1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ги пали најмногу мажите ?

Дискусија во 'Секс' започната од Princess...love, 22 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. CBam

    CBam Активен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    1
    Во последно време дечко ми додека,се задоволуваме ( петинг и фаќање :$ ) ми ги става неговите прсти од раката кај мене во уста..не знам како да го сфатам тоа, :?: Тоа го пали или што е ?? ајде поискусни помош ве молам :D
     
  2. Shoe-Gal

    Shoe-Gal Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    178
    хаха...тоа го пали .. сака најверојатно да му ги излижеш и потоа да се префрлиш таму доле и да продолжиш со лижењето :D
     
  3. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Кладилници, дота, кантер на времето флипери и т.н.

    Ах... некои теми |(
     
    На MarchelineAmaru, angel4e2013 и ariela09 им се допаѓа ова.
  4. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    Што и да мислиш ти не сака секое женско да биде така наречено во било каква конотација. И ти влези малку во психата ;) Не сте ни сите мажи исти, не се ни сите жени ;)
     
  5. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.314
    Пол:
    Женски



    Без расправии ама мислам дека машкиве мислеа на она-домаќинка по дома, "курва" во кревет, не мора да значи курва од оние на хастлер, но женска која знае што сака и прави СЕ за да го добие тоа од својот маж. Тука нема ништо валкано и навредувачки, барем според мене, зашто разбрав во која смисла го кажа тоа, жените да бидат отворени и опуштени со мажите и да си помогнат во остварување на своите фантазии, без страв како ќе изгледаат во неговите очи.
    Во врска со темава-па обострано газоплескање при секс ги пали и мажите и жените :rofl:
    p.s. и ние жените сакаме машките да бидат како жиголо во кревет, или машка курва како сакаш речи го, ама не од оние ненормалнине на хастлер и слични тв, туку вешт, нежен, романтичен :lol:
     
  6. priti

    priti Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    83
    [/size]


    Без расправии ама мислам дека машкиве мислеа на она-домаќинка по дома, "курва" во кревет, не мора да значи курва од оние на хастлер, но женска која знае што сака и прави СЕ за да го добие тоа од својот маж. Тука нема ништо валкано и навредувачки, барем според мене, зашто разбрав во која смисла го кажа тоа, жените да бидат отворени и опуштени со мажите и да си помогнат во остварување на своите фантазии, без страв како ќе изгледаат во неговите очи.
    Во врска со темава-па обострано газоплескање при секс ги пали и мажите и жените :rofl:
    p.s. и ние жените сакаме машките да бидат како жиголо во кревет, или машка курва како сакаш речи го, ама не од оние ненормалнине на хастлер и слични тв, туку вешт, нежен, романтичен :lol:[/quote]

    Јас се изјаснив и погоре дека разбрав на што мислеа и двајцата и зошто го кажа тоа ама мене не ми се допаѓа. Нека си најдат други метафори. Курва се знае што значи.
     
  7. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Аман бе се фативте за еден збор. Па, уште и навредени, мислам нема смисла. Се знае во која смисла беше кажано, ако тоа вас ве навредува...тогаш не знам.
    Ако некој мене лично ме наречи курва не значи дека јас навистина сум. Значи зборувам во реален живот в лице, а за во виртуелен свет некој што си напишал мислење и да се навредам јас како женско, тоа сигурно нема да се случи ни под разно.

    Инаку он топик...кај секој е индивидуално. Тоа што некој го пали, на некој можи да му биди одвратно. Така да кога се работи за ова не можиме да гледаме така општо на работите.
     
  8. E...V...I...L

    E...V...I...L Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    782
    Допаѓања:
    468
    Ќе ви улетам во дискусија малце офтопик но мене ова 'дама на улица, домаќинка в кујна и курва во кревет' ми звучи подеднакво патетично и јадно како и она принцот на бел коњ мистер перфект. Абе ајде, жити.. :D
    :rofl:
     
    На priti му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ljubam

    ljubam Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    2.412
    Допаѓања:
    18.408
    Пол:
    Женски
    Мене па ми се допаѓа философијата во тоа. Оти бре да не бидам курва во кревет? Јас луда тој луд.. да не за нас е секое задоволство и адреналин да ни биде убаво.. колку тој подив и спремен за лудувања јас толку псореќна, ма нека си игра жиголо со мене немам проблем! Ама само меѓу мене и него. :!:
     
  10. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.243
    Let me get this straight, ако жена сака да ужива во сексот на секој можен начин, колку и да е невообичаен, валкан или луд тоа ја прави курва? Ако некој нешто не сака - не мора. Се по пат на договор луѓенца :)
     
  11. ines.h

    ines.h Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    18.856
    Се сложувам со Љубам ,само без тоа (курва)би употребила некој друг збор ....инаку кога со некој си близок и се љубите како никогаш до тогаш се е дозволено се разбира во тој кревет меѓу двајцата вас под тој покрив , меѓу тие 4 дланки .
     
    На priti му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Ariel25

    Ariel25 Активен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    5
    СЕ ОТЕПАВ ОД СМЕЊЕ :D
     
  13. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    самодовербата кај жената, дефинитивно! Без замарање како изгледате во тој момент и дали правите нешто погрешно. Само опуштено!
     
    На cresa-jagoda и Decibel им се допаѓа ова.
  14. LoveYoreSelf

    LoveYoreSelf Активен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    5
    Мојот дечко апла си кажа (кога го прашав де) дека курот му се дига од хулахопка до надколена со чипка :P
    Прашај го бре на што се пали ...
     
    На Sasha-Fierce му/ѝ се допаѓа ова.
  15. simonice

    simonice Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    99
    ММ пак,во последно го имам приметено паѓа на хеланки :inlove: :inlove: :inlove:
    за пет минути е во облаци :lol: :lol: :lol:
     
  16. Cloee

    Cloee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 септември 2011
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    35
    Па сите машки различни работи ги палат.Се си е тоа индивидуално.Со многу другари имаме правено муабет околу оваа тема,и имам заклучено дека како што сите имаат различен вкус за женска,така и различни работи ги палат.
     
  17. belosija

    belosija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    А што е женско без цицки, нешто како куќа без тераса ...
     
  18. belosija

    belosija Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Машки
    Најважно е како девојката ќе му се даде, начинот е друго е гола вода. Ако е мрза како што ги има со сака нека има на себе нема да пали. Можеби и затоа погрдите се пуспешни во сексот...
    Позрав
     
  19. Decibel

    Decibel Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 мај 2010
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    62
    Пол:
    Машки
    Мене како машко највеќе ме пали dirtytalk, меѓутоа и онакви погледи и потези кој таа добро ги симулира само за тебе без да ја види некој друг.
     
    На Sasha-Fierce му/ѝ се допаѓа ова.
  20. 12masima

    12masima Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2013
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    29

    здраво, и јас истиот проблем како тебе почнав да го имам , се во ред беше, но во последно му паѓа, јас пробувам преку орален да му стани..но не.. се осеќам крива мн... влијаае на мене..не знам дали период е или што е.. ако сакаш пиши ми ЛП ке контактираме
     
    На Tanjchica му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.