пол:
  Женски
  Не му ја мисли што ќе каже народот. Тие никогаш не се биле со тебе за сега да те подржуваат, ниту ќе се стават на твое место.
   
  На DraganFem, marija1907, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 12. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  627
  Допаѓања:
  808
  Пол:
  Женски
  Само напρед. Иди доκ си млад.
   
  На marija1907, Rama и bicycle им се допаѓа ова.
 13. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  372
  Допаѓања:
  1.907
  Пол:
  Женски
  Земи внимавај повеќе на себе ,отколку на другите |(
   
  На DraganFem, deskarada, jasbi и 5 други им се допаѓа ова.
 14. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  9.742
  Пол:
  Женски
  Ти не си ти кога си во ПМС.
   
  На marija1907, deskarada, edna_malecka и 6 други им се допаѓа ова.
 15. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.424
  Допаѓања:
  37.030
  Пол:
  Женски
  Не им давај шанси веќе инаку повторно ќе си ја маваш главата во ѕид.
   
  На deskarada, ku4ence, jasbi и 3 други им се допаѓа ова.
 16. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.499
  Допаѓања:
  14.709
  Пол:
  Женски
  Стигни каде што сакаш побрзо за да најдеш мир, вака не (те) бива повеќе.
   
  На marija1907, Rama, Blue.Sky и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  756
  Допаѓања:
  2.497
  Пол:
  Женски
  Остани силна и храбра како што си била од секогаш. :hug:
   
  На deskarada, edna_malecka, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Maro87

  Maro87 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2013
  Пораки:
  1.229
  Допаѓања:
  4.768
  Пол:
  Женски
  Издржлива сум, силна, ладна и јака. Знам дека не можат лесно да ме соборат, ама имај си го тоа на ум...
   
  На cresa-jagoda, Rama, IM.TMKQ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.971
  Допаѓања:
  45.747
  Пол:
  Женски
  Почни да им е*еш матер, оти не бива веќе вака:devil:
   
  На marija1907, deskarada, edna_malecka и 4 други им се допаѓа ова.
 20. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.298
  Допаѓања:
  10.855
  Пол:
  Женски
  Утре овоа време раат ќе си.
   
  На marija1907, deskarada, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.