1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ви боде очи на социјалните мрежи?

Дискусија во 'Слободно време' започната од John Snow, 5 мај 2019.

 1. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Не знам дали луѓево трчаа на маратон јер им е предизвик или за да можат да се пофалат на социјалниве мрежи..
  #прашањаштомемачат

  *Дискусија преместена од темата СДК
   
  На slobodka, Scorpiongirl12, elenaxbbg и 12 други им се допаѓа ова.
 2. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.775
  Пол:
  Женски
  А што има врска ако им е и заради пофалба? Битно направиле нешто здраво за себе, па макар трчале и десет минути само.

  Не мора за се' да се мрчи. :)
   
  На Mrs. Lovett, zalosna, GabyTranceॐ и 5 други им се допаѓа ова.
 3. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.412
  Допаѓања:
  114.686
  Пол:
  Женски
  @John Snow Балканците за да се фалат,а другите јер им е предизвик. :rofl::rofl:
  @Purplelilac Па,и за мрчење е.Мора ли цел свет да знае дека трчале на маратон? |(
   
  На teressa, GirlLove, candy.cane и 4 други им се допаѓа ова.
 4. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  И јас сум направил нешто здраво за себе па еве не отекувам веќе втор ден со слики,сториња. Мислам океј е чил
   
  На Scorpiongirl12, Miss666, GirlLove и 6 други им се допаѓа ова.
 5. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.775
  Пол:
  Женски
  @nextredstyle @John Snow

  Какви се' други глупости се објавуваат на социјални мрежи па ги толерираме. Барем позитивниве ствари не би требало да ни пречат, ама изгледа до нас е.
   
  На zalosna, Amelie1708, staycalm и 6 други им се допаѓа ова.
 6. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.412
  Допаѓања:
  114.686
  Пол:
  Женски
  Точно!
  Еве,јас се движам,вежбам малку,ама не турам фотографии на ФБ и Инста.
  @Purplelilac Фалењето пред широката јавност пречи.Друго е кога си споделуваат само со роднини и пријатели.
   
 7. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  ^А бе Прпл, ајде една слика да е океј, ама 24324 слики па мајку му отишле да трчаат или да позираат:drunk:
   
  На Вишиус, GirlLove, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.412
  Допаѓања:
  114.686
  Пол:
  Женски
  Трчаа и по мојата улица.
  Леле,да ги видеше некои... :puke:
  Дигнати,наместени фаци дур трчаа. |(
  Ѓоа за Вог ги фотографираа. :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На Scorpiongirl12, Mr. Right, Abeja и 2 други им се допаѓа ова.
 9. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.775
  Пол:
  Женски
  Па има и такви кои позираат, ама претежно машки се.
  Изгледа тука е проблемот за тебе, ти фалат и девојки во таа група на „маратонци за сликање“ :D
   
 10. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Никаде не спомнав машки или женски, мислењето ми е родово неутрално:D
   
  На candy.cane, Mr. Right, Harper и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.412
  Допаѓања:
  114.686
  Пол:
  Женски
  И моето.Не само за маратонот,секогаш има фалбаџии и од мажи и од жени.
   
 12. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.761
  Допаѓања:
  46.290
  Селфиња и фалби најмалку ми бодат очи.
  Одредени ставови, цитати, или твитови, може да направат да отследам/блокнам некого.
   
  На Scorpiongirl12, JollyGirl, ivi1987 и 11 други им се допаѓа ова.
 13. Purplelilac

  Purplelilac Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 септември 2016
  Пораки:
  2.417
  Допаѓања:
  34.775
  Пол:
  Женски
  @John Snow

  Зборот ми беше дека социјалните мрежи се' повеќе ги користиме за мрчење.
  Е сеа има мрчење кое е и реално оправдано за некои бисери што секојдневно ги читаме, ама понатака го пренесуваме и на вакви нешта како маратонов на пример.
  И јас не сакам фалење, ама ако бирам што би сакала да гледам на news feed пре би избрала некој да се фали дека трчал на маратон отколку на пример да читам долгометражни постови за политички партии (периодов баш актуелни).

  Инаку јас спомнав дека повеќе машки се сликале, ама шала беше затоа и има смајли. Не дека ги броев колку машки во споредба со колку женски ставиле слики. :D
   
  На candy.cane, irrelevant, Oxymoron и 3 други им се допаѓа ова.
 14. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.088
  Допаѓања:
  163.452
  Пол:
  Женски
  @John Snow, а тие што се со медали мора во уста да ги пикнат, да ги гризнат при позирање :D :D :D Не ми смета, само сум приметила, има и лајт мајтапи за тоа :lol:

  Инаку ми боде очи само неписменост, говор на омраза и теории на заговор (често и заедно идат овие три)... Друго воглавно ништо озбилно не ми пречи, колку сака нека споделуваат луѓето, може некој сеир да се мавне на модерни mamicki што претеруваат ама да ме нервира - не...
   
  На CameliaMiller, mazikeen, staycalm и 18 други им се допаѓа ова.
 15. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.948
  Допаѓања:
  51.302
  Пол:
  Женски
  Искрено, да успеам да истрчам цел маратон, не на фб, на билборд во центар ќе се ставам за да се пофалам :rofl:

  Илјадници селфиња од искачања и пијанчења и глупости, а за маратонов има најмногу хејт. За слика или не, супер е што има толку луѓе кои трчале.
   
  На staycalm, JollyGirl, ivi1987 и 20 други им се допаѓа ова.
 16. John Snow

  John Snow Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2016
  Пораки:
  4.882
  Допаѓања:
  52.863
  Пол:
  Машки
  Е ако би бирал меѓу тие и маратонов и јас би ги одбрал маратонциве, искрено:D
  @Someonespecial За тие посебен круг у пеколот:rofl:
   
  На candy.cane, Harper, Someonespecial и 2 други им се допаѓа ова.
 17. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  14.412
  Допаѓања:
  114.686
  Пол:
  Женски
  Супер мамичка што покажува како разговара на смартфон додека му менува пелена на бебето,Спенџи со истата шминка 2-3 дена,политичариве со разни ветувања,тинејџер или младич што ја испосликал колата купена од тато со предлабоки џебови...
  Има материјал за мрчење... :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
   
  На candy.cane и Ма.нев им се допаѓа ова.
 18. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.025
  Пол:
  Женски
  Ништо не ми боде очи од моменти од животот кога си споделуваат луѓето, само кога ќе почнат да забегуваат со политика тогаш отследувам.
   
  На irrelevant, Oxymoron, Avery и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Snowflake97

  Snowflake97 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2018
  Пораки:
  2.175
  Допаѓања:
  8.860
  Пол:
  Женски
  Секoгaш кoгa ми сметa нештo некoј штo oбјaвувa oдмa гo бришaм/oдследувaм.
  Амa нaјпoвеќе ме нервирa кoгa ќе излезaт вo дискoтекa и еднo 788652 стoрињa ќе стaвaт, и не мoжaм дa рaзберaм oтидени се зa дa се зaбaвувaaт или сите дa видиме декa се излезени и кoлку "лудo" си пoминувaaт.

  Истo и тие штo снимaaт лaјвoви без рaзликa oд штo дaли oд излегувaње или сл. Пo глупa oпцијa oд oвa сo лaјвoвите не мoжеa дa смислaт и стaвaт. :headbang:
   
  На ElProfesore, Scorpiongirl12, Amellie13 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. Dream-Girl

  Dream-Girl ☀️

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  20.123
  Допаѓања:
  195.279
  Пол:
  Женски
  Мене па не ми боде очи речиси ништо по интернет. Освен неправилен англиски (подобро не го користи ако не знаеш) и слики од партии, тие УМС и слични здруженија, глупости и трескања за некои политички “лидери“. Иако речиси ваквите ми се отстранети од интернет имам неколку што се познавам и ми се онака поблиски, па се обидувам и тоа да истолерирам. У принцип не се замарам кој што објавувал ако нешто ми се допаѓа лајкам, ако не само го скролам набрзина и тоа е тоа. А вакви слики од маратон па ич не ми пречат. :)
   
  На ElProfesore, Moon.Girl, BlackMistery и 5 други им се допаѓа ова.