1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави чудни?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Belen, 23 јули 2010.

  1. afrodita94

    afrodita94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2013
    Пораки:
    149
    Допаѓања:
    531
    Тоа што сум верник, интроверт, overthinking ми е слаба страна, знам да ги проценам луѓето, доста ги анализирам и ги гледам од поинаков агол работите.
     
    На Aнонимус_, Need for Speed, Peanut Butter и 4 други им се допаѓа ова.
  2. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.913
    Допаѓања:
    32.519
    Пол:
    Женски
    Тоа што скоро со ништо не се замарам.
     
    На cresa-jagoda и senjorita-v им се допаѓа ова.
  3. Ursi

    Ursi Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    1.351
    Пол:
    Женски
    *Не сум од оние кои велат дека треба да се почитуват и да се слушат постарите само затоа што се постари. НЕ! Јас имам свој карактер и ќе послушам ако ми одговара тоа што ќе ми го кажат и ако се тие безобразни према мене и јас сум према нив безразлика колку години имат.
     
    На Novella, LUCI 99 и hermosa им се допаѓа ова.
  4. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Чудна сум во тоа што ретко се шминкам, а ноктите ми се секогаш средени на маникир.. :?:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.747
    Допаѓања:
    8.758
    Пол:
    Женски
    Тоа што не сум друштвена, ич ! Освен со моите неколку драги луѓе. Не сум личност која со секој може да испие кафе. Не сум личност со крената глава, далеку од тоа, ама едноставно не можам да склучувам секојдневни пријателства, чудна сум знам .
     
    На LUCI 99, cresa-jagoda и Dashing:) им се допаѓа ова.
  6. Dashing:)

    Dashing:) Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2017
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    2.106
    Пол:
    Женски
    Не си чудна верувај ми.. има во светов доста енергетски вампири што едноставно посакуваш да останеш сама и само со еден згоден дечко доволно е :inlove:
     
    На LUCI 99 и anggell им се допаѓа ова.
  7. LUCI 99

    LUCI 99 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2015
    Пораки:
    912
    Допаѓања:
    2.742
    Пол:
    Женски
    Kako mene da me opisa ista jas:o
     
  8. nextredstyle

    nextredstyle Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јули 2018
    Пораки:
    14.640
    Допаѓања:
    116.323
    Пол:
    Женски
    Тоа што имам мои мислења.
     
  9. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    1.Што сум openminded скроз на скроз и поддржувам мнооогу работи кои луѓето во мојата околина не ги поддржуваат
    2.Што правам што сакам без да ми е гајле што ќе кажат другите, а и кога ќе кажат нешто не се замарам
    3.Менувам расположение на 2-3 минути
    4.Прелесно се уклапам у било какво друштво во било која ситуација
    5.Имам тврдокорен магарешки инает и не отстапувам, ако не го истерам своето до крај ништо не праиме.
     
    На Snowflake97 и Bratot им се допаѓа ова.
  10. Bratot

    Bratot Популарен член

    Се зачлени на:
    26 април 2019
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    13.741
    Пол:
    Машки
    - Што имам свој став и не дозволувам други да ми наметнуваат мислења и сл.
    - Не гледам на работите црно/бело туку сиво,ги согледувам и сослушувам двете страни пред да донесам одлука за нештата.
    - Не можам да поднесам дволичњаци и манипулатори,пак често пати заради тоа сум влегувал во вербални конфликти.
     
    На KiT, LUCI 99 и Snowflake97 им се допаѓа ова.
  11. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    - Тоа што сум премногу љубопитна се сакам да дознаам и разберам, (за работи што ме интересираат).

    - Тоа што сум openminded личност.

    - Многу ретко (скоро па никогаш) не користам шминка (повеќето девојки ми се чудат како можам), ама јас сум задоволна со самата себе и кога сум нашминкана ми паѓа самодовербата, се осеќам како тоа да не сум јас туку некоја сосема друга личност.

    - Се облекувам како што јас сакам и чувствувам дека треба, не следам мода и трендови воопшто.

    - Често сите ми викаат дека сум ладна личност, без грам емоции, со его до плафон, а јас сум тотална спротивност од тоа, бар јас самата не се сметам за таква, можеби само така делувам.

    - Некоја личност може да ми е премногу драга и за секунда да ја избришам од листата на живите.

    - Не давам втора шанса на никој. (Освен на една личност, и страшно се нервирам поради тоа што правам такво отстапување :headbang::@).

    Толку ми текна во моментов, ама имам доста чудни работи и особини во мене, многу луѓе често за нешто ми викаат многу си чудна.
     
    На cresa-jagoda, AngIv и 96kiko96 им се допаѓа ова.
  12. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Машки
    Истии сум буквално...
    Со колеги на работа додека работиме сите си се друштвени се зезаат, јас како муле ќутам, некад ќе кажам по нешто ова она али ретко, нит ми е срам, нити нешто друго ама едноставно не можам, а со најблиските неколку души што ги имам сум можда и најопуштениот човек што и се зеза и буквално се, можда и чудно е но ете.
     
    На cresa-jagoda и anggell им се допаѓа ова.
  13. 96kiko96

    96kiko96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2018
    Пораки:
    254
    Допаѓања:
    529
    Пол:
    Машки
    Ова за мене е чудно зашо ретко го гледам а повеќето девојки треба да го прават, секоја чест девојко, баш ме изненади браво браво браво !
    Камо да имаше повеќе вакви...
     
    На Snowflake97 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Хмммм...можеби отвореното трето око на чело...антени имам две на глава и по шест прсти на нозе..а, да...и мочам стоечки секогаш:wasntme:
     
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Ти ли си, Бафомет?
     
  16. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Арно се сети:P
     
    На sjdgo му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Amelie1708

    Amelie1708 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    323
    Допаѓања:
    564
    Пол:
    Женски
    -Овертинкинг килс ју.Премногу анализирање на работите од потребното до најситен детал.
    Ниту една и најбанална работа не проага лесно кај мене, мора по 100 пати да се преслушам, да вратам филм како било,што точно се случило ,после зашто се случило ,и така си влагам од филм во филм ,и накрај испага дека дека џабе ми било секирањето и дека немало врска :yawn: ама ја филм во глава морам да си направам, јбг :rofl::?:
    - Втори шанси не постојат кај мене. Нема зашто, мразам да губам време на непотребни луге.
    - Никогаш не научив да правам лице и да глумам, ( за жал времето во кое живееме ни го налага тоа )
    кога некого нејкам неможам ни да го одглумам тоа, u can see it from my face.
    - Имам свои ставови за одредени работи во животот и не дозволувам никој никогаш да ми го наметнува своето мислење или да ми сугерира (освен ако не прашам јас.)
     
    На LUCI 99 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. ¯\_(ツ)_/¯

    ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2021
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    1.400
    Што молчам кога сум во друштво.
     
  19. lerebelle

    lerebelle Нов член

    Се зачлени на:
    19 август 2021
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
    Понекогаш знам да излезам сама на кафе или да се прошетам. Кога се шетам, си се шетам со слушалки а кога ќе седнам на кафе знам да читам книга или пак да пишувам. Ретко се случува, само тогаш кога имам потреба да излезам ама немам желба да зборувам со никого.
     
    На Escape83 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Escape83

    Escape83 Активен член

    Се зачлени на:
    19 август 2021
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    152
    Сакам анонимност.