Што ве одржува во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 31971577, 7 мај 2013.

 1. lovebrazil

  lovebrazil Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  76
  Во животот ме одржува несебичноста. :)
   
 2. Forever18

  Forever18 Активен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  14
  Во животов ме одржува желбата да успеам и станам успешна ..и на тој начин да им докажам на сите оние кои рекле дека нема да успеам :) знам ме чека долги години учење ама спремна сум на таа жртва!!
   
 3. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.089
  Допаѓања:
  64.603
  Пол:
  Женски
  Моментално само подршката и силата кој ми ја дава дечко ми ...
  а баш би сакала да има и повеќе работи :| но еве засега само тоа и задоволна сум :|
   
 4. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.290
  Допаѓања:
  28.299
  Пол:
  Женски
  Тоа што ме одржува во живот е мојата приципиелност.
  Секогаш длабоко и сериозно ги анализирам потезите што треба да ги преземам,а во тоа ми помага и интуицијата.До сега не ме изневерила.Негативниот ефект бил резултат на претходно претчувство,но со доза на резерва.Секој има подеми и падови,па од нив и учиме.
  Имам свој став и тешко дека би отстапила од тоа за нечиј интерес.На другите им пречи што не можат да ве имаат како парче пластелин во рака за да ве обликуваат според нивните потреби.
   
 5. mhmrj

  mhmrj Активен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2014
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  10
  Најмногу се потпирам на мојот оптимизам, и упорност. Колку и да ми е нешто нереално, невозможно не се предавам. И на крај да испадне спротивното, барем знам дека се што е во мои раце сум направила, и ми е полесно. ;)
   
 6. Be-yO-nCe

  Be-yO-nCe Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  5.270
  Пол:
  Женски
  Младоста..Самата помисла дека цел живот е пред мене(здравје само) ми дава сила со се да се изборам и се да пребродам и што повеќе да постигнам..
   
 7. Ludaaaa

  Ludaaaa Активен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Во живот ме оддржува мислата што се можам да направам кога ќе пораснам.. :)
   
 8. One.Day.One.Girl

  One.Day.One.Girl Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  40
  Во животот ме одржува тоа што сакам да успеам сакам да продолжам напред и да стигнам до врвот и на сите да им покажам дека можам и ке успеам на сите кои не верувааат ...Само успехот во училиштето и се постигнуваш... ;)
   
 9. BeautyAndTheBeast

  BeautyAndTheBeast Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  158
  Јадење. :rofl: :rofl: Најсреќна сум кога јадам :lol:
  Некој ке помисли сега дека имам 100 кила :lol:,ама имам 50:)
   
 10. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.043
  Допаѓања:
  11.799
  Во живот ме одржува мојот оптимизам и помислата дека кога ќе бидам по стара ќе бидам успешна жена во секое поле. :)
   
 11. hard-rock-girl

  hard-rock-girl Активен член

  Се зачлени на:
  19 април 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  она што сум го направила досега во животот,моите амбиции и семејството како и најблиските пријатели!
   
 12. Yowannty

  Yowannty Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 ноември 2012
  Пораки:
  3.748
  Допаѓања:
  82.936
  Пол:
  Женски
  Оптимизмот и надежта. :)
   
 13. hristinnnna

  hristinnnna Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  391
  Допаѓања:
  167
  Желбата да успеам во она што го имам наумено. :)
   
 14. NineTailedFox

  NineTailedFox Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2014
  Пораки:
  213
  Допаѓања:
  156
  Надежта дека ќе биде подобро, желбата за успех, позитивните мисли, поддршката од фамилијата и пријателите. :)

  А и музика. Да не заборавиме на тоа. :P
   
 15. Ane10

  Ane10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2012
  Пораки:
  256
  Допаѓања:
  139
  Па најпрво Бог тој е на првотот место во мојот живот тој ми дава сила надеж среќа,трпение,потоа моето семејство,синчето а највеќе од се љубовта на мојот живот т.е маж ми без кој не можам да дишам без него тој е мојата половина :)
   
 16. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.311
  Терапистот :!:
   
 17. elisabeta

  elisabeta Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2012
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  7.522
  Moeто семејство и дечкоми кои ми даваат подршка и љубов
   
 18. lightning123

  lightning123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2014
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  389
  надеж дека утре ќе биде подобро од денес, љубовта кон музиката.
   
 19. 4rever.unique

  4rever.unique Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2014
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  223
  Во живот ме одρжува семејството, нивната љубов κон мене, ме одρжува помислата деκа целиот живот е пρед мене, огρомно вρеме за остваρување на моите цели и надежта за подобρо утρе...
   
 20. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.815
  Допаѓања:
  7.314
  Пол:
  Женски
  Поддршката од моето семејство. :)