Форумџика на годината 2020

Што ве прави чудни?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Belen, 23 јули 2010.

 1. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  391
  Тоа што и најтешките ситуации ќе успеам да ги разведрам и да ги претворам во смешни.
  Тоа што понекогаш сум занесена во своите фантазии.
   
 2. MonnaSi

  MonnaSi Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2011
  Пораки:
  469
  Допаѓања:
  532
  Гардеробата
  начинот на однесување
  вкусот :rock:
   
 3. Butterfly-itgirl4s

  Butterfly-itgirl4s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  283
  чудна сум затоа сто сите кои ме познаваат немозат да ми го доловат карактерот немозат да проценат како реагирам во повеке ситуации безразлика сто ме познаваат доволно долго и сите ми имаат казано дека претставувам загонетка,еве јас лично како и секој би казала дека имам многу едноставен карактер но често си градам некоја бариера и доколку некој си помисли дека ме знае како селски буквар јас му показувам дека немозе да манипулира и дека немозе да ми ги користи слабите страни зосто ги немам 8) не се разбира дека секој има но некој не ги показува.Татко ми секогас казува: батерфлај е најслаба кога се показува како многу силна! детс рајт
   
 4. patika19

  patika19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  54
  Не сакам да се шминкам
  Не пиам кафе
  Сите тажни и депресивни моменти можам да ги направам интересни и смешни.. :)
   
  На J.Ivanoska му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WhiteButterFly5

  WhiteButterFly5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2011
  Пораки:
  283
  Допаѓања:
  67
  постојано се мијам раце. :D
  што и да допрам не ме држи место,, веднаш се бара водата :D :D
   
 6. Inhume

  Inhume Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2011
  Пораки:
  361
  Допаѓања:
  242
  Јас сум чудна целата како појава |(
   
 7. wild.cat

  wild.cat Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  28
  ме прави чудна тоа што некогаш во најјжестока кавга знаам онака баш да искулирамм хаха и за некој битни работи што би рекла да ги ставам во небитни и да се одморам малце.. а исто така ме прави чудна со тоа што некогаш јазикот побрз од мозокотт :?: :D
   
 8. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  Спичлес и мене ме прави чудна кога се смеам на се и сешто :D :$
  Чудна сум што не јадам никакво друго месо освен пилешко и риба другите меса ми се :puke:
  Чудна сум кога ќе почнам да ја критикувам дада во облеката а никој друг тоа не смее да го направи :D

  Има уште ама сега за сега само тие ми текнуваат :D :D
   
 9. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.034
  Чудна ме прави тоа што имам 22 а изгледам како 12 :D ;(
   
 10. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Сето ова што го вброивте во „чудни“ јас би рекла дека ве прави посебни и поинакви, а ако си поинаков не значи дека си чуден. Како и да е, еве што мене ме прави „чудна“:
  се дружам со повозрасни, а ако сепак најдам друштво на моја возраст тоа се најчесто машки;
  повеќе си го сакам кучето од некои луѓе кои би требало да ми се драги;
  сакам секогаш да сум тип топ средена независно дали одам во продавница, на кафе, на училиште итн;
  често кога сите заинтересирано муабетат нешто што мене не ми е интересно, летам со мислите, а сепак ако нешто ме прашаат знам за што се зборувало...(и јас се чудам како ова ми успева)
  страшно сум одговорна, ако нешто треба да се направи/донесе денес, тоа се прави/носи денес. И секогаш кога покажувам колку сум одговорна добивам некој поглед „уау како ти успева“!!
   
  На Kristinna92 и crazylady им се допаѓа ова.
 11. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.680
  Пол:
  Женски
  Многу луѓе са ми кажували, дека сум чудна... слатко чудна. Маж ми особено скоро секој ден ми го кажува...
  Незнам точно што има во предвид, затоа што јас мојот характер не го гледам за чуден... си го имам скоро 23 години и сум си навикната со него :D ...
  Както кажува тој, секогаш имам отговори на сите прашанија... Дури и да не го знам точниот отговор, си измислувам јас некој забеган отговор како приказна... и секогаш се смееме...колку понекогаш сум забегана јас самата :D
   
  На MarchelineAmaru и Hipica им се допаѓа ова.
 12. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.561
  Па, веројатно сум чудна со самото тоа што ретко што ме чуди :?: ...
   
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.796
  Допаѓања:
  66.854
  Пол:
  Женски
  Што не се смејам на комедии, туку на хорори :wasntme:
   
  На mackica1, MarchelineAmaru и Pelikuna им се допаѓа ова.
 14. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.496
  Допаѓања:
  51.715
  Пол:
  Женски
  Чудна сум, многу сум чудна.
  За моите проблеми сум многу јака и стабилна. Со цврст карактер.
  Проблемите на моите блиски многу повеќе ме погодуваат и ме разнишуваат.
  Многу потешко ми паѓа кога гледам како на некој му е тешко. Многу при срце си ги ставам работите. Многу сочувствувам.
  Кога сакам, премногу сакам, не само дечко... туку сите што ги сакам, не знам да сакам доволно, не знам да сакам малку. Знам да сакам премногу, а со тоа ги гушам луѓето.

  Друго, на толку емотивна особа како што сум јас, не знам колку другите приметила, ама јас знам да бидам себична. Некогаш ми треба премногу внимание. Премногу љубов и внимание барам. Претерувам дури.
  Не знам, има уште многу работи, ситници кои ме прават чудна, чудни работи на кои размислувам, чудни ситници со кои се оптоварувам.
  Само едно знам, тешко им е на луѓето околу мене.
   
 15. Juicy

  Juicy Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  9.380
  Пол:
  Женски
  На некои сум им чудна што не поднесувам печурки :puke:
   
  На Lali-Esposito му/ѝ се допаѓа ова.
 16. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.601
  Допаѓања:
  10.881
  Пол:
  Женски
  Ми кажуваат дека сум чудна кога правам некои работи, кои некој друг тешко дека би се осмелил и поради моите сфаќања за животот. Кога сум во дискусија со некои пријатели, кога дискутираме некои побитни работи, ретко со некој го делам истото мислење, па ете тоа..
  И на многу луѓе им е чудно тоа што прво јадам благо, па после солено, скоро секогаш!
  А физички ме прави чудна веројатно тоа што едното око ми е чисто зелена боја,а другото делумно сино...

  Зборов чудна е безвеза по неколку пати повторување. :lol:
   
 17. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Што можам да поминам цела недела без да испаднам некаде гледајќи филмови ол деј ол најт.

  Можам со минути да се загледам во некоја точка и не можам да го тргнам погледот, како опседната :D

  И порано бев чудна оти играв кантер по 9 часа во ден, и точно пред година и пол реков доста беше, и неам заиграно од тогаш :lol:
   
 18. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Same,и она што го направив пред година ипол а тоа е да издржам пет месеци без пц.Се пореметив :fubar:
   
 19. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
  како прво чудно им е на некои за тоа што идам на женски форум
  чудно им е што неам фејсбук, тоа што идам 5 пати у теретана за да се мачам, тоа што не пазам на исхрана а у добра форма сум, чудно им е како можам да испијам 10 турски кафиња дневно со мерак и тоа итн итн итн
   
 20. Look

  Look Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  1.034
  Допаѓања:
  884
  Тоа што ако немам потреба,можам и една недела да не излезам од дома.
  Tоа што можам да го пресипјам цел ден и пак да не бидам наспиена. :tmi:
  Тоа што немам фб на некои им е чудно. :^)

  А мене ми е чудно што многу луѓе ме споредуваат со Антонија Шола.На нејзе сум им личела. :?: