Што ве одржува во животот?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од 31971577, 7 мај 2013.

 1. Aleksandar441

  Aleksandar441 Активен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2018
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Потполно се е конфузно , сите сфаќања , сите размислувања целиот наш свет е илузија ,бидејќи ниту сеуште знаеме како сме настанале. Да,имаме површински одговори .. дека сме од Бог создадени но никакви други податоци за него немаме ,сме потекнале од мајмун.. по пат на еволуција .. а ни кажал некој од каде се појавил мајмунот ? Се смета и дека сме експеримент на вонземјаните , но исто никој не ни кажал од каде тие се појавиле , околу нас имало невидлива енергија во која што после смрта сме разградувале .. абе безброј теории а всушност БУКВАЛНО НИШТО НЕ ЗНАЕМЕ и живееме, во свет каде што се е бессмислено , (инстаграми,друго мислење , оговарање , стресови, СЕ) ама тоа е то... останува да се смириш со барањето на некоја смисла и само да уживаш во тоа што тие барем дадено . И да се трудиш шо поквалитетно да го изживејш животот. За жал за голема жал нема тука хепиенд и тоа сеуште неможам да го прифатам како реалност и живеам во илузија дека се е вечно . Што е голема грешка.
   
 2. Love 83

  Love 83 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  843
  Допаѓања:
  14.712
  Пол:
  Женски
  Моето дете и помислата дека сепак следи подобро "утре ".
   
 3. pianogirl

  pianogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2018
  Пораки:
  447
  Допаѓања:
  482
  Пол:
  Женски
  Само мојата ќерка и вербата во Бога
   
 4. Feminka22

  Feminka22 Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  4.627
  Допаѓања:
  14.958
  Пол:
  Женски
  Мојата желба за живот, и за успех во иднина.
  Толку.
   
 5. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  159
  Пол:
  Женски
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.498
  Допаѓања:
  107.787
  Луѓето.
  Сите луѓе околу мене, почнувајќи од најтесното семејство, до најдалечните познаници...
   
 7. stetoskop

  stetoskop Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  2.280
  Допаѓања:
  121.558
  Децата и мислата да морам,сакам,можам
   
  На Herrera му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Iam.gjubre

  Iam.gjubre Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  80
  Пол:
  Женски
  Lana Del Rey
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IRBBB

  IRBBB Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2019
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  252
  Пол:
  Женски
  Секое ново изгрејсонце и секое ново зајдисонце. Неговите очи полни милост и љубов, топлите прегратки на моите родители, заштитничката настроеност на брат ми, среќата на моите пријатели. И секако, желбата да имам деца.
  Тоа ми е движечка сила во животот и смисла на моето постоење.
   
  На Broki5 му/ѝ се допаѓа ова.