Што ве прави чудни?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Belen, 23 јули 2010.

 1. afrodita94

  afrodita94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  518
  Тоа што сум верник, интроверт, overthinking ми е слаба страна, знам да ги проценам луѓето, доста ги анализирам и ги гледам од поинаков агол работите.
   
  На eliesaab, LUCI 99, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.250
  Пол:
  Женски
  Тоа што скоро со ништо не се замарам.
   
  На cresa-jagoda и senjorita-v им се допаѓа ова.
 3. Ursi

  Ursi Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2018
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Женски
  *Не сум од оние кои велат дека треба да се почитуват и да се слушат постарите само затоа што се постари. НЕ! Јас имам свој карактер и ќе послушам ако ми одговара тоа што ќе ми го кажат и ако се тие безобразни према мене и јас сум према нив безразлика колку години имат.
   
  На Novella, LUCI 99 и hermosa им се допаѓа ова.
 4. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  475
  Пол:
  Женски
  Чудна сум во тоа што ретко се шминкам, а ноктите ми се секогаш средени на маникир.. :?:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 5. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.366
  Допаѓања:
  2.089
  Пол:
  Женски
  Тоа што не сум друштвена, ич ! Освен со моите неколку драги луѓе. Не сум личност која со секој може да испие кафе. Не сум личност со крената глава, далеку од тоа, ама едноставно не можам да склучувам секојдневни пријателства, чудна сум знам .
   
  На LUCI 99, cresa-jagoda и Dashing:) им се допаѓа ова.
 6. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  475
  Пол:
  Женски
  Не си чудна верувај ми.. има во светов доста енергетски вампири што едноставно посакуваш да останеш сама и само со еден згоден дечко доволно е :inlove:
   
  На LUCI 99 и anggell им се допаѓа ова.
 7. LUCI 99

  LUCI 99 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2015
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  2.536
  Пол:
  Женски
  Kako mene da me opisa ista jas:o
   
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  48.466
  Пол:
  Женски
  Тоа што имам мои мислења.
   
 9. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.625
  Допаѓања:
  19.262
  Пол:
  Женски
  1.Што сум openminded скроз на скроз и поддржувам мнооогу работи кои луѓето во мојата околина не ги поддржуваат
  2.Што правам што сакам без да ми е гајле што ќе кажат другите, а и кога ќе кажат нешто не се замарам
  3.Менувам расположение на 2-3 минути
  4.Прелесно се уклапам у било какво друштво во било која ситуација
  5.Имам тврдокорен магарешки инает и не отстапувам, ако не го истерам своето до крај ништо не праиме.
   
  На Snowflake97 и Bratot им се допаѓа ова.
 10. Bratot

  Bratot Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2019
  Пораки:
  980
  Допаѓања:
  3.508
  Пол:
  Машки
  - Што имам свој став и не дозволувам други да ми наметнуваат мислења и сл.
  - Не гледам на работите црно/бело туку сиво,ги согледувам и сослушувам двете страни пред да донесам одлука за нештата.
  - Не можам да поднесам дволичњаци и манипулатори,пак често пати заради тоа сум влегувал во вербални конфликти.
   
  На LUCI 99 и Snowflake97 им се допаѓа ова.
 11. Snowflake97

  Snowflake97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  1.094
  Допаѓања:
  4.043
  Пол:
  Женски
  - Тоа што сум премногу љубопитна се сакам да дознаам и разберам, (за работи што ме интересираат).

  - Тоа што сум openminded личност.

  - Многу ретко (скоро па никогаш) не користам шминка (повеќето девојки ми се чудат како можам), ама јас сум задоволна со самата себе и кога сум нашминкана ми паѓа самодовербата, се осеќам како тоа да не сум јас туку некоја сосема друга личност.

  - Се облекувам како што јас сакам и чувствувам дека треба, не следам мода и трендови воопшто.

  - Често сите ми викаат дека сум ладна личност, без грам емоции, со его до плафон, а јас сум тотална спротивност од тоа, бар јас самата не се сметам за таква, можеби само така делувам.

  - Некоја личност може да ми е премногу драга и за секунда да ја избришам од листата на живите.

  - Не давам втора шанса на никој. (Освен на една личност, и страшно се нервирам поради тоа што правам такво отстапување :headbang::@).

  Толку ми текна во моментов, ама имам доста чудни работи и особини во мене, многу луѓе често за нешто ми викаат многу си чудна.
   
  На cresa-jagoda, AngIv и 96kiko96 им се допаѓа ова.
 12. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  464
  Пол:
  Машки
  Истии сум буквално...
  Со колеги на работа додека работиме сите си се друштвени се зезаат, јас како муле ќутам, некад ќе кажам по нешто ова она али ретко, нит ми е срам, нити нешто друго ама едноставно не можам, а со најблиските неколку души што ги имам сум можда и најопуштениот човек што и се зеза и буквално се, можда и чудно е но ете.
   
  На cresa-jagoda и anggell им се допаѓа ова.
 13. 96kiko96

  96kiko96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 мај 2018
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  464
  Пол:
  Машки
  Ова за мене е чудно зашо ретко го гледам а повеќето девојки треба да го прават, секоја чест девојко, баш ме изненади браво браво браво !
  Камо да имаше повеќе вакви...
   
  На Snowflake97 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 14. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  25.475
  Пол:
  Женски
  Хмммм...можеби отвореното трето око на чело...антени имам две на глава и по шест прсти на нозе..а, да...и мочам стоечки секогаш:wasntme:
   
 15. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.105
  Пол:
  Женски
  Ти ли си, Бафомет?
   
 16. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  25.475
  Пол:
  Женски
  Арно се сети:P
   
  На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Amelie1708

  Amelie1708 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 април 2019
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  -Овертинкинг килс ју.Премногу анализирање на работите од потребното до најситен детал.
  Ниту една и најбанална работа не проага лесно кај мене, мора по 100 пати да се преслушам, да вратам филм како било,што точно се случило ,после зашто се случило ,и така си влагам од филм во филм ,и накрај испага дека дека џабе ми било секирањето и дека немало врска :yawn: ама ја филм во глава морам да си направам, јбг :rofl::?:
  - Втори шанси не постојат кај мене. Нема зашто, мразам да губам време на непотребни луге.
  - Никогаш не научив да правам лице и да глумам, ( за жал времето во кое живееме ни го налага тоа )
  кога некого нејкам неможам ни да го одглумам тоа, u can see it from my face.
  - Имам свои ставови за одредени работи во животот и не дозволувам никој никогаш да ми го наметнува своето мислење или да ми сугерира (освен ако не прашам јас.)
   
  На LUCI 99 му/ѝ се допаѓа ова.