1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ви сметаше после породувањето?

Дискусија во 'Бебе' започната од NEA, 12 септември 2019.

  1. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Само свекрвата ми сметаше. Мразам такви како неа. Се знаат, а другите се неписмени.

    Дел од нејзините коментари:

    1. Јас сум изгледала три сина. Има мене да ме слушаш.
    2. Немаш мајка и ништо не знаеш.
    3. Не смеат гости да ти доаѓаат.
    4. Кога ќе го бањаш детето да му ставаш листови во водата.

    И ред други коментари. Малку фалеше ќотек да добие од мене.
    Ненормална жена.
     
    На senjorita-v, Puffy2019, SofiMar_ и 20 други им се допаѓа ова.
  2. Slatkata00

    Slatkata00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    После вакви кометари алал да ти е на трпението што си го имала
     
    На SofiMar_, dunika, happygirl и 9 други им се допаѓа ова.
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Ни самата не знам како ја истрпев. Што може да се очекува од проста жена. За помалиот син не ни дојде.
     
    На senjorita-v, dunika, buba4e89 и 5 други им се допаѓа ова.
  4. mariz

    mariz Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 март 2014
    Пораки:
    15.756
    Допаѓања:
    72.668
    Пол:
    Женски
    Леле колку безобразно од нејзина страна... особено вториот коментар, без малку душа. А какви листови во бањање? :^) Прв пат слушам за ова...
     
    На SofiMar_, lovemme, Makedonka007 и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Larahappy

    Larahappy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2019
    Пораки:
    2.843
    Допаѓања:
    10.346
    На совест нека и е :worried:
     
    На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Slatkata00

    Slatkata00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 септември 2019
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    1.558
    Пол:
    Женски
    Сите сме трпеле коментари ама ова што го трпела @SummerGirl од свеки... Стварно без осет таа свеки
     
    На Makedonka007 и Larahappy им се допаѓа ова.
  7. Tajnaotrovna

    Tajnaotrovna Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јули 2011
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    33.626
    Пол:
    Женски
    Единствено што никогаш не дојде млекото и не доев.:( А што се не пропив и пројадов...џабе.
    Ах да и едвај чекав да излеземе од болница и да си одиме дома...претходно лежев на патолошка неколку дена, мораше. Тој дел подобро да не го поминував, прав кошмар.

    А потоа откако се помина добро, ништо и никој не дозволував да ме допре, прилично смирена, посветена и окупирана целосно со син ми.
     
    Последна измена: 14 септември 2019
    На senjorita-v, Shelea, Dust и 5 други им се допаѓа ова.
  8. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Некој адет. Па уште и детето требало да се бања со ќибрит. Свашта. Што можеш да очекуваш од проста и неписмена жена, која нема социјален живот.

    Кога се породив со помалото супер ми беше. Се сама си правев.
     
    На senjorita-v, buba4e89, Makedonka007 и 2 други им се допаѓа ова.
  9. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.421
    Допаѓања:
    4.985
    Колку сум осетлива на втората точка, мене да ми каже не знам што ќе направев, жими се. Можеби исто ко тебе, може би ја заколела, не знам. Алал да ти е како си издржала. И да, имаш мајка, сите имаат мајка. И јас сум имала и таа ќе остане. И ти си мајка.
     
    На Puffy2019, dunika, anggell и 12 други им се допаѓа ова.
  10. minne992

    minne992 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 ноември 2013
    Пораки:
    4.142
    Допаѓања:
    25.091
    Пол:
    Женски
    се ми сметаше и сите околу мене
    посебно на маж ми ми идеше некогаш да го истепам , не дека ми правеше нешто тој кутар туку од самата постпородилна умот така ми велеше
     
    На makedon81, FreeMind и Larahappy им се допаѓа ова.
  11. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    ако уопште има совест.
    е нели таа 3 деца и изгледала појќе бе знае од нас. Ние од 21ви век прости сме.
     
  12. Love 83

    Love 83 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2019
    Пораки:
    1.587
    Допаѓања:
    31.694
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно највеќе ми сметаше тоа што многу ми плачеше бебето и многу проблем со спиењето.Ептен често се будеше и до втор месец буквално бел ден не видов .Ни имав време да јадам ни ништо по дома да фатам.Среќа мм ги завршуваше сите работи по дома .
    Единствена добра работа од сето тоа беше што 20 кг (што ги качив во бременост )ги симнав за тие 2 месеца :D
    А за коментари од свекрва да не почнувам.Сега одпосле кога ќе ми текне кои глупости ,кои бабини деветини....Тогаш уште во шок може и сум ја послушала за нешто (facepalm)
     
    На Lostinparadise, Tajnaotrovna, Makedonka007 и 4 други им се допаѓа ова.
  13. Happyinlove

    Happyinlove Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    10.834
    Пол:
    Женски
    Се и секој !
    Премногу осетлива за се и сешто. Плачев многу,дури и кога ке легнев до бебе да го успивам,се давев во солзи,немам одговор зошто.

    Свекрва со глупи,најглупи компарации од пред 30 години.

    Мајка ми со секој телефонски муабет:како пројдовте синоќа,спијавте,какаше...

    Свекор: само мене вака ми се смее.....доста ја гледаш мајка ти (кога ке пројдев покрај бебе,а бебе во него), и желбата бебе да го сака него највејќе од сите...

    Маж ми: за секое слободно време што си го има,сд тушира раат,раат гледа серии...

    Телото.
     
    На Puffy2019, EvieBabe, slavica999 и 13 други им се допаѓа ова.
  14. BirMelek

    BirMelek Популарен член

    Се зачлени на:
    30 декември 2013
    Пораки:
    2.673
    Допаѓања:
    14.777
    Пол:
    Женски
    Убава тема не ја знаев.
    Видов дека не сум била сама, сите сте плачеле :D
    Свеки не може да не смета, па и од злато да е. А мајка па не може да смета:wasntme:
    Најмногу ми сметаше што бебе 15 дена не фати цицка. 15 дена со пумпата во раце бев и се обвинував дека не ме бива:^) После процица, ама 15 дена беше само плачење за пусто цицање....
     
    На EvieBabe, GirlyGirly, paleska3 и 5 други им се допаѓа ова.
  15. Kitten

    Kitten Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    9.375
    Допаѓања:
    42.190
    Пол:
    Женски
    Луѓе не ме нервираа. За моја среќа живеам со разбрани, умерени и современи луѓе.

    После второ дете стомаков дефинитивно е лабав, на ништо не личи, после секое прејадување сум како трудна пак. И втора работа што многу ме нервира е лабава бешика и црева. Посебно кога сум болна и кашлам/кивам, обавезно се подмочнувам и неконтролирано испуштам гасови :envy:
     
    На dunika, Milaаа991, Tajnaotrovna и 3 други им се допаѓа ова.
  16. gjoker4e

    gjoker4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2016
    Пораки:
    6.305
    Допаѓања:
    34.244
    Пол:
    Женски
    СЕ ми сметаше!

    Здравје за второ нема никому да кажам и ќе го видат после 3 години. Затоа што нели мајчинството е среќа, а не пекол во кој главните ѓаволи се 'фамилија'.
     
    На Осе, Mantub, dunika и 5 други им се допаѓа ова.
  17. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Маж ми ... Вчера... Леле детето пролив има ти реков дека ќе го настинеш (facepalm) да не го пресоблакав бебето ... Така на рака ми беше наместен однопачка да му шлапнав.
     
    На slavica999, NEA, Larahappy и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Bupalu

    Bupalu Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2019
    Пораки:
    396
    Допаѓања:
    375
    Пол:
    Женски
    Значи мене уште ме нервираат.. Мајка ми со коментарите немој да јадеш од пченицата од задушница е, навечер детето надвор не се изнесувало |( а нај јакото беше кога дојдовме дома дека седевме со свекрвата некое време адет било она да го бањала прва бебето :/ абе мрш у...


    Мене ми сметаше кога ќе сакаше друг да ја земе неќев да ја дадам :) ни да ја подржат малце себична бев си го сакав само за себе :D :inlove: а за хормоните никогаш не сум имала потреба да се туширам секој ден ниту да джставм толку многу дезодоранс :worried: сега не можам д се поднесам некогаш и два пати дневно се тиширам, страшно

    Лелеее со какањетоо само ми се јавуваа, какаше ли дај му сливи масирај го, изгледа слабо ти е млекото затоа нема што да кака бебето, душиче плаче гладно е :doh:

    И нај нај јакото кога комплетен стрнец, друга мајка со бебе, што не ја познавам успат се разминавме ме праша колкаво е и зошто не сум и облекла чорапчиња :/ seriously :^) :^) :^) не беше ладно беше пријатно нејзиното беше во скафандер, во скафандер..
    Моево без чорапи со тенка пелена покриено, родено во декември уште и немам скафандер купено :D 8)

    Заборавив да додадам значи МНогу ме нервира кога ќе ми го намирисаат детето со парфеми кој како ќе го земе  |( :envy: и морам да го бањам после од што смрди на парфеми, и друго што ме нервира немаат осет луѓево значи ако сум ти ја дала да ја подржиш не значи дека смееш да ја лигавиш по лице и да ја бацуваш :devil: а посебно не некој што не ти е ни фамилија значи збеснав
     
    Последна измена: 15 септември 2019
    На dunika, paleska3, Marmarin и 2 други им се допаѓа ова.
  19. BabyT*

    BabyT* Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    4.517
    Допаѓања:
    17.621
    Пол:
    Женски
    Изгледа сите не имаат прашано, какаше ли денеска? Јас се му викам, јас ли дали какав :D
    Сега кога почнав со дохрана, аа што е денес за мени и викам зеленчукова каша, да ама што има внатре :^), па а оти не си ставила тоа и тоа |(, последен пат одговорив само ме мрзе да кажувам, се има, изгледа се осети и не прашува веќе :D
     
    На Minnie-e, paleska3, Happyinlove и 3 други им се допаѓа ова.
  20. mama*rose

    mama*rose Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2018
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    1.000
    Пол:
    Женски
    Еве и јас да си кажам најмногу ми сметаше свеки зашто влегуваше кај нас без да тропне и кога ќе ми застанеше над глава ужас и ќе ме разбудеше а башка јас целата во цицките разголена бидејќи го дојам бебчо и така сум заспала па не мора она да ме гледа за на крај да му кажам на маж ми да ме заклучува кога ќе излегува на работа и жената си се научи на ред.А друго што најмногу ми смета е килажата значи де ми остана од пораѓај од 64 кг што сум ги имала до 36 години сега сум на 80 стварно не знам како ќе се справам со тоа меѓутоа за еден месец поаѓам на работа па може ќе намалам
     
    На Bupalu му/ѝ се допаѓа ова.