1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави чудни?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Belen, 23 јули 2010.

  1. NineTailedFox

    NineTailedFox Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2014
    Пораки:
    213
    Допаѓања:
    157
    Поради тоа што сум изродот во друштвото, правам се обратно од сите останати, размислувам поинаку. Понекогаш живеам во мој свет и не се интересирам за околината. Поради тоа што јадам сладолед во зима, а пијам чај во лето... Веројатно поради малите нешта кои изгледаат многу големи. :)
     
  2. HoneyAxl

    HoneyAxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    151
    Па веројатно тоа што си тропнувам што сакам без да размислувам и потоа не ми е гајле кој ке ми се смее :lol:
    Ме нервира и најситен детал,кога сум оставила нешто на едно место и некој го размести и јас викам и го враќам каде што си било :doh:
    Додека учам телевизорот мора да биде вклучен и се да биде нормално,инаку неможам да се сконцентрирам на учењето :!:
    Кога ке ме фати настинка,тоа трае најмалку 2 месеца :fubar:

    I'm weird,i know! :rofl:
     
  3. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.922
    Допаѓања:
    81.318
    Пол:
    Женски
    Чудна ме прави тоа што секогаш сум позитивна,можам да се смеам на се, па колку и да ми е тешко,затоа што секогаш имам насмевка во лицето
     
  4. sweet-star

    sweet-star Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2012
    Пораки:
    1.524
    Допаѓања:
    1.738
    Пол:
    Женски
    Ја разлистав темава и видов дека 90% од работите кои се набројани се всушност нормални, ама eте
    сите имаат желба да бидат уникатни [​IMG]
    Читање книги и немањето желба за излегувања во дискотеки е чудно?Јеа рајт.... [​IMG]

    Јас, јас сум сосем обична личност без чудни карактеристики, само со свои размислувања и ставови што е сосем нормално.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Najubava09

    Najubava09 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2014
    Пораки:
    128
    Допаѓања:
    108
    Се е исто со исклучок на последното и предпоследното ;) ]:)
     
  6. DeepShadow

    DeepShadow Нов член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2014
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    1.Тоа што воопшто не излегувам по дискотеки, подобро би останала дома и би гледала некој филм или серија :)
    2.Тоа што носам црна облека во лето иако умирам од жешко..
    3.Најчесто за околината е чуден мај тејст ин мјузик, и коа ќе сфатат дека слушам метал го менуваат мислењето за мене :/
    4.Тоа што сум многу молчелива особа :^)
     
  7. EvaB

    EvaB Активен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2014
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    28
    Место да почнам да набројувам зошто сум чудна, ќе ви кажам дека ниедна од тие работи кои би ги набројала мене воопшто не ми се чудни, а сум мислела така до пред некое време зошто истото ми било наметното од тие околу мене. На крајот на денот, ако некоја ваша постапка или рутина лично на вас ви доаѓа природно и нормално, тогаш во никој случај нема ништо чудно во тоа.

    Сепак, он топик, чудна сум зошто идам до маалски дуќан по апостолки и чорапки со прстиња од мај до октомври, стандарт.
     
  8. nevermet18

    nevermet18 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 мај 2014
    Пораки:
    5.209
    Допаѓања:
    13.044
    Пол:
    Женски
    1. Кога погледнувам нова чоколада во продавница, мора да ја купам, безразлика на цената.
    2. Истата ја јадам за неверојатно долг период, бидејќи сакам да уживам.
    3. Ако дома има благо, а не знам каде е, секоја фиока ја пребарувам детално и скришум го јадам.
    4. Секогаш кога морам да јадам чоколадо пред некој, се чувствувам ужасно бидејќи мора да го делам. |(
    5. Се ослободив од сите 237 постери кои беа излепени по собата, освен од постерот на Марио Касас. :inlove:
     
  9. sugarlips

    sugarlips Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2014
    Пораки:
    672
    Допаѓања:
    761
    Пол:
    Женски
    Има многу работи мене што ме прават чудна :)
     
  10. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Учам со песна.
    Секогаш сум болна во лето и тоа во најтоплиот месец,јули.Како вселената да има заговор скорено за мене.
    Ретко употребувам псовка,но кога ќе ја употребам сите се како паднати од Марс со фаците.
    Сакам да гледам цртан филм.
    Кога имам важен датум,се облекувам и средувам како да немам што да облечам.
    Што во 12 часот се поздравувам со добро утро,а негде околу 21h се поздравувам со здраво.

    Ги има многу на хартију,ама не се сеќаву с`дк :D
     
  11. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    вау ама сте сите чудни .... нот , као скоро се што е набројано тука 90 % од населението секојдневно и го прави ...
     
    На Annabel Lee и Butterfly-Girl им се допаѓа ова.
  12. Makeup

    Makeup Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2013
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    50
    тоа што не пијам кафе
    што не сум како сите на моја возраст бесни и прават се и сешто туку мирна и повлечена
    што се смеам на се и сешто :rofl:
     
    На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Goticarka

    Goticarka Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    Самиот мој карактер ми е чуден, барем за другите, ама ај барем некоја работа да кажам, чудна пошо тешко се вклопувам во женско друштво, отколку во машко друштво, затоа што женските праат муабет за кој не ме интересира, и ред др. работи.
     
  14. angelche16

    angelche16 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    2.370
    Допаѓања:
    9.306
    Пол:
    Женски
  15. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.573
    Пол:
    Женски
    Во група од 10 девојки, или колку и да се не е битна бројката, јас ќе бидам таа без шминка, без некоја стилска комбинација каде внимателно е одбирано што да се облече, која боја да се комбинира, јас ќе бидам таа без ташна и штикли, девојката во фармерки, старки и обична блуза. И некоја чудна боја на коса или фризура :D

    Јас сум таа која на прашањето дали сака кафе одговара НЕ.

    Имам ептен јаки нерви. Додека некој се мава со глава од ѕид ми се чуди како јас останувам мирна.

    Сакам да комбинирам благо и солено.

    Сакам кога нешто ме боли :D

    Не сакам да се разголувам премногу дури ни во лето.
     
  16. Kimey

    Kimey Активен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    84
    Пол:
    Женски
    На моменти сум премногу избувлива, не трпам неправда дали на мене или на некој друг едноставно не трпам.
     
  17. DVAANGELA

    DVAANGELA Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2015
    Пораки:
    554
    Допаѓања:
    28.804
    Пол:
    Женски
    Некои луѓе што ме опкружуваат]:)
     
  18. Sahlene

    Sahlene Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2015
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.219
    Пол:
    Женски
    Чудна ме прави тоа што стварно сум чудна понекојпат...повеќе другите знаат зошто понекојпат сум им чудна...а, и тие ми се чудни мене понекогаш... :)
     
  19. simonna.a

    simonna.a Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    4.449
    Допаѓања:
    32.733
    Пол:
    Женски
    моето смеење слично како вервер кога грицка
    моето молчење така длабоко ептен
    тоа што не излегувам по дискотеки и повеќе преферирам по кино,театар,трчање во парк,прошетки по природа што мои врсници ако му споменам одма велат не
    тоа што се скарав со мене(а то е најлошо да се скараш со самиот себе оти губиш,а со ова ме мислат дека патот мене ми е за демир хисар)
    тоа што сум мини мизантроп,па сакам многу луѓе,арно ама со некои сум на дистанца,и велам дека не може денес да се каже зборот човек оти ќе се валка зборот така
    тоа што едно мало мирно чоече како мене оди по обложувалници и на машките му е чудно оти поќе од нив одам
    често си зборам со мене
    често пеам и денцам,некогаш без да забележам ќе влезат кај мене в соба и едноставно кога ќе се свртам се крстат или маваат главата в ѕид
    мафтам на лепотани...е ова е чиста вистина...не знам шо правам кога ќе видам лепотан
    доста набројувам па:rofl:
     
    Последна измена: 21 февруари 2016
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  20. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Многу јадам никако да се здебелам а ако неколку денови со ред не вечерам веднаш ќе симнам некое кило:^)
    Стрина ми ја викам Тетка Стрина
    Опседната со чистота дури и пред да јадам приборот го мијам
    Најгрозно ми е кога некој ќе изџвака мастика и ќе ја стави на тањир

    Секој на свој начин е чуден ....
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.