1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што во слободно време?

Дискусија во 'Слободно време' започната од brineta, 3 декември 2009.

 1. brineta

  brineta Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  dali se zanimavate so nekoe hobi preku koe se druzite so drugi luge i se zapoznavate so novi? nekoj klub, drustvo... jas porano se zanimavav so aerobic, fitness, idev na jazici, ama lugevo nesto ne se mnogu druzat. obicno se slucuva mubetite da si ostanat za tamu, mislam nema druzenje nadvor od tie casovi pomegu luge koi se zapoznale tamu, ne preku zaednicki prijateli. a koga bev studentka , bev clen i vo tie studentski organizacii i nekako poveke se druzevme, dali deka sme kolegi ne znam, ama imase i sobiranja na kafe , vo disko, cela organizacija, bap, vo disko, od razlicni godini. super bese.
  sega ne mi teknuva nisto slicno.
  a vie? kako go pominuvate slobodnoto vreme? a da ne e doma? se zanimavate so nesto? sport, hobi i sl
   
 2. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.984
  мислам најактуелно хоби моментално е дремење на фејсбук :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
  барем мене тоа ми е...или прошетка,шопинг и пиење кафе со другарки,малку трачарење :D

  иако во последно време размислував да земам некакви часови за модерен танц,хип-хоп и сл. бидејќи имам слободно време,а обожавам да танцувам :) па ако некој има информација во врска со тоа кај има вакви часови нека пише 8)
   
 3. urnebes

  urnebes Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  9
  богами ова со фајсбуков е точно :) знам кај држат часови по латино танц и мн се добри а за другите незнам
   
 4. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  334
  da FB go trosi celoto vreme,non-stop sum na negi igrickite se mnogu zarazni :P
   
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.638
  Па на фејсбук, по форум, со другарки на кафе, си пишувм нешто проза поезија и така :)
   
 6. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  Facebook го запоставив во последно, повеќе се посветив на покорисните работи, како овој форум на пример. Сакам да читам како размислуваат другите, а и да прочитам некоја статија се разбира.
  Кафето не се пропушта и трачарењето понекогаш, но не многу често :lol:
  Одев на фитнес, но сега ми е ладно и нозете ми се враќаат кога треба да одам, па ќе паузирам малку. Можеби ќе почнам дома да си вежбам :roll:
  Обожавам да играм пикадо, па секогаш кога ќе најдам друштво играме по некоја партија :o
   
 7. Snezna-Kralica

  Snezna-Kralica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  интернет, добра музика и другарки, или со дечко ми
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  веќе 8 години слободното време го минував на хор и ми досега ми беше прилично исполнето :)
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.103
  Допаѓања:
  61.997
  Пол:
  Женски
  Slobodno vreme pomegu rabotata i fakultetot imam mnogu malku i se obiduvam da go iskoristam maksimalno. Obozavam da procitam dobra kniga ili da se vidam so drugarkite i normalno si dremam na forumov :D:D
   
 10. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.087
  Допаѓања:
  2.219
  Пол:
  Женски
  bideki imam mn malku slobodno vreme najmnogu sakam da go koristam vo drustvo na prijatelkite,na kafe,prosetka ova ona :D i sekako tuka e i fejsbukot na koj go trosam moeto skapoceno vreme hehehe
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  10.995
  Допаѓања:
  142.329
  Слобдно време?!Што беше тоа?!Дури и хобијата ги сфатив пресериозно,па престанаа да бидат тоа што треба,туку сериозни обврски!
  Од задоволство и џаболебарење,тро по некое кафе,по некоја книга за душа,музика во секое време и секое место и спиење.Спиењето особено ми е хоби за кое најмалку имам слободно време,а очајно многу го сакам! :lol:
   
 12. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.215
  Допаѓања:
  41.892
  Читам глупави списанија, танцувам низ дома со тргнати теписи, готвам...
  Обично немам време, зошто факултетот ме оптоварува со многу читање, кое знае да е ужасно досадно, плус тоа одам на проби и меѓувремено имам свирки, пишувам на блог, сега почнав и со театарска критика да се занимавам, ама успевам да си најдам време за себе, и тогаш најчесто ги правам гореспоменатите активности.
  Најубаво поминато слободно време ми е со него, кога шетаме, фотографираме, јадеме пуканки, се гушкаме и не размислуваме за обврските...
   
 13. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Во слободното време играм одбојка.Веќе 4 години професионално се занимавам со одбојка и супер ми е.Во слободното време седам на фејсбук,одам на кафе со другарки и сл.Математиката ја сакам највеќе во животот.Во слободно време ги усовршувам знаењата.Ќе одам на натпревар по математика па слободното време го користам за вежбање.Морам да го освојам првото место.
   
 14. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.851
  Пол:
  Женски
  na facebook ic ne sedam,ama na forumov redovno!Inaku citam mnogu knigi,dremam kaj decko mi koga nemam popametna rabota( a toa e sekoj den barem po 2-3 casa),ama sega nemam vreme tolku oti spremam ispitna sesija!!!!!!! ;) ;) ;)
   
 15. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.103
  Допаѓања:
  61.997
  Пол:
  Женски
  Eeeeee конечно се добрав до малку слободно време :D Земав да читам книги ко луда, да си уживкам и да си бидам со дечко ми на раат :) И ќе имам време да се потрудам во сексот :lol: А не само да му се жалам дека сум уморна
   
 16. JATAGAN

  JATAGAN Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  154
  Bidejki rabotata mi e povrzana so rabotenje na kompjuter , slobodnoto vreme go minuvam pomegu drugoto i vo pravenje na interesni figuri na sveki, kade se opustam pa eve napraviv i interesni rodendenski sveki,.
  Eve gi na slika
  Pozdrav
   

  Прикачени фајлови:

  • BARBI SET.jpg
   BARBI SET.jpg
   Големина на фајлот:
   101,7 KB
   Прегледи:
   337
  • DIZI SET.jpg
   DIZI SET.jpg
   Големина на фајлот:
   96,7 KB
   Прегледи:
   335
 17. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.265
  Допаѓања:
  4.466
  Во слободно време читам книга или гледам некој добар филм на Watch free movies :) .. на Facebook исто така си дремам ... некогаш вежбам на справи дома .. на Орбитрек и на Тотал Џим .. :) Си водам дневник уште од седмо одд .. читам списанија грицкам чипс .. и обавезно благо до мене .. или нес кафе :)
   
 18. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Секоја чест за свеќичките, БРАВО!:)
   
 19. just-girl

  just-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  1
  Мислам дека секогаш ми недостига слободно време, ама она малку што го имам го користам за кафе муабет или прошетки а уживам да читам книги, порано одев и на фитнес ама сега не па пробувам да одделам малку време за вежбање дома
   
 20. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.317
  Допаѓања:
  194.751
  Пол:
  Женски
  Слободно време? Хм... музика, танцување, читање, интернет и пешачење... додуша ова последново го запоставив во последниве три месеци, ама кај и да излезеш кога и да излезеш, дожд или снег обавезно ќе те стрефи :evil: :evil: :evil: