Што ве прави чудни?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Belen, 23 јули 2010.

 1. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.485
  Допаѓања:
  26.830
  Пол:
  Женски
  Јас мислев, само јас немам Фејсбук :$ , ама еве и Аннни и Ози...мои луѓе :)
   
 2. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.427
  Чудна сум заради тоа што не пушам, не пијам алкохол или пак кафе :puke: ( не знам како некои можат по 3-4 пати на ден да пијат :D )
  Чудна сум поради тоа што немам милионннн шминки и други женски асесоари :D туку само тоа што ми е најпотребно .....
  Чудна сум поради тоа што не сакам денско време да дремам по кафичи за да ме видат т.е. за да бидам видена низ град
  Има и некои други работи што сега не ми текнуваат ама најчудна сум им на другарките кога ќе кажам еве играа тие и тие и они ќе почнат па кај сега најде за фудбал да правиш муабет? :D :D :D Епа тоа е кога ќе пораснеш со брат и 2 први братучеди, гледам фудбал и го обожавам :D :D позззз
   
 3. LovelyGirl

  LovelyGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  1.547
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  хаха....јас пак мислев дека само јас сум чудна за фудбалот но сепак имало некој како мене...и јас обожавам фудбал... :inlove: :)
   
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.899
  Toтално како мене. И поради милијарда други работи. :D
   
 5. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Пааа од каде да почнам....
  Инат имам голем, само читам на интернет за некои истражувања и многу факти и слични приказни знам, не пушам не пијам алкохол а пијам горко кафе или Синалко секој ден (ме одржуваат во живот) има многу други работи по што сум чудна и сега ме мрзе да ги набројувам сите оти ќе седам тука две недели :D :D
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  Еден заклучок: сето она што мислите дека ве прави чудни, всушност ве прави свои. И има уште мал милион други како вас. И ќе ве разочарам, но НЕ - не сте чудни.
  Чудно е да носиш чорапи по рацете и гаќички на главата, но чисто сумљам дека некоја од тука го прави тоа.
   
  На SV1911, MarchelineAmaru, calliope и 2 други им се допаѓа ова.
 7. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.427
  хахахах .... не сме само ние има и многу други ама за жал нема во мојата најблиска околина :D :D ..... затоа за таа тема морам со машки да дискутирам и да ти кажам и тоа е еден начин да ги запознаеш повеќе машките, на пример јас многу повеќе можам да се снајдам во машко друштво со шалите нивни и глупостите :D :D за разлика од моите другарки ...... и за оваа работа сум чудна по малце :lol:
   
 8. fairytale

  fairytale Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  201
  Допаѓања:
  24
  и јас немам бе ]:) ]:)
   
 9. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  629
  :y: твои него чии.... :lol:
   
 10. broken099

  broken099 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2010
  Пораки:
  566
  Допаѓања:
  434
  незнам дали ќе верувате, дали не но чудна ме прават моите визии за во иднината ..
  понекогаш одвнатре ме натерува да ги затворам очите и ми се покажуваат едни слики заматени и нормално не ми е јасно, ама кога се случува тоа по извесно време имам предчуство како веќе сум го видела тоа и знам што на пример да кажам, да направам или да пишувам и чувствувам некоја мака како да имам топка во грлото .. навистина тоа ми е чудно .. ко да сум паднала од мааааааааааааааааааааарс :rock:
   
 11. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  39
  Чудна сум затоа што понекогаш сакам кога сите ми се собрани на куп јас да сум во друга соба и да си лежам.
  Чудна сум зошто не носам копчиња :puke:
  Чудна сум зошто кога на сите им се случува иста работа на мене ми се случува секогаш обратно.
  Чудна сум зошто пред да одам некаде едвај чекам да одам а од кога ке отидам неможам да дочекам да се вратам :)


  Епа чудна сум :) :D
   
 12. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Некоја девојка претходно кажа нешто слично...Пијам само едно кафе дневно. И јас исто така не можам да ги разберам луѓето што пијат по 4 - 5 кафиња. И јас не седам в чаршија, да безделничам само за да бидам видена... :puke:
  Чудна сум им на другите затоа што имам слободен ум. Што имам перверзен ум како никој и што тоа скоро секогаш го искажувам... Глупости..Сите тоа го мислат ама никој не се осудува да го каже...
  Чудна сум затоа што во едната соба може да има журка невидена,а во другата јас да си лежам и да уживам во моите мисли...
  Чудна сум затоа што станувам во 3 или 4 наутро за да учам...Подобро учам така..Тоа му е чудно на другите...
  Чудно му е што имам 18 години,со една добра врска позади мене,што воопшто не изгледам лошо,а сум девица...Тоа му е проклето многу чудно на луѓево....
  Таква сум. И си се сакам.
  :)
   
 13. Iriss

  Iriss Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Многу глупа тема |(
  Без навреда...
   
 14. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.361

  преточно ... сакав тоа да го напишам ама ај реков ке читам до крај и видов дека некој го дели моето мислење :clap: :clap: :clap:
   
 15. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  Благодарам :)
  Без навреда, ти се нема случено некој да ти рече: "Леле, ама си чудна"? Пресериозно ја сфаќате темава (ти и уште неколку што искоментираа нешто слично), а не е тоа поентата.

  Ама како и да е, разбирливо е дека на еден форум има луѓе што пресериозно го сфаќаат, и забавата ја претвараат во грижа за секоја тема што ќе се отвори дали се повторува или не...

  Ова беше мала дигресија, сега да не бидам надвор од темава, ми викаат дека сум чудна кога се карам - зашто секогаш останувам смирена и навредувам суптилно, без ниту еден лош збор! :)
   
 16. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Чудна сум си зашто не знам да идам на штикли , ме болат нозете претерано , а сите околу мене носат .
  Чудна сум зашто не ставам пудра скоро ич .
  Чудна сум зашто не можам кафето ( не турско ) да го пијам саат време . Ни млеко ни сок ни вода . Се на екс пијам .
  Чудна сум зашто на секој тест јас сум со белешки во телефонот , ливчиња во тетратки , ранец , џебови . Ама буквално на секој , и само еднаш ме фатиле :$
  Чудно ми е што сум навикната да станувам касно . Ако станам , иам чувство дека сум пропуштила нешто битно .
  Чудно им е на другите околу мене што немам фејсбук ( големо чудо што немам :^) )
   
  На Monchence му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Iriss

  Iriss Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Белен здраво.
  Вака, видов дека си online, претпоставував дека ќе одговориш, затоа си ставив без навреда.
  Искрено, дел од твоите работи и јас ги правам/не правам, и многу голем дел и од останатите девојки што ги спомнале... Ни јас не пијам кафе, ни јас не јадам боранија, и јас имам станувано ноќе да учам (и 80 % од студентите го прават тоа и сл.)
  Не е тоа ништо чудно... Колку сами да се префорсираме и истакниме и демек сега сме чудни...

  Ама нејсе...
  Како сакате, јас кажав мое мислење, кој како си сака...

  Поздрав
   
 18. Belen

  Belen Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  65
  ^ Значи повторно не се разбираме... Секој во својата околина и опкружување (семејство, друштво, колеги...) прави нешто, поради што се издвојува од останатите... Значи си пораснал во една околина, и од тебе се очекува да се однесуваш на одреден начин... Но, не.. ти отстапуваш од таквото однесување и за другите си чуден/на! И така често знаат да ти го забележат тоа. Значи иако на светов ќе најдеш мнооооогу слични на тебе по тоа твое однесување, сепак таму каде што го минеш секојдневно денот, тоа е чудно, зашто не постапуваш како и околината (и барем според мене, тоа е добро - да не се следи слепо околината).

  И на крај краишта, стварно мразам што за еден ФОРУМ и ПОСТ треба да се објаснувам волку многу. Го подразбирате ли поимот забава... така го сфаќам јас сето ова. :)

  И, да не бидам груба, но, останати критики и жалби во врска со темава, кај администраторите!
   
 19. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.427
  Девојки дај не се расправајте ..... темава си е супер, мене лично скоро секој ден ми кажуваат е како можеш така да правиш нешто???? Или пак леле колку е чудно тоа и те погледнуваат накриво ........ Секој си има свои навики, на различен начин јадеме, спиеме, пиеме, учиме и баш е тоа убавото што сите сме различни и се издвојуваме ...... Затоа на некој му е чудно што другиот не го прави истото како него. Мене ми е супер темава, на некој не му е, се до различни вкусови затоа бесцелно е да се расправате ...
   
 20. Iriss

  Iriss Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Ееееее,
  добро бе Белен, не земај толку при срце па и ти за тоа што сум кажала јас и некој други девојки...
  Кажав што мислам за темата, та јас, та некој други девојки... Не се замарај да објаснуваш зошто си ја ставила...
  Продолжите понатаму...

  Секој свое мислење... Форум е...

  Ај поздрав

  П.С. Се извинувам за оффтопик