1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ви недостига од детството?

Дискусија во 'Канта' започната од neltu, 1 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. neltu

  neltu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  9
  Ми фалат барбиките, џамлиите, ужинка во забавиште, ми фали нервозата и омразата кон цел свет кога се мачев да научам да читам, тепачките со брат ми, сите лузни од времето кога се учев да возам точак.. (не ми се веруваше дека некогаш ќе го речам ова)
  Многу работи ми фалат од детството...

  Вас?
   
 2. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Хехехех тапачките со брат ми и мене. Се беше од играчка- плачка :) Ми фалат сите игри, рибарот и рипката, пучана.. Ех времиња :) мижаница. Сите модринки. Се ми фали...Најубав период од животот е детство, безгрижно :)
   
 3. eli2622

  eli2622 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  11
  мене ми недостига, брканица , жмурка , барбикете, штркот носи боја (хахахах) и сите детски игри шо ме правеле среќна , а и да тепање и млатење со брат ми хахахаха... Сега не постои детство =( шо е мн жално ... само со компјутер , фејсбук и др ср**а се замараа децава.. греота..
   
 4. neltu

  neltu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  9
  Па "современиот живот" ги наведе на сите тие срања..
  Наместо да имаат лузни од кога се учеле да возат точак, сега ќе имаат лузни од тепачки.
  Наместо нервозата за да научат да пишуваат, сега имаат нервоза за како да земат пари од дома, да се купи пијалак во кафич.
  Наместо да изградат скривалиште со децата од улицата каде можат да играат, сега сами се кријат дома за играње на видео игри.
  За се има време ако се посака, но на денешницава не се знае кога е доручек. :/
   
 5. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  781
  Најмногу од се игрите со децата од маало и глупостите кои секојдневно ги правевме и ги вадевме од такт сите соседи :lol:
  -децава сега немаат детство цел ден се дома на фб од 7 години :tmi:
   
 6. eli2622

  eli2622 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  11
  да.. знам по сестра ми .. има 9 години а не се одвојуа од компјутер.. =( . фала богу нема фејсбук хахахах зошто ја и го избришав... и сеа само игра игри на y8 .. =D
   
 7. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.701
  Допаѓања:
  1.919
  Пол:
  Женски
  Ама затоа и си имаат последици од современиот живот. Како прво, секое второ наочари носи од пред P.C.
   
 8. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  881
  Пол:
  Женски
  Ми недостига играта со другарите приквечер, горенка, криена-мижена, трчањето, кошарката,мамење. Но сигурно на сите ни недостига едно , а тоа е БЕЗГРИЖНОСТА
   
  На Gioia и Saxobeat им се допаѓа ова.
 9. woow

  woow Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2011
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  88
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.932
  Допаѓања:
  66.076
  Пол:
  Женски
  dete/detstvo-t2041/
  Веќе има тема за детство, па дискусијата може да се продолжи таму :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.