1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве одржува во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 31971577, 7 мај 2013.

 1. 31971577

  31971577 Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2013
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  16
  Неможев да барам по форумот да видам дали има ваква тема, ако има иста или слична заклучете ја.

  Сакам да знам што Вас ве одржува во живот?
  Не мислам финансиски или друг вид на одржување, туку мислам на тоа што ви дава желба да живеете,што ве поттикнува на живот? За што/кого живеете?


  Уште еднаш морам да кажам:Се извинувам ако не ви се допаѓа темава или ако веќе има ваква тема - оваа нека оди во канта.
   
  На Gentleman..D му/ѝ се допаѓа ова.
 2. yeah

  yeah Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  64
  Како и самата себе да не заборавам :$
  Meне ме одржува во живот... паа има многу личности но најважната е мојата сестраа....
   
  На Gentleman..D му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  Па постојано барам нешто што ке ме одржи во живот. Живеам од ден за ден.. никогаш не можиш да знаеш што те чека утре. Во последно.. вежбањето. :) Како дрога ми стана. Почнав од малку и секој ден зголемувам. Сега почнав и двапати дневно да вежбам. Ме ослободува од стрес.. а тоа е она што најмногу ме кочи во животот.
   
  На Gentleman..D му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Утре ќе биде подобро :) Кога ќе потпаднам под некои црни мисли само вклучувам музика и кулирам.Музиката е дел од мене неможам без неа.Семејството е исто тука што знае секогаш да ме поткрепи.И уште нешто,во животот ме одржува организирањето на време.Знам како да го сторам тоа и за се да најдам време во краток период,инаку досега без тоа не знам каде ќе бев :)
   
 5. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  736
  Пол:
  Женски
  Утре ќе биде подобро :) Кога ќе потпаднам под некои црни мисли само вклучувам музика и кулирам.Музиката е дел од мене неможам без неа.Семејството е исто тука што знае секогаш да ме поткрепи.И уште нешто,во животот ме одржува организирањето на време.Знам како да го сторам тоа и за се да најдам време во краток период,инаку досега без тоа не знам каде ќе бев :)
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 6. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  145
  дечкоми :)
   
  На Gentleman..D му/ѝ се допаѓа ова.
 7. strawberry111

  strawberry111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  57
  Семејството. Најголемата поддршка во мојот живот :)
   
  На Gentleman..D му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.415
  Пол:
  Женски
  Воздухот, водата и храната!
   
 9. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  па незнам мислам дека сум уште мала за да кажам ама мислам дека живеам да се забавувам,да се дружам и се такви работи..но овие работи се пролазни па сфатив дека во животот ме одржува СЕМЕЈСТВОТО!
  ТОА ГО ИМАШ ЕДНАШ И ТРЕБА ДА ТИ БИДЕ НА ПРВО МЕСТО!♥
   
 10. ariela09

  ariela09 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2012
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  1.765
  Љубовта.Среќата.Волјата.Авантурата.Убавината на животот и најмногу од се имагинацијата ^_^
   
 11. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.620
  Допаѓања:
  31.711
  Пол:
  Женски
  Семејството - маж ми и син ми.
   
 12. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  12.526
  Пол:
  Женски
  Семејството и другарките :)
   
 13. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Тетатарот,културата....
   
 14. V.e.n.e.r.a

  V.e.n.e.r.a Активен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2013
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  18
  Семејството од кое најважна е сестра ми
   
 15. loveintheair

  loveintheair Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  SAMATA JAS najsilnoto moe moto koe me odrzuva vo zivot...ziveam za sebe i za tie sto me sakaat...se drugo e nebitno :*
   
 16. francais

  francais Популарен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2012
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.282
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Првенствено: воздух, вода, и храна.
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  И апчињата.

  Потоа утринското кафе, утрински разговор со мајка ми на телефон (ова кога не сум дома), и смеење.
   
 18. Izaabella

  Izaabella Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2010
  Пораки:
  1.303
  Допаѓања:
  7.301
  Пол:
  Женски
  Љубовта кон блиските.
  Големи дози смеа, ситници кои разубавуваат ден, со два збора - позитивната енергија.
   
 19. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.752
  Мајками таткоми и дечкоми тие се ми се на светот :inlove:
   
 20. Girl.in.love777

  Girl.in.love777 Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  8
  Кафето :lol:
  Порано моите, другарките и тој, а сега ништо од тоа :) Самата јас.