1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ги возбудува момците, а што девојките ?

Дискусија во 'Сингл' започната од crazylady, 5 мај 2011.

 1. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.431
  За девојките не е едноставно да ги знаат сите оние мали нешта што ги возбудуваат момците. Секое момче има свои мечти и фантазии, кои по подолго време може да се откријат, па да се направи нешто во врска со тоа. Постојат работи кои, очекувано или сосема изненадувачки, делуваат возбудливо за многу мажи. Космополитен ги повика момците да кажат по една работа која ги возбудува. Од многуте пораки кои ги добија преку Твитер, селекцијата паднала на овие изјави. Ако не знаете од каде да почнете, еве неколку идеи:


  За девојките не е едноставно да ги знаат сите оние мали нешта што ги возбудуваат момците. Секое момче има свои мечти и фантазии, кои по подолго време може да се откријат, па да се направи нешто во врска со тоа. Постојат работи кои, очекувано или сосема изненадувачки, делуваат возбудливо за многу мажи. Космополитен ги повика момците да кажат по една работа која ги возбудува. Од многуте пораки кои ги добија преку Твитер, селекцијата паднала на овие изјави. Ако не знаете од каде да почнете, еве неколку идеи:Што ги возбудува момците?

  * Дама на улица, откачена во спална
  * Гласот преку телефон, рано наутро или доцна навечер кога е изморена
  * Девојки што пливаат
  * Знае како да оди на нејзините високи потпетици
  * Амбициозна девојка
  * Жена која е 70% ангел, 30% ѓавол
  * Жена со многу самодоверба и самоувереност
  * Девојка што си ја плаќа сопствената вечера
  * Постара богата жена која сака да троши пари на млади дечки
  * Ако можете да се завртите додека „го јавате“
  * Девојка на која не ѝ треба шминка, која изгледа едноставно
  * Девојка што ќе игра со мене на PS3
  * Ако мириса убаво
  * Кога се шета со некоја моја маица
  * Кога ја гризе мојата долна усна додека се бакнуваме
  * Девојка која излегува освежена од туширање, со крпа на неа
  * Добар углед
  * Слатки ножни прсти
  * Девојка која е независна и не заборава дека не сум ù татко
  * Девојка која кулира во дуксер и тренерки
  * Девојка која цело време носи машки шорцеви
  * Девојка која игра видеоигри
  * Кога девојка си ја гризе нејзината уста додека ве гледа во очи
  * Секс за време на туширање
  * Кога девојката го знае моето минато, но ме цени заради тоа што сум сега

  Извор: http://www.kafepauza.mk/zivot/shto-gi-v ... a-momcite/
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.576
  Јас ова го знам вака-
  Сакаат дама на улица,домаќинка во кујна,а ку‘ва во кревет,
  а често добиваат ку‘ва на улица,дама во кујна и домаќинка во кревет :devil: .

  Инаку не респектирам многу вакви генерализации,само секој треба да внимава што сака бидејќи може да се оствари, ;) .
   
  На Lolo5, sj *O*, daylight и 12 други им се допаѓа ова.
 3. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
  Сакав да одговорам експресно на прашањето-наслов на темава и ке напишев само СЕ.

  Ама да образложам редно е.
  Значи машко ко машко, паметот му е на местото на кое е предвидено да биде и таа локација не се менува. Па јас ако сака и чипкана чорапа да облечам, или по скутникот на баба да се шетам. Одела на високи потпетици, или не ги соблекувала старките. Итн.
  Замислата за возбуда е индивидуална. Некој се пали на подвезици, некој на смрдени чорапи.
  А ако замислата за возбуда е навистина ЗАМИСЛА, ке се возбуди и без мене пред него... или било која жена.
   
  На Tetrapak, Lolo5, L0ve и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. snezan4e

  snezan4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2010
  Пораки:
  311
  Допаѓања:
  1.202
  Самата помисла на с..с и тие се возбудени,а на тоа мислат поголем дел од денот :D
   

  Прикачени фајлови:

  • maski mozok.gif
   maski mozok.gif
   Големина на фајлот:
   29,7 KB
   Прегледи:
   2.163
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. HardSex

  HardSex Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  495
  Допаѓања:
  2.422
  Пол:
  Машки
  Многу работи не возбудуваат...

  Еве јас сто мислам за горенаведениве работи.Оние што ќе ги изоставам,не ни ги сметам за претерано битни

  1.Дама на улица, откачена во спална
  Да,сакам културна и воспитана девојка,но не девојка што се прчи во јавност како да го фатила бога ај да не речам за што.Типки од типот јас сум си најубава, тра-ла-ла-ла,си се ладам со лепеза додека сите зјапаат во мене е за мене BIG TURN OFF.Сакам откачена девојка во спална на граница на к==)а,во смисол да биде максимално отворена за било каков тип на секс,и да нема предрасуди или пак бариери на тој план.Пр.орално ја задоволувам девојката,потоа таа е на нејзините колена,јас сум комплетно гол и над неа а таа се чуди што треба да прави со мојот полов орган,како да сум извадил некоја равенка со X променливи.BIG TURN OFF

  2.Гласот преку телефон, рано наутро или доцна навечер кога е изморена
  Гласот по телефон или во живо ми е битен.Повеќе се палам на малце зарипнат женски глас, и кога е изморена ама не претерано изморена.Премногу писклив глас и урлања од типот ееееј ма кај си љубави,се BIG TURN OFF

  3.Девојки што пливаат
  Така-така.Поинтересни ми се девојки во тенисерски сукњици,бикини,девојки што играат одбојка на плажа,добро затегнати медицински сестри т.е. докторки,и помлади професорки,и деловни жени.Девојки со фини колкови и добар задник облечени во 1-2 броја потесни фармерки се во мојот тим истотака.

  4.Знае како да оди на нејзините високи потпетици
  Дефинитивно да

  5.Амбициозна девојка
  Да, но во домени поразлични од мојата професија.Пр.ако сум банкар сакам девојка која ја интересира психологија,дизајн,музика,медицина итн.

  6.Жена со многу самодоверба и самоувереност
  Да, со високо ниво на самодоверба но не претерана,сепак сакам јас да се вметнам од време на време :)

  7.Постара богата жена која сака да троши пари на млади дечки
  Да,не мора да е богата.Со годинки да е 30-40.И не мора да е само за секс,може и сериозна врска,доколку не е разведена или пак нема деца.Ако е разведена и има деца тоа за мене е BIG TURN OFF.

  8.Девојка на која не ѝ треба шминка, која изгледа едноставно
  Ова во превод значи не претерана шминка.Плус ако ставаш кармин на пр.црвен помини нежно еднаш,немој да правиш кловн од себе.Или пак избери некоја поженствена не толку нападна боја како на пр.виолетова.

  9.Ако мириса убаво
  VIP=Very Important

  10.Кога ја гризе мојата долна усна додека се бакнуваме
  Да, ама умерено

  11.Добар углед
  Да

  12.Слатки ножни прсти
  VIP

  13.Секс за време на туширање
  ОК е,иако не ми е у топ 5

  :)
   
  На Lolo5, sj *O*, fallenangel и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.029
  Допаѓања:
  25.020
  абе замисли ти пливаш некаде еве на јадран или бугарија
  и гледаш девојка плива

  и гледаш

  и не приметуваш животното опасно што ке те изеде у 2 секунди или бранот кој ке те потопи ...

  и ке умреш

  и ништо не правиме така :fubar:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.810
  Да не требаше темава да гласи што НЕ ги возбудува момците? Ако ја земеме во предвид севкупната машка популација :)

  Многу индивидуално е ова.
  На пример мојот бивш со кој сеуште сум во добри пријателски односи и го знам ко сопствените гаќи, НЕ се пали на штикли, НЕ му е битен долен веш, мрази премногу шминка и дотерување и секогаш ми викаше
  „Сакам добро женско дупе, ама нема поубав поглед на женско дупе од она кое е во тренерки, а цурата е со бушава несредена коса, спортски облечена и ненашминкана“.

  Познавам пак друг дечко кој пак не сакаше да ги собујам штиклите за време на секс, толку многу се палеше на штикли. Си викав, аман бе, а да ти дадев една од мене као поклон за успомена и дуго сечање?! :D

  Нема да се чудам да постојат уште мал милион други фетиши, така да генерализацијата е малку нереална. Колку луѓе, толку вкусови.

  И да, обЏекшн! Што се подразбира под постара жена? У цутот на младоста и зрелоста и полна со сексуалност и сензуалност, као 30че и нешто повеќе или Џоан Колинс style над 60?! :^) :D
   
  На Lolo5 и crazylady им се допаѓа ова.
 8. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Зависно од личноста ,животен стил ,темперамент...Није свеједно! :rofl:
  Мојов , на пример , за разлика од сите машки што ги познавам , повеќе сака ци**и отколку г*зе,и мене тоа ми е чудно ( јас мразам ци**и).Добар дел од машкиве се ложат на плавуши , тој ми вика "врати си ја природната боја" .Се е индивидуално ,па така и ова.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Не може да се генерализира вака.
  Секој по свој вкус, сите се различни.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Мојот поранешен дечко ми велеше дека секое машко полудува кога женското ќе си ги гризне усните, ги возбудува шепотењето на увце, и допир од коленото нагоре по ногата :angel: :angel: :angel:
   
  На Lolo5 и Cloee им се допаѓа ова.
 11. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
  * Дама на улица, откачена во спална
  * Секс за време на туширање
  * Кога девојка си ја гризе нејзината уста додека ве гледа во очи
  па дааааа, може да се каже, примериве се одлични :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. MarioCasas

  MarioCasas Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2012
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  111
  hahaha jas sum masko i se slozuvam so slikava :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Dazzle

  Dazzle Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  1.030
  У принцип мислам дека
  1. начинот на кој се држи девојката,
  2. чекорењето,
  3. насмевката - ја болдирав бидејќи ја сметам како најважна... Таа е знак на отвореност, безгрижност, неискомплексираност, пријатност и ги прави машките по сигурни во себе да пријдат ;)

  се пресудни работи кај момците...

  Познавам девојки кои навистина немаат “У’’ од Убавина - ама како газат по земјава, како да се тресе се под нив и нормално дека тука убавината не го добива првото место, кога ќе видиш колку очи шараат по нејзино тело.
  А знам и ПРЕУБАВИ девојки кои не знаат едноставно да ја покажат нивната убавина, не зрачат, не се смеат, подгрбавени одат, посматрачи, намќори.. :x

  И верувам дека првата група- е многу по атрактивна кај спротивниот пол.

  А како последно но сепак ПРВО на листата би го ставила сексот ( од моја гледна точка :!: )
  Ако девојка знае да му го направи филмот на машкото во кревет до 101 и назад има многууу голем + !
   
  На Lolo5 и soffce им се допаѓа ова.
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  9.310
  Пол:
  Женски
  Мхм начинот на облекување чекорите, каква е во душа :)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  27.169
  Допаѓања:
  177.068
  Пол:
  Женски
  Тресење задница!
   
  На EvAngelos, Lolo5, BoyL и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.886
  Допаѓања:
  218.174
  Пол:
  Женски
  Ако вашиот партнер ве сака или пак ако на еден дечко му се допаѓате и ве симпатизира секој ваш потег, однос, чуство и постапка дали намерна или ненамерна би го привлекло на некаков начин.

  Љубовта е чудна и маѓична, таа привлекува и возбудува со секаква постапка, без разлика дали ќе направите вие самите големо нешто или пак помало за да го привлечете вашиот партнер или симпатизер.
   
  На Lolo5, sj *O*, ♡BuBaLe♡ и 3 други им се допаѓа ова.
 17. sjdgo

  sjdgo Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.676
  Допаѓања:
  14.188
  Пол:
  Женски
  Toa e barem lesno
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.583
  Пол:
  Женски
  Хаха..па машките се раѓаат возбудени..затоа женскиве створења треба да им ја зауздат таа возбуда...
  Почешај се за града а тие мислат дека љубовни сигнали им праќаш:rofl:
   
  На Lolo5, sj *O*, fallenangel и 6 други им се допаѓа ова.
 19. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.250
  Допаѓања:
  77.104
  Пол:
  Женски
  Прашање е што НЕ ги возбудува. Како што и претходно пишав во една слична тема, со нив се е можно, и кога не очекуваме ќе се попалат. :D
   
  На Lolo5, fallenangel и Petar80 им се допаѓа ова.
 20. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.579
  Допаѓања:
  45.077
  Пол:
  Машки
  А као демек на вас то ане ви годи нели.
   
  На Lolo5 и DVAANGELA им се допаѓа ова.