Што ве прави чудни?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Belen, 23 јули 2010.

 1. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  Во друшто ме прави чуда тоа што ако се налутам - налутено е. И за некој ако сменам мислење од добро кон полошо не го менувам и афтоматски ми станува одвратен и не си го газам зборот после тоа.
   
 2. bella.honey

  bella.honey Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  639
  Допаѓања:
  293
  Најчесто сите мислат дека сум чудна кога во друштвото само моето мислење е различно од нивното идентично. Ми велат „шо ти е променета си“ а јас сум си само искрена :)
   
 3. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Ме прави чудна тоа што упорно ја очекувам таа искреност и верност од луѓето околу мене и никако да ми дојде памет.
  Ме прави чудна неверојатна организираност и педантерија.
  Ме прави чудна тоа што не јадам ништо бело.
  Ме прави чудна тоа што не јадам тестенини. Барем така велат.
  Ме прави чудна тоа што за работи кои се општо прифатени кај другите без да размислат, јас одам против и не мрдам од тоа.
  Ме прави чудна тоа што ден денес не знам која е лева, која е десна страна.

  Има многу работи кои ме прават чудна, а во моментов баш, ниту една не ми паѓа на памет од останатите.
   
 4. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  224
  Ме прави чудна тоа што сум ладна, ( односно така се претставувам пред другите )
   
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.707
  Ме прави чудна мојата зависност од кафе, барем другите така велат. без 2-3 кафиња неможам да си го замислам денот. Но јас ова не го сметам за нешто толку необично.
  Ме прави чудна тоа што понекогаш сум премногу затворена личност, па изгледам ладнокрвно. :worried:
   
 6. Mermaid

  Mermaid Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  223
  Хммм тоа што пред да јадам , го топам сладоледот во микробранова ... :)
   
 7. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.865
  Пол:
  Женски
  кога ќе кажам нешто тоа е бе,нема назад ниту пак извини, ништо од тоа, таква сум си, и да си гледам за себе ;)
   
 8. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Истото што го прави секој друг различен (читај различен, не чуден!): различна комбинација на атоми, гени, родители, датум на раѓање. Јас сум во принцип просечна девојка, како оние што ги гледате секој ден, во автобуси, во парк, во центар...

  Мислам дека е банално да се тврди дека сите имаме некој квалитет што не прави посебни.
  Земете го за пример знамето на Америка. Уникатно е, нели? Сепак, постојат и други црвени, бели и сини знамиња. Постојат и други знамиња со ѕвезди. Постојат и други знамиња со линии. Не постои една особина што го прави знамето на Америка уникатно. Она што го прави различно е специфичниот начин на кој се комбинираат другите карактеристики.
   
 9. GirlMk

  GirlMk Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  1
  Majка ми ми вели дека чудна ме прави тоа што повеќе ги сакам животните од луѓето...
   
 10. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Чудна сум кога молчам. :?:
   
 11. Arhangel-maniac

  Arhangel-maniac Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  183
  Допаѓања:
  123
  :?:
  Веројатно тоа што не зборувам многу;
  понекогаш забегувам со паметов и станувам страшен буљаш;
  размислувам многу поинаку од луѓето со кои се дружам и живеам;
  речиси никогаш не знам да се искажам нормално, да си кажам што ми лежи на душа;
  многу пцујам за мои години :$ (daddy's fault! иако се контролирам во последно време :!:);
  убедена сум дека сум родена во погрешно време (ах, златни '60).
  И така..
   
 12. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.688
  Пол:
  Женски
  Ме прави чудна тоа што час сум срмежлива, а час- скроз спротивно. :smirk:
   
 13. Kristinna92

  Kristinna92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  117
  Допаѓања:
  168
  Чудни се моите размислувања за иднина .. несакам да завршам факултет, да си најдам работа, да се мажам и да родам деца, како повеќето со кои имам разговарано на оваа тема .. сакам да го прошетам светот, да искористам се што нуди животот, да останам запаметена по нешто .. сакам да доживеам незаборавни авантури, да посетам секакви места, да искусам секакви работи .. еднаш се живее :) кога и да го кажам ова на некој, ме гледа чудно .. то е то :D
   
  На pll му/ѝ се допаѓа ова.
 14. maca99

  maca99 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  1.819
  Допаѓања:
  1.669
  :) многу интересна тема :clap:
  Епа вака-можеби :P сум чудна што кога некогаш некој ми зборува си летам со мислите и не го слушам,а само климам со главата ,па неретко кога ќе ми спомнат пак за тоа се чудам од каде-и знаат да ми се налутат дека ми кажувале а не сум сакала да слушам-остава впечаток дека сум незаинтересирана знам :$
  -Не можам да правам лице и да се смешкам на сите :tmi: Знам дека денес ако не се смешкаш и не правиш лице тешко се успева ама неможам,кога знам некој што ми мисли и сум чула да ме оговара и сл,ама ајде да не се караш,па и лице да правам е тоа неможам никако...кога сум нерасположена сите ме приметуваат....неможам да се смеам кога не ми е до с меење :doh:
  Може сум чудна и што сеуште верувам дека постојат луѓе,добри луѓе и дека не е се од корист...се разочарувам често од тоа мое верување,но нешто од внатре пак ме тера да верувам....а и мајка ми ми вели-ПРАВИ ДОБРО,ИАКО ТИ ПРАВАТ ЛОШО :?: Нема логика,нели,ама ајде да верувам јас во Божја правда....
  И да не јадам печурки-за тоа сите ми се чудат :geek:
   
 15. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.751
  Допаѓања:
  5.347
  Пол:
  Женски
  чудна сум јас самата,одвреме на време забегувам во некој нералистичен свет, запаѓам у така чудно емотивни мисли и се депримирам самата, бладам и све ми доаѓа до некоја совршено поткрпена граница каде што не ми е гајле за ништо..
  сонувам за подобра иднина,секогаш може да биде подобра..
   
 16. Cookiemonster

  Cookiemonster Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  70
  Ме прави чудна тоа што не ми е гајле што другите мислат замене,тоа што не седам пред огледало 1 саат,тоа што имам долга коса и скоро никогаш не ја врзувам,тоа што не сум опседната со тоа што ќе носам,сакам да истражуваам,тоа што имам мои измислени пријателчиња со кои играм кога сум сама :lol:
  тоа што обожавам кога ќе врни да излезам надвор и да се изводенам до коска,тоа што можам да си најдам занимација многу лесно,тоа што не пијам кафе :)
  исто така кога имам слободно време се качувам на таванот во куќата и од кутиите ги вадам старите мој играчки и си играм а имам 13 години :$

  толку :D
   
 17. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.813
  Пол:
  Женски
  Чудна сум затоа што кога ќе пробам да се пошегувам со некој никој не ја сфаќа шегата и мисли дека сум мртва сериозна
  Чудна сум затоа што не можам да пијам кафе ми смета и не можам да спијам ....
  Чудна сум затоа што понекогаш јазикот ми е побрз од паметот :$ :D :^)
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Gioia

  Gioia Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Сум приметила дека чудна сум им на другите луѓе околу мене особено на оние што добро ме познаваат,поради тоа штона многу смирен начин ги прифаќам сите проблеми па дури и со насмевка,како ми влегува од едно уво а од друго излегува итн.ама верувајт понекогаш тоа е начинот! ;)
   
 19. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.417
  Мене чудна ме прави тоа што оствам впечаток на намќор кај луѓе што не ме познаваат т.е. што сме во тек на запознавање |(
   
  На Smell.Of.Wickedness му/ѝ се допаѓа ова.
 20. unhappyy

  unhappyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  143
  Тоа што од ништо не се плашам,чак и машки ми завидуваат на мојата храброст..и тоа што многу сум смирена и кога од внатре пукам,тешко некој да примети,а да и тоа што си одам сама на своја глава,сите ми се чудат како можам тоа да правам без никого да прашам,многу ризикувам..па животот е еден живеј си го како знаеш и умееш..и тоа што предосекам некои работи,само мал број на луге знаат за тоа,и пак им е чудно како..тоа ми е наследство од баба ми :)