1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ве спречува да станете онакви какви што посакувате да бидете?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од Ajronmen, 4 октомври 2021.

 1. Ajronmen

  Ajronmen Популарен член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2021
  Пораки:
  2.089
  Допаѓања:
  8.605
  Пол:
  Машки
  Многу често ние луѓето не сме свесни што не спречува да ги постигнеме целите кои си ги поставуваме, или да станеме најдобрата верзија од себеси.

  Еве некои примери: следење туѓа дефиниција за успех, недоволно посветување внимание на себеси, околината, работното место, погрешни совети, страв да се излезе од комфорната зона, ниска самодоверба и така натаму.

  Што мислите, што ве спречува вас? Што не ви дозволува да напредувате? Зошто? И како може да го надминете?
   
  Последна измена: 4 октомври 2021
  На kikkki, elimkd и Ketchup им се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.413
  Милион долари.
   
  На Safira26, spacegirl92, Lella и 8 други им се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.776
  Допаѓања:
  157.081
  Пол:
  Женски
  Самодовербата.
   
  На mKdevojce, hermosa, Rama и 7 други им се допаѓа ова.
 4. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.759
  Допаѓања:
  53.543
  Пол:
  Женски
  Анксиозноста и пари. 8-|
   
  На anggell, hermosa, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
 5. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.696
  Пол:
  Женски
  Храброста.
   
  На Rama, Среќа, elimkd и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  15.333
  Допаѓања:
  119.575
  Пол:
  Женски
  Срамот и стравот.
   
  На Rama, Ahoy, La Stilla и 2 други им се допаѓа ова.
 7. La Stilla

  La Stilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2021
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  673
  Пол:
  Женски
  My entire mind patterns!
   
  На Avery, Mikha4, Ahoy и 5 други им се допаѓа ова.
 8. Ugly Duckling

  Ugly Duckling Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 август 2018
  Пораки:
  3.568
  Допаѓања:
  42.630
  Пол:
  Женски
  Од глата си патиме...
   
  На poppie, Bezimenka90, anggell и 18 други им се допаѓа ова.
 9. KittyAgnes

  KittyAgnes Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2021
  Пораки:
  827
  Допаѓања:
  1.246
  Пол:
  Женски
  Финансиска сигурност! само тоа дефинтивно
   
  На Mnik, Rama, Mikha4 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 10. ¯\_(ツ)_/¯

  ¯\_(ツ)_/¯ Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2021
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.420
  Стравот (од неуспех, од непознатото, од околината и од голем број на други банални ситници). Може да се надмине со одлучност и превземање на ризик односно соочување со своите стравови.
   
  На Idedemja, poppie, Bezimenka90 и 7 други им се допаѓа ова.
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.363
  Допаѓања:
  77.723
  Пол:
  Женски
  Ништо не ме спречува.
   
  На Ajronmen и Need for Speed им се допаѓа ова.
 12. MissChievous

  MissChievous Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  3.999
  Допаѓања:
  22.529
  Колку клише и да звучи, најчесто недоволно финансии. Морам да признаам и често губење на мотивација. Исто така, недоволно знаење. И мрза, едноставно plain old мрза.

  А општо имам приметено кај мнозинството, повеќето луѓе се фокусираат на своите маани, отколку на своите доблести. Кога би се фокусирале на силните страни/особини, би можеле да ги искористат за нивна корист.
   
  На mKdevojce, poppie, Mnik и 9 други им се допаѓа ова.
 13. Indiegurl

  Indiegurl Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2017
  Пораки:
  1.817
  Допаѓања:
  6.302
  Пол:
  Женски
  Опадната мотивација.(facepalm)
   
  На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
 14. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.222
  Нефлексибилноста и љубовта кон рутината
   
  На Seli20, Need for Speed, Guns N` Roses и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.662
  Допаѓања:
  16.138
  Пол:
  Женски
  Страв, срам, ниска самодоверба многу ме спречуваа во постигнувањето на целта но веќе се надминати со многу работа на себе. Понекогаш знае анксиозноста да ме собори, но брзо ја надминувам.
   
  На Idedemja, Tea678, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
 16. ElenaBUTTERFLY

  ElenaBUTTERFLY Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2021
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  Ништо не ме спречува едноставно ми треба само храброст и самодоверба.
  А ако се однесува за нешто со Пари,ќе почекам кога ќе ги имам па потоа ќе си го дозволам тоа за кое моментално финансиски не можам.
   
 17. quattro

  quattro Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2020
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  5.585
  Пол:
  Машки
  Самодовербата
   
 18. Need for Speed

  Need for Speed Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2021
  Пораки:
  560
  Допаѓања:
  1.081
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.219
  Потпишувам.
   
  На Idedemja, poppie, La Stilla и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.189
  Допаѓања:
  8.895
  Пол:
  Женски
  Во последно време сите правци во животот ми се помешани, ниту знам што сакам, ниту каква личност да бидам, со што да се занимавам, изгубив секаква желба и мотивација, каде и да се свртам не знам каде да тргнам, а тоа мислам дека е поради страв, неодлучност и мотивација 0 за да се помрднам од мртва точка.
   
  На poppie, Leat, Rama и 1 друга личност им се допаѓа ова.