1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави тажни

Дискусија во 'Канта' започната од ozbilnazena, 17 април 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Мислам дека во секој од нас секој ден има доза на радост и тага.Во моето семејство генетски сме поврзани да бидеме секојдневно позитивно расположени. Тоа не крепи и не тера да одиме напред.Многу ретко човек може да ме види тажна,секогаш сум насмеана со ведар дух, смисол за хумор и забава. Но има моменти кога не можеш да бидеш господар на својте чуства и потклекнуваш на својата или нечиа тага, и стануваш дел од неа.
  Тажна ме прави губитокот на некој близок, тажна ме прави кога згаснува млад живот.
  Со еден збор смрта ме прави тажна, и во тој мик не можеш да се бориш со таа тага.
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.