Што би ја прашале форумџиката над вас?

Дискусија во 'Канта' започната од The.Princess, 31 декември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Мислам дека ќе ви се допадне играта.. Самиот наслов кажува се..

  Па ајде да почнеме, јас не можам зашто нема над мене никој :!: Затоа ЛПМ нека почне.. :)
   
 2. nati44

  nati44 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 декември 2012
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  543
  Како си? :^) :)
   
 3. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Зошто си ставила потпис?
   
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.851
  Пол:
  Женски
  Дали лажеш и дали тоа ти е навика?
  :|
   
 5. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Зошто немаш ставено потпис?
   
 6. Maroon5

  Maroon5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  937
  А ти оти немаш ставено локација? :D
   
 7. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  како си? :D
   
 8. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски
  Мене не ми е јасно нешто во играва, некој нека ми објасни.
  Еве сега јас прашувам нешто, а одговор каде добивам, по ЛП ? :^)
  Затоа што нема логика само да се прашува, без одговор.
  Или пак може да се цитира мислењето на форумџиката и да се одговори ??

  Теа4е, дали си го посетувала форумов долго време, пред да се зачлениш ?
   
 9. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  Па како што предложи да одговарааме,јас ке одговарам. ;) И во право си ,не е логички да прашуваш а да не одговараш.
  Да,уште пред да се зачленам.


  Како сакаш да те викаат повеќе Сарка или Сарче? :wasntme:
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.354
  Пол:
  Женски
  Па мислам дека веќе сум досадна што насекаде пишувам дека сум The.Princess (односно авторот на темава) и верувајте додека пишував објаснување за играва, ќе пишев „ако прашаната форумџика, ако има можност, да одговори.. “ Ама заборавив, и после ми текна ама беше поминато времето за редакција.. Па слободно одговорајте..

  Зашто сакаше да се залчениш.. (заради некоја тема или..) ??
   
 11. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.851
  Пол:
  Женски
 12. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.146
  ^^ Па да иста е... :?:
   
 13. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.354
  Пол:
  Женски
  ^ Хмм.. не е баш иста.. оваа е Што би ја прашале форумџиката над вас.. мислам се работи за 1-на одредена форумџика.. А таму рандом се пита рандом се одговара.. А и не мора да се одговори овде.. :?:
   
 14. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.617
 15. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.354
  Пол:
  Женски
  Колку год. имаш? :wasntme:
   
 16. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.372
  Допаѓања:
  4.283
  Пол:
  Женски
  Од кој град си? :wasntme:
   
 17. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  Сакаш да фотографираш?
   
 18. Sara.Be

  Sara.Be Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  118
  Пол:
  Женски
  Сакаш кучиња?
   
 19. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.701
  Допаѓања:
  25.354
  Пол:
  Женски
  Си била во Италија?
   
 20. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.233
  Допаѓања:
  9.602
  Пол:
  Женски
  Несакам кучиња. ОБОЖАВАМ! :lol:
  Лела, ма како помина денес во школо?
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.