1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ги пали најмногу мажите ?

Дискусија во 'Секс' започната од Princess...love, 22 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Princess...love

  Princess...love Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravoo !! Jas sum nova i nema da dolzam mnoguu. Samo mnoguu me interesiraa sto gi pali na maskitee ? Mislam na koga ke se muvas ili pak si vo vrska i onaka da go zapalis malce :D:D xaxa neli ima kako baknuvaj go po vrat .... nekoj takvi starni mesta na maskite :D pisite pozz :*
  [mod-kirilica:P4tk0z8r][/mod-kirilica:P4tk0z8r]
   
 2. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Па не е секогаш исто кај сите секој си има различен фетиш но во принцип сум приметила дека го палат танга :D бакнеж во врат , секс муабети, петинг во кола :D ... :$
   
  На Sunnny, srci, Cloee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Forgotten

  Forgotten Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  185
  Освен бакнување во врат мислам дека и галење по вратот и задниот дел на главата и вратот, твојте прсти низ неговата коса, нежно играње со увцата, дечко ми на пример многу го пали кога шишките ми паѓаат на лице и кога ги имам наочарите за гледање малку подспуштени. :$
  Исто така нежно проаѓање со прстите по внатрешните страни на неговите раце, и неговите дланки.
  Има на интернет многу за ерогените зони кај мажите и жените според хороскоп, побарај сигурно ќе најдеш. :*
   
  На Twinkles и srci им се допаѓа ова.
 4. American.Woman

  American.Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  27
  Машките имаат една ерогена зона според мене! Не треба многу за да запалиш маж, ќе го чепниш малку доле и одма рипнат :)
   
  На Сега Те Спржив, martine, Mhhm и 5 други им се допаѓа ова.
 5. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Ма колку сакате бакнувајте го во врат, фаќајте го “доле“ или било каде, ако нема хемија и искри меѓу вас тогаш ништо не правите ;)

  Според мене амо му се допаѓате на машкото со самите ваши движења, постапки, зборови, вие веќе ќе го запалите, а останатото како бакнежите и допирањето се само јаготката врз шлагот за да се постигне кулуминација ;)
   
  На Deickata, Juccy, beauty.princess и 26 други им се допаѓа ова.
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  Кај секој е различно, но сепак мислам дека не постои машко кое не се пали на допири, бакнување, лижење, грицкање, секси долна облека...
  Но најважно според мене е тоа кога со самата појава, со самото присуство што си блиску до него да го запалиш, да направи да те посака, а без притоа нешто нему да му правиш, туку само неколку гестови, движење мислам дека се доволно.
  Еве овој мојот така кога ме набљудува од страна се пали, ми вика дека сум му многу секси така, дека го збеснувам. Посебно го пали тоа кога несвесно ќе се допрам по вратот, имам таква навика често да се допирам, но морам да признаам некогаш и намерно го предизвикувам.
  Мене ми е огромно задоволството кога така со самата моја појава и со неколку движења ќе направам да му зоврие крвта, да ме посака. Најважното е тоа да постои хемија меѓу партнерите, која ќе се почуствува во воздухот, во погледите.. доволен е говорот на телото понекогаш не се потребни зборови и допири.
   
  На princess5, srci, Princess...love и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. unknown22

  unknown22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  3
  според менее, можеш да ги запалиш и со самата појава,
  нештоо тесно ,деколте, црвен кармин, парфем, голи нозе,
  да не речам што поразголена толку повеќе ги пали :D
   
  На Twinkles и Cloee им се допаѓа ова.
 8. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  Проучи го, секој маж различно го пали, не дека сум имала 100 мажи до сега, но знам дека секој си има свои точки. За маж ми точно знам што треба да направам за да го запалам до даска :tmi:
   
  На Princess...love му/ѝ се допаѓа ова.
 9. EleMental

  EleMental Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  4.242
  Не само што е различно за секое машко, ами различно е и според ситуацијата. Некогаш сум бил јако напалуван од црна долна облека и секси разговор, а некогаш само ќе ја видам девојка ми (сега бивша) во најобични тренерки и маичка како спрема нешто во кујна и и приѓам од позади, со рацете на половините па нагоре и иде како цунами, наеднаш се возбудуваме и двајцата. Значи не знаеш од каде ќе ти дојде, а за двајца што си го имаат меракот и се сакаат, не се потребни никакви посебни околности.
   
  На leilaaaaa, Aleksandra1977, srci и 2 други им се допаѓа ова.
 10. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Па јас мислам дека малце бензин и упаљач ги пали.
  Сепак мое мислење. :lol:
   
  На другар., Trxmx, buttercup5 и 9 други им се допаѓа ова.
 11. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  651
  Пол:
  Женски
  Нема маж што не го пали женско газе, 100’ % !
   
  На другар. и Pastuv91 им се допаѓа ова.
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  бензин+шкорче :lol:
  шала
  цице и газе
   
  На crazylady и LivingGlam им се допаѓа ова.
 13. gjavolceto

  gjavolceto Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  15
  со самата наша појава се палат :P
   
 14. CocoSumner

  CocoSumner Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  11
  Дефинитивно.. и изразената женственост, елеганција.. не мора ништо да биде вулгарно.. им треба само малку, одма им проработува фантазијата :D
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Различно е за секое машко, јас на пример најубаво си знам за дечко ми што го пали, но тоа се разбира не важи за сите машки. Но скоро сите се палат на самоувереност, мистериозен поглед, убав парфем, облини, секси долна облека... :)
   
  На zokipoki.1 и LoveYoreSelf им се допаѓа ова.
 16. devilbaby

  devilbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  9
  samo sakaj go ;)
   
  На Aleksandra1977 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.027
  Не знам. И не верувам дека ќе умрам знаејќи. :$

  Знам само дека, ако сака да се напали на тебе, ќе се напали. Без разлика дали си во хеланки/тренерки и памучна маица за низ дома, или на дванаески во ултра краток фустан со длабоко деколте.

  Пофаќање долу не гарантира дека се пали на некоја, било која рандом рака го може истото. Плус, тоа е најочигледното што може. Така што, друго ќе да е. ;)
   
  На zuzuu му/ѝ се допаѓа ова.
 18. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.152
  Допаѓања:
  5.708
  Пол:
  Женски
  Мокра или проѕирна маичка и брадавици на мегдан :$ :$ :$
   
  На zokipoki.1, veren, Mhhm и 3 други им се допаѓа ова.
 19. LilMissBossy

  LilMissBossy Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  203
  Ги палат жени кои превземаат иницијатива за галење :P Самата женственост,мирисот на телото и косата,нежниот допир на правото место. :)
   
 20. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.049
  Се палат на провокации. Женски сексипилни, суптилни и (не)намерни провокации. :)
   
  На Irida и mysterious им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.