1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ги пали најмногу мажите ?

Дискусија во 'Секс' започната од Princess...love, 22 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Абе какви девојки и нивни облини


    највозбуда е кога ке фатиш дота да играш
    па која возбуда е тоа просто неможеш да се воздржиш

    или пак некоја друга јака игрица кога ке фатиш лелелелеллел

    какви zizgi и Pozadini na девојките ... ке ве молам :fubar:
     
    На kikikikirika, Meggy, MarchelineAmaru и 3 други им се допаѓа ова.
  2. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935

    Или па кога ќе земеш симс да играш, па кога ќе чекаш да се засакаат, па да ги лупнеш у кревет, нАли..
    хахаха ме насмеа :lol:
     
  3. Festim

    Festim Нов член

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    34
    Провокативната секси облека,а со тоа и секси долната облека и се разбира на прв поглед задникот. ;)
     
  4. zoki-poki

    zoki-poki Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2010
    Пораки:
    203
    Допаѓања:
    370
    Погледот.....
    Ммммм да оној заводлив поглед со кој ти кажува дека е само твоја и дека едвај чека да.....знаете што :lol:
    Не е битно што носи и како е облечена. Може да биде и забулена целата, но со еден поглед да те доведе до лудило :rofl:

    Не знам дали ме разбирате...
     
    На cresa-jagoda, Ana.brojka и Saricko им се допаѓа ова.
  5. Saxobeat

    Saxobeat Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2011
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    99
    танга пред се а и секси долна облека со тантела :D ммммммммм
     
  6. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Поглед :wasntme:
    Поглед - твоја сум, земи ме, ќе ти правам што сакаш. (ова у случај да има силна привлечност, ако ја нема, и мњау прајте му, предете, гребкајте - ништо не помага)

    Добар г’з.
    Добро деколте.
    Добра нога.

    И добар
    блоуџоб
    . И такој. На друго не ми текнува :)
     
    На najubava2010, Lepaaa и zoki-poki им се допаѓа ова.
  7. Lepaaa

    Lepaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    5 февруари 2011
    Пораки:
    2.069
    Допаѓања:
    8.096
    Пол:
    Женски
    И јас сум за тоа со погледот :wasntme:
    Па деколтето и задникот... А сметам дека на машко може ептен да го напали и некое секси зборче... На пример во дискотека онака додека се забавувате ти да му шепнеш "срце, ќе дојдеш со мене да ти
    го земам малце ;)
    "...!! :$ :$ :lol:
    Е ова не да пали, па јас се палам кога ќе го речам, не па тој! И одма почнува ух леле ајде ајде ајде... Па фрла пиво, фрла се и идете во кола и цензура цензура цензура ти на него, па и тој на тебе! ;) :P
     
    На cresa-jagoda, Victim, De-lovely и 3 други им се допаѓа ова.
  8. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Па ако постои хемија помеѓу партнерите и некој провокативен поглед знае да запали.

    Батали секси долна облека, свеќи и романтики , деколте според мене само провоцира а не пали.

    Палат допири, бакнежи по интима, пуштање јазикот да ти танцува по цело негово тело
    особено во интимата
    , дрти токинг на увце, провакции...
     
  9. Aniche

    Aniche Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    20
    Многу се замарате со тоа што го пали. Едноставно е - го пали фактот дека ќе имате секс. Ниедно машко не ви ужива во вашите секси долни облеки или не знам што се напишавте по темава. Тој знае дека вам ви годи тоа затоа и ви покажува дека на тоа се пали. Или не знам по врат ако го бакнуваш, или па на уво или не знам каде. Тоа што се ежи е скокот и за да прекинете да го скокоткате (за да не ви се изнасмее и со тоа и навреди), тој ќе ве грабне да ве бацува и ве соблекува само побрзо да стигне до целта. Го пали тоа што го имате меѓу нозе и можноста да преминете на главното. Сите тие предигри не му значат колку што му значи секој чекор поблиску до пенетрација.
    Ова е реалноста, а ние како жени можеме да си се занесуваме дека новата долна облека повеќе нему му се допаѓа од тоа нам колку ни се допаѓа. На жените им е убаво кога се чувствуваат посакувани, секси и привлечни, а мажите тоа многу убаво го знаат и мораат да ја играат таа игра за да стигнат до она што ним им е важно :)
     
    На Loli4ka444, cresa-jagoda, Ицолгудбејбе и 12 други им се допаѓа ова.
  10. innamylove

    innamylove Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2011
    Пораки:
    379
    Допаѓања:
    226
    според мое искуство дечкоми најмногу го пали кога ке ја облечам неговата маица која ми е морам да кажам преголема :D а одоздола бе долен веш значи без ништо и тоа најмногу го пали :)
     
  11. softqueen

    softqueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    206
    Допаѓања:
    123
    Мажите се лесно запалива материја :D Не постои некоја комплицирана формула .
     
  12. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    Мажите се палат од две работи

    девојка и оган
     
    На Meggy му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
  14. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Не знам што ги пали другите :) мојот го палам и гасам јас :D е така де :wasntme:
     
    На badtouch, kikikikirika, crazylady и 4 други им се допаѓа ова.
  15. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Тие не знаат самите некогаш ,па јас ли да кажувам :lol: ...шала на страна ги пали момент некој посебен некој непланиран не чекуван нешто од што ќе им стане жешко, а да биде спонтано ............без дефиниција се пи...матер :rofl:
     
  16. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Е сега, мислам дека имам проблем со мојот. До пред 2 месеци имавме луд секс, се пожесток, секојпат беше подобар од претходниот. Но последниве два месеца забележувам дека му паѓа на сред секс. Се ќе се запалиме, ќе почнеме и среде секс, паѓа. Многу ми влијае на самодовербата и лошо се осеќам како да не го привлекувам. И вчера исто беше, мислам имаме секс, ама не е доволно цврст, и многу е глупо. И решив да прозборам. Го прашав дали ние имаме проблем? Некако забележувам не е ко порано. Ако имаме, да разговараме. И ми рече: Е па сега откако ова ми го кажа, стварно ќе имаме. Тој вика дека не е ништо, дека е добро, но не е. Осеќам. Сега излегува дека ако му паѓа пак, јас ќе бидам крива. Инаку, секогаш бил онака мачо, постојано спремен. Исто постојано сме заедно, не забележувам знаци на неверство. А ако има проблем некој, би ми кажал зашто се ми кажува. Стварно не знам што му е. Совет??? Како да постапувам?
     
  17. anonimecpal

    anonimecpal Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    pa ne pali da e vo kratko dekolte kosa bujna i da ima hemija i pred se od nejzinata provokacija :lol: :D
     
  18. anonimna15

    anonimna15 Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Па не е секогаш исто кај сите секој си има различен фетиш но во принцип сум приметила дека го палат танга бакнеж во врат , секс муабети, петинг во кола ...
     
  19. anonimecpal

    anonimecpal Активен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    дали го имате тоа забелезано и кај вашиот дечко?
     
  20. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Изгледа дека во сексот се се врти околу мажите. Жените се тие кои мораат да пазат како изгледаат, дали се депилирани, чисти и намирисани, а за мажите доволно е само да се појават.
    Иако тие често допринесуваат за смеење во женските очи и нивната изведба во креветот е тема на трачеви со другарките, сепак припадничките на поубавиот пол не можат без мажите.
    Сепак, научете ја листата на работи кои ги возбудуваат и примете ја во своја одбрана, но проверете и што тие во никој случај не го сакаат кога се работи за секс.
    Секси е...
    - Кога женските го остават долниот веш на себе. Мажите не сакаат кога само за неколку минути им ги покажете сите свои адути, но и тоа како обожаваат кога брзо ќе се ослободите од облеката а го оставите само долниот веш и ги ставите во исчекување да видат што ги очекува.
    - Кога партнерката зборува „валкано“, но сепак до одредени граници. Бидете безобразни и груби, но припазете да не станете премногу вулгарни.
    - Кога женските ќе ја превземат контролата. Земети ги работите во свои раце и бидете доминантни. Тоа ќе ги остава без здив секој пат.
    - Кога женските се самозадоволуваат. Мажите ништо друго нема да ги возбуди повеќе од тоа.
    - Кога го изговарате неговото име со страст. Тоа е нешто што ќе го возбуди секој маж. Но, пред да го изговорите, осигурајте се уште еднаш, случајно да не го згрешите.
    - Кога заводливо играте во неговиот скут. Тоа ќе му даде прилика да гледа, допира и ужива. Одбивно е...
    - Се што може да предизвика некаква болка. Заборавете на лисиците, ремените и слични помагала од тој вид. Во тоа можете да се впуштите дури кога добро го познавате партнерот.
    - Претерано користење на миризливи свеќи и масла за масажа. Мажите не сакаат ни претерано викање за време на сексот, а не сакаат и кога замафтувате со главате и вашата коса се наоѓа насекаде.
    - Кога женските користат разни помагала со кои би го зачиниле сексот. Не претерувајте со вибраторите, лубрикантите и еротските филмови.
    - Кога партнерката се концентрира само на една ерогена зона. Употребете ги рацете и опфатете го целото машко тело.

    Еве што најмногу ги привлекува мажите (Не значи за секого):
    Секси стара маица наместо чипка
    Неуредна и слатка
    Дива девојка
    Секси тело
     
    На Femina...1 и Masnickaaa им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.