1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве прави чудни?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Belen, 23 јули 2010.

  1. chicka

    chicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 мај 2010
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    98
    Затоа што денес можам да бидам најзаљубена и љубов да ми тече од ушите,а утре да не сум сигурна дали воопшто го сакам тој што сум.Епа чудна сум да!
     
  2. flawless

    flawless Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    66
    Допаѓања:
    5
    Не пијам кафе или алкохол и не пушам.
    Не носам штикли.
    Не се шминкам речиси ич.
    Не излегувам на "fancy" места.

    ^ Овие мои навики не можам да ги карактеризирам како чудни, туку навики што ме прават мене.
     
    На Name му/ѝ се допаѓа ова.
  3. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Чудна ме прави тоа што секогаш сум скоцкана од глава до пети без разлика на пригодата, исто така што заборавам да јадам, не пушам...
     
  4. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    значи има три главни одлики кои ме прават ,,чудна,, :lol:
    или постојано тропам глупости :D
    или ме боли нешто :D
    и да :!: најглавното, заборавам да јадам со денови :wasntme:

    никогаш не сум била нормална :) :D
     
  5. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Чудна ме прави стилот на облекување! Понекогаш кога сум ептен металски облечена, во црно целата, со чизмите високи кожени со нитни и врвци целите, во кожна јакна и еден куп синџири, косата распуштена, со црно моливче околку очи... некое ланче со конче и се разбира- каиш со огромен костур!!! Тогаш ме гледаат како од Марс да сум паднала, па можеби и се во право ;) ;) :lol:
     
  6. LaLy

    LaLy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    OCD сум,така да може веднаш да се претпостави дека сум многу чудна :D
    Плачка сум,за се плачам ;( ,сакам да ми се зголемува адреналинот пошо само така можам да си замислувам ситуации во кои инаку не би учевствувала :D Сакам да си седам во гтц и да ги гледам луѓето и да си измислувам приказни за секој од нив,чисто само судејќи по изгледот.Ааа и ОбоЖаВаМ да ги гледам датите на кои се родени луѓето на Фб и да видам шо се у хороскоп.

    Unique

    LaLy
     
  7. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Сега ја заприметив темава.
    Чудно е многу релативен поим, тоа што мене ми е чудно , на друг не му е , и обратно.
    мене чудна ме прави тоа што сум премногу критички настроена, премногу сум саркастична , а уште повеќе емотивна. Од ова и произлегува и чудното во некои мои постапки. Барем така се имам запознаено, а и ми кажале некои луѓе.
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Темава е малку чудна.
    Не ме прави чудна тоа што кога ќе поминам по улица 80% од луѓето ме гледаат „под око“(физички изглед, стил на облекување и сл. ). Сетоа тоа ме прави замо поразлична од другите.
    Убавината е во различноста. Немаше да биде интересно ако сите бевме правени под калап. ;)
    Во темава ќе ви постирам линк од една песна. Се пронаоѓам во секој стих, а верувам дека и 99% од вас ќе се пронајдат. Сите сме на еден начин „чудни“, односно поразлични едни од други.
    When you live in a cookie cutter world if you're different you can't win. So you don't stand out but you don't fit in. Weird. Isn't it strange how we all feel a little bit weird, sometimes.
     
    На MarchelineAmaru и butterfly.mimi им се допаѓа ова.
  9. plavushaaa

    plavushaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 август 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Па порано чудна ме правеше тоа што воопшто не сакав музика..поточно не слусав мн.. мозам и без неа за разлика од некои..но сега повеке не е така.. :) И секогаш незнам кој го сакам ..то е то :inlove: :$ :tmi:
     
  10. TennisBabe

    TennisBabe Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    591
    Допаѓања:
    364
    Исто и јас.Сите ми се чудат како ФБ да е којзнае што па како можеш без него ,супер занимација бла бла...
     
  11. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Јас сум се само обична не !
     
  12. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    донекаде се согласувам со ова,пример,ако твоите другарки пијат кафе,а ти не,тие ти се чудат "како бе не пиеш,еее ама си чудна" а на тебе пак,чудно ти е зошто пијат...

    Во 99% од постовите што се пишани нема ништо чудно."Не јадам боранија"- И што сега?Некој можеби од здравствени причини неможе да јаде некои работи-не значи дека е чуден.

    Инаку кога веќе сум тука ке кажам дека себеси не се сметам за чудна,а некои луѓе ме сетаат затоа што воопшто несакам да одам во шопинг и несакам долги телефонски разговори(а као демек сите женски ги сакале тие две работи)...
     
  13. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.191
    Допаѓања:
    23.924
    ^^ и јас не сакам ни шопинг ни телефон, ни смс пораки. значи ете, не се сите
     
  14. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Сите сме чудни на свој начин... т.е во нашите очи сме чудни...

    Јас чудна сум оти многу често мирисите ги замислувам со форма...хаха знам дека е чудно ама некогаш ми мириса на коцка...некогаш на розево ... онака мирисот ме асоцира на то...хаха
    Многу често имам голема желба да напрам нешто, нешто големо креативно а незнам ШО !!!

    А најчудно на другарките мој му е шо преееемногу ме палат машки со подочњаци :$ незнам зошто преубај ми се !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    :D
    позз чудациии
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Чудна сум и на другите дека сум многу отворена. Секогаш го кажувам она што го мислам, па и најперверзната или најпатетичната работа. Чудна сум и со некои постапки, кои се многу нормални за мене. Чудна сум и како може по цел ден книги да читам, а мене тие ми се чудни како можат да остарат само со Касни Порасни.
    Некогаш самата на себе си се чудам како го остварувам она што го замислувам или пак ми се чудни моментите кога се однесувам како машко.
    На многу и е чудна мојата желба за секс и страст, а никогаш не сум имала секс. Но тоа не е ништо чудно, тоа само кажува дека сакам внимание. Се е до психата.
    Чудно и е дека се плашам од вода, па језиво е да гледаш како тече и да ја слушаш...
     
    На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
  16. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Чудна им сум на луѓето што менувам често расположение. 1 мин се смеам, другата се мрштам, третата викам... Не сум јас крива што сум рак во хороскоп - такви сме си. Ама овие најдобрите пријателки што ми се ме научија и не ми замеруваат за моите испади :)
     
  17. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.136
    Допаѓања:
    88.487
    Пол:
    Женски
    Па не сум нешто многу чудна. Чудна сум им на сите поради тоа што не сум била типичен рак, ај оди па сфати ги. :D
     
    На Monchence му/ѝ се допаѓа ова.
  18. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.061
    Допаѓања:
    72.333
    Пол:
    Женски
    чудна сум им затоа што си имам мој свет на фантазиите и знам така да се расположам... забегавам по некогаш, ама многу ме прават среќна моите „филмчиња“
     
  19. red

    red Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2010
    Пораки:
    480
    Допаѓања:
    130
    Пол:
    Женски
    плеска в лице се шо имам и не гледам кој е и шо е, воопшто не се замарам со то шо другите мислат за мене, сакам забранети работи и сакам бурен живот :)
     
  20. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Чудна ме прави тоа што кога сум во дискотека воопшто не сакам да играм (и ретко кога играм),туку обожавам да ја слушам музиката. Знам, чудно е тоа за млад човек, да не сака да игра во дискотека. :tmi: