1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ви сметаше после породувањето?

Дискусија во 'Бебе' започната од NEA, 12 септември 2019.

  1. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.216
    Допаѓања:
    18.956
    Хаха интересно
    Ај тие работи и не ми сметаат многу. Внук ми стално претурал растурал се лепел ко што викаш со чоколадо.
    Ама растурено, прашина,немиени садови несредени полици е тоа ми корне живци
     
    На senjorita-v и Snowflake97 им се допаѓа ова.
  2. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.227
    Допаѓања:
    2.884
    Даа, игнор е најдобрата работа што можете да ја направите. Со првото, пробуваа да даваат коментари видеа дека не реагирам на нив, ама тотално се исклучувам кога „советуваат„ во крајност може да се насмеам благо и си продолжувам по мое. Сега за второто не ни пробуваат да коментираат.Увидеа дека сум своеглава, плус не се карам со нив за да се убедуваме..Значи зборам и за свекрва и за мајка. Ете и кога се мажев почнаа со совети свекорот ми кажуваше како треба свекрвата да ја викам мамо, дрн дрн, секогаш реагирам со блага насмевка и си мислат готово сум ги сфатила како треба ќе ги послушам, муабетот завршува јас си правам како ми одговара. Сепак мислам дека тоа е до карактер, не може секој да игнорира, пример ми е сестра ми колку с е нервира од свекрвата, секогаш и велам игнор, не слушај не гледај имаш подршка од сопругот и тоа е доволно. Кучињата нека лаат караванот ќе си врви, ама не бе таа мора да се нервира
     
    На Cholipam, Fatalnata, VDT2906 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Milkiway

    Milkiway Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2020
    Пораки:
    7.216
    Допаѓања:
    18.956
    Во право си така треба и ја многу се нервирам и сега пробувам во едно уво влегло од друго излегло инаку никогаш нема со мм хармонија во брак да имаме. Секогаш него ќе го "обвинувам" со муабетите Твојте вака, мајка ти она...на крај кавги ќе му дое и него преку глава. Ја си признавам некогаш го претерувам. Ај таму батали ги и ајт најдобро си правиш.
    Они секогаш ќе даваат совети е сега твое е дали ќе прифатиш или не
     
    На senjorita-v, Fatalnata, eta и 4 други им се допаѓа ова.
  4. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    18.019
    Допаѓања:
    224.986
    Пол:
    Женски
    тоа шо бев дебела:|
     
    На senjorita-v, Lovebug01, Servet90 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. SkarletOHara

    SkarletOHara Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2012
    Пораки:
    1.227
    Допаѓања:
    2.884
    Баш и под изговор дека дојам станувам подебела :D
     
    На MilaSs12, mKdevojce, ohlala и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Pacient srna

    Pacient srna Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2015
    Пораки:
    6.409
    Допаѓања:
    9.012
    Пол:
    Женски
    Ve citam se spremam. Uste ne sum porodena ama od sega ni stanuva jasno kade ke e problemot.
    Samo sto ni jas ni maz mi im kutime pa za nekoi raboti lesno se razbirame so starite, a i sami ziveeme i sakame sami da terame. Od ovaa prerspektiva ne gledam deka nesto svekrvite se strasno polosi ama poveke nerviraat deka niv im se kuti, znaci mislam problemot vi e vo komunikacijata. Jas si kazuvam ova vaka sakam ova onaka. Nit i teknalo na pregled da mi dojde niti nisto. Za vakcinata za grip zema da mi zbori zaso sum primala i rekov doktorot taka rece i zakute. Ne kutete be zeni, ne mora da se karas ili da cekas mazot so majkata da se iskara, smireno kulturno kazi si kako ti e redot. 5 ivf transfera projdov, na prviot doagaa pocnaa vo kujna da se butaat i na dvete im rekovme ne treba fala sedi si doma ako treba nesto ke vi kazeme, potoa ne dojdoa. Od site god ivf barem sum blagodarna sto so maz mi stanavme neverovaten tim za domasnite raboti i sme se organizirale se sami da si pravime.
     
    На pikabu5, Butterfly1107, dunika и 8 други им се допаѓа ова.
  7. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    18.019
    Допаѓања:
    224.986
    Пол:
    Женски
    не се дебелеев дур доев ама не мрдав од вага.
    родив со 105 кг, излегов со 95 и до 40 едвај уште две симнав.
    е после 10 месеци паднав на 70. сеа после 4 год сум 56-58.
    ама страшно ми сметаше дебелината тоаш...
    па и цицките... јооој. да се угушиш у нив. една цицка ко две бебешки глави. хаос.
    па дур се среди лактација смрдев на запршка. излагам од туш и смрдам. страшно.
     
    На senjorita-v, dunika, BabyT* и 13 други им се допаѓа ова.
  8. simona_baby

    simona_baby Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2017
    Пораки:
    3.277
    Допаѓања:
    16.696
    Пол:
    Женски
    Лелеле зошто кога сум била бебе не ме фаќале за ц.цки да викаат расти расти?Ете кај се згрешила работата :rofl::rofl::rofl:
     
    На LadyBug18, 1209, dunika и 21 други им се допаѓа ова.
  9. forumce

    forumce Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 февруари 2017
    Пораки:
    8.445
    Допаѓања:
    38.737
    Пол:
    Женски
    Јас ослабев многу тој период. Ептен се исушив
     
    На SkarletOHara му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ohlala

    ohlala Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2014
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    247
    Исто
     
  11. Nevenche26

    Nevenche26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2019
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    2.477
    Пол:
    Женски
    Мене ме имаат испофаќано изгледа :rofl::rofl::rofl: дури и претерале :bandit:]:)
     
    На dunika, Fatalnata, eta и 2 други им се допаѓа ова.
  12. kjofti4

    kjofti4 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    3.582
    Во бремемос ставив +10кг од болница излегов со - 4 и до 40дена ослабев и се вратив на стара килажа и до три месеци ослабив уште 7кг... Само од нерви од ништо друго од зборање имаш млеко немаш млеко, гладно е, жедно е, дај му ад малку е твоето муабет од типот на другарка моја детето и прегладна незнаела дека нњма млеко бебето го клавала на града мислела дека трга срека отишла на педијатар и кажале дека е прегладнато муабет тапа лажење на велико и викам добро бебево не плачело дека гладно како прво како второ не видела дека не полни пелени, каката зелена треба да е и на сето то одговор незнам :rofl:
    Бебе уште немаше 40дена земено до лице го бацува јас си чадам абе како не му е жал бе ејј и тие биле мајки и мојата со свекрва нема добри односи значи не прај тоа што не си сакала да ти го прават..
    Првите два месеци не уживав воопшто со бебе од што од што сум будала од мир што не ми дадоја, најголема грешка е тоа али затоа сега си знам ми дава замерки јас само аха не велам не и сега се нерворам али свекорми маж бре луге али не разбран не го бацувај кажав абе како за инает сегде дури и на ку*ето кога ќе го преслекувам ми се гади од помислата... Небитно само едно ќе кажам не се замарајте ако можете кажете на глас што ви смета ако сака ќе свати ако не не ги слушајте.. Тоа е ваше дете :D
     
    На martty06, WonderGuurl, eta и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. MilaSs12

    MilaSs12 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    8.640
    Допаѓања:
    18.242
    Пол:
    Женски
    :rofl: како јас да сум го напишала ова. Дојам 17 месеци и уште сум дебела. (facepalm)
    Се ставам ли на нормална исхрана, одма 5 кг ги снемува за две недели. Пак ударам на благо и пак ги враќам.
    Со троцифрен број отидов во сала, сега за тенко влакно пак ке биде 100ка. |(
     
    На SkarletOHara и Nevenche26 им се допаѓа ова.
  14. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.252
    Допаѓања:
    9.036
    Пол:
    Женски
    Да ми го бацуваат детето ќе ги убијам у иста секунда, еднаш го видов свекор ми го фаќаше за рачињата, а сега него рацете цело време во уста му се, одма му реков не го фаќај за раце веќе, и со повишен тон дури. Од тогаш само го зема го држи во раце и не го допира на друго место.
    Ауу ужас мало бебе освен мајката друг не смее да го бацува.
     
    На Butterfly1107, kjofti4 и Nevenche26 им се допаѓа ова.
  15. Nevenche26

    Nevenche26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2019
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    2.477
    Пол:
    Женски
    Што било тоа на курето да го бацува бе? Абе ќе се искарам за таква глупост, нема да им текне веќе. Кои абдали се стариве по некогаш еј, абе да не се размислувало ич.:swear: Лееелеее
     
    На kjofti4 и Осе им се допаѓа ова.
  16. Осе

    Осе Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2020
    Пораки:
    2.649
    Допаѓања:
    7.583
    Пол:
    Женски
    И јас колку пати ќе си речам вака ехее... Ама пак ќе ме извади нешто од контакт . Ама пак јас на мм не му префрлам ништо. Само собирам ,еден ден ко ќе експлодирам биче интересантнооо
     
    На Milkiway му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.434
    Допаѓања:
    8.773
    Пол:
    Женски
    На почетокот ме нервираше се, и мајка ми и сопругот и јас самата на себеси си сметав. Мајка ми знаеше да ја бакнува бебка, да си прави по нејзино, да ја пресоблекува како она знае. Тие работи од такт ме вадеа. Не сакав никој дома најубаво ми беше сама. Сега па одвај чекам да ми дојде некој или да се врати сопруг од работа ја да здивнам малку :D
     
    На Fatalnata, Jana06, Brpbrp и 2 други им се допаѓа ова.
  18. kjofti4

    kjofti4 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    3.582
    И јас на мм му реков значи уште бев бремена и напоменав не сакам дете да го бацуват до 1г мн е нежно и тој аман бее вие сега мајките нови со само правила сте и ок му викам јас ќе му кажам али дур да кажам не очекував дека бебе од 40дена ќе го нападнат мислев имат малку од малку обзир и послем кажав и тоа на ручек на маса вака и вака па свеки фала богу од тогаш не го бацува нигде може на рачина али зато мама одма е тука брише со влажно :D али свекпрми за инает се прави и сега дека е поголемко во гушето го бацува и во к*рето и гледам дома дете во вратчето нафрлано и му реков на мм.. И тој како демек се изнервира дека го бацувале ама молчи тоа повеќе ме нервира
     
  19. kjofti4

    kjofti4 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    3.582
    Ааа и мојте не се баш стари... Тоа е уште полошо со постари мислам ќе му се обратиш со повисок тон ќе се тргнат јас на овие му се обракам со повишен тон тие ми враккат со дерење...
    И се лутат и ме мразат од дното на душата
     
  20. kjofti4

    kjofti4 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2012
    Пораки:
    991
    Допаѓања:
    3.582
    Па јас дека се му бапкам тој си молче за да нема расправија дома наводно за глупости и кога ќе видиш само јас сум изнервирана(facepalm)