Што ви се прави во моментов?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од EnnieFabulous, 26 јули 2010.

 1. blueberry23

  blueberry23 Активен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2018
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Ми се спие
   
 2. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.075
  Допаѓања:
  5.512
  Ми се гледа серии на нетфликс.
   
 3. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.427
  Допаѓања:
  20.075
  Пол:
  Женски
  Ми се спие.
   
 4. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.222
  Пол:
  Женски
  Ми се планинари
   
  На mula му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Keanu_R.Wick

  Keanu_R.Wick Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2019
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  1.210
  Пол:
  Машки
  Ми се разнесува со експлозив, сред пустина, далеку од секој облик на живот.
   
 6. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.106
  Допаѓања:
  33.939
  Пол:
  Женски
  Ми се плаче и од радост и од тага.
   
 7. simonna.a

  simonna.a Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  3.690
  Допаѓања:
  19.937
  Пол:
  Женски
  Многу ми се чита книга ама никаква концентрација ама баш за ништо немам...се нервирам:envy:
   
 8. piksooki

  piksooki Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2015
  Пораки:
  1.397
  Допаѓања:
  9.022
  Пол:
  Женски
  Ми се шета
   
  На Keanu_R.Wick му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.222
  Пол:
  Женски
  Ми се пие кафе на некое убаво место со убаво мило друштво.
   
  На Slatkata00 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  467
  Пол:
  Машки
 11. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  8.797
  Допаѓања:
  75.335
  Ми се пие какао ,во пижами под ќебе,а малото да вози колички по мене :D Ама стварно.
   
 12. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.819
  Нешто што одамна не сум направила.. или нешто што никогаш не сум направила..
  Нешто необично...
  Имам неколку идеи што точно сакам... ама мрза ми е :D
   
  На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.073
  Допаѓања:
  3.083
  Пол:
  Женски
  Ми се шета да трошам пари. А немам пари и не можам да се движам повеќе од 100 метри зошто имам болки во ребра :$
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  566
  Пол:
  Женски
  Ми се спие
   
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  135.819
  Ми се е*а радознали.
   
  На Adorabela, Milobebence, Diamant и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Dadusicka

  Dadusicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јануари 2014
  Пораки:
  1.321
  Допаѓања:
  53.635
  Пол:
  Женски
  Ми се пие :beer:
   
 17. KiwiFruit

  KiwiFruit Активен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2019
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  Ми се оди на џез свирка со црвено вино
   
  На Brinetka и Keanu_R.Wick им се допаѓа ова.
 18. sierra

  sierra Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2019
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  616
  Пол:
  Женски
  Ми се кити елка. :(
   
  На mula, Brinetka и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 19. Saraahh

  Saraahh Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  1.567
  Ми се гледа филм.
   
 20. Vikktorr

  Vikktorr Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2015
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Машки
  Сакам да бидам сите желби и посакувања на сите членови што напишале „Што ви се прави...“ во исто време, а потоа би ги исполнил. Би бил нивното искуство пред и после желбата.