1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што гледаат во неа?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 19 јануари 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Имам една другарка и се дружиме цел живот...Не е убава, не е ни паметна,згора на се нема никаков вкус за облекување, а отсекогаш во друштвото имала најмногу додворувачи, најубави дечковци... Она што не можам да сватам е како и успева ??? Не сум љубоморна, нема причина, јас нејзе не и се давам ни на малото прсте, едноставно ми е чудно, јас да сум едно машко никогаш нема да и се пуштам нејзе! На пример, мојата најдобра другарка е десет пати поубава, попаметна и покултурна од неа а таа никако да си фати дечко! Со што ги привлекува луѓето околу неа, има ли некоја харизма што јас не ја гледам , не знам...
   
  На crazylady и IndieGirl им се допаѓа ова.
 2. tanja6

  tanja6 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.570
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  pa sigurno ima nesto stom gi privlekuva maskite,mozebi e harizmaticna,mozebi e prijatna vo drustvo,ili pak znae da flertuva so maskite,da gi zaveduva,da izgleda deka e zainteresirana a vsusnost ne e.jas imav edna drugarka koja mazite gi zaveduvase so pogled imase nekoi mackesti zeleni oci i koga ke go poglednese nekoe masko onaka pod oko zavodlivo pagaa kao pokoseni :)
   
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  669
  Zaveduvanjeto e TALENT!
  to anemozes da go napracvis namerno!
  Medjutoa sekako deka postojat finti na koi maskite padjaat,ama ako ne te biva dzabe ti finti!
  Znaci treba od vnatre da ti doadja "toa"!
  Isto taka smetam deka sekoja zena ,koja saka da zavede konkreten maz ima da go zavede i tocka,pa bila talentirana ili ne! :lol:
   
 4. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Абе се случувало на пример излезени сме сите другарки во друг град, ќе дојде некое машко сите ќе ги одмине нејзе ќе и пријде... Не знам, не е убава, нема ништо заводливо во неа, се облача како кловн... Живее во некој нејзин свет дека е недопирлива и е неуспешен имитатор на една наша школска ( се облекува како неа, се шмизла како неа ).Значи и однесувањето не и е природно, таа е само бледа копија и упорно машките се лепат по неа како муви на гомно :))))))))))))))
  А таа токму така како што рече тања6, прави да изгледа заинтересирана а всушност не е , и после им удара корпи на сите!
   
 5. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  Te razbiram mnogu dobro zoshto i jas imam edna drugarka koj ne e tolku ubava ,ima i poubavi od nea vo drushtvo amo eve mashkite kako da se slepi pa ne gledaat i ima najmnogu dodvoruvaci od site.Jas ne i sum lobomorna na nea amo ednostavno ne mozham da svatam , i se pravi zainteresirana samo da gi potikne mashkite da i se priblizhat a ne e interesiraan.Ne znam kako i uspeva cudno.
   
 6. nikoloska

  nikoloska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Pa ne znam i jas ... i mene toa ne mi e jasno ... isto imam drugarka koja ne se ponasha ubavo ... i se oblekuva smesno ... mislam odvratno ... ne e privlecna ni harizmaticna ni pak ubava :worried: a site decki ubavi odat kon nea ,a posebno tie sto mi se dopagjaat mene :worried: ... a ne e neshto posebno ni pak e zabavna so razgovori ili smeski ... :((
   
 7. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  81
  Значи не значи дека се што е во добра амабалажа е супер.
  Во принцип момците не сакаат само дотерана и згодна цура
  за да ја зјапаат пошто нормална работа е дека физичкиот изглед
  е прва работа што се перцепира, битно е она што се има во себе.
  Ако за тебе таа не е забавна, можеби на твоите другари им е забавна.
  Затоа што можеби таа им се смее на вицовите и причите што тие ги кажуваат,
  затоа што не е натрупана со 6 кила пудра, затоа што со има свои принципи и ставови
  и живее некој свој живот и не е копија на некоја манекенка или глумица.
  И со еден збор би рекла браво за ваквите цури, :)
  бидејќи знаат да се носат со тоа што го имаат во себе.
   
 8. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Другарка ми за која ви зборувам, е бледа копија на една наша школска, тоа сите го забележуваат , зборува како неа, користи исти фрази, се облекува како неа... и се смеат во школо шо имитира.Сакав да потенцирам дека нема свои принципи, ниту свое јас, се одгледува на друг, се прави нешто што не е... И пак ја сакаат... е ајде де ... :)
   
 9. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  EPAA NEMOZE DA E TAKA...IMA NESTO SIGURNO..............A DA NE ZBORI LJUBOMORATA OD SITE OKOLU NEA????? :lol: SE SALAM, AMA NE SE MASKITE PA NAJGLUPI STVORENJA PA NA DO TOLKU ,,NIKAKVA,, LICNOST KAKO STO JA OPISUVAS...DA I GO BACUVAAT TLOTO POD NOZETE.EDNOSTAVNO IMA NESTO....HARIZMATA E SIGURNO...I USTE AKO NE SE SMINKA MNOGU....TOA E POLN POGODOK ZA MASKITE..MOJA PREUBAVA DRUGARKA NIKOGAS NEMOZESE DA FATI ASALEN DECKO ZATOA STO PREMNOGU SE SMINKASE, NI JAS JA NEMAV NIKOGAS VIDENO BEZ SMINKA, I NAJVEROJATNO IM DELUVASE VULGARNO, IAKO NE BESE TAKVA...PA I SVIRKAA SAMO ONIE NA BITPAZAR...SI ZNAE DEVOJCETO... :lol:
   
 10. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.645
  Па и јас имам таква другарка, не ми е најверна, многу е глупа, ама постојано има додворувачи и постојано се неа некој ја пара, се со неа сакат да имаат врска. И еден мој другар ми кажа дека таа му се допаѓала и јас кога го прашав зошто, дека на мене ниту ми е убава, а и глупа е, тој ми кажа дека личела на к**вичка. Не знам дали си има тоа веза.
   
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Па сигурно е харизмата, кога веќе нема шо друго да е.Ниска е 158 см, косата и е ужас, на лицето нема правилни црти, навистина нема ништо саглм : носот и е крив, ушите клапести, очите такви малечки , устата како преапана, па сега ако сите овие негативности можат да склопат убавина тогаш е убава.Добро згодничка е, но на нејзината висина колку се приметува не знам...За глупава , глупава е, нели ја знам цел живот, еднаш во школо на табла сметаше со дигитрон квадратен корен од 16 !Се шминка нормално, а се облекува смешно.Не збори љубомората, кажав нема потреба да сум и љубоморна, чисто онака сакав да го чујам вашето мислење за ваквите девојки, затоа што и јас имам друга другарка која е далеку пред оваа , а не може да фати дечко...
   
 12. natas4e

  natas4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  haha:) mislam deka ima i ova malce vrska..ja znam edna so se ponasa bas kako kurvice..ne e ni ubava ni pametna ni ubavo se oblekuva..mozam da kazam duri deka e nepismena...ama neznam sto im naprai na site drugari pocnaa kako hipnotiziranii da trcaat po nea i da ja branat koga nekoj ke kaze nekoj los zbor za nea zasto site zenski od drustvoto go zborat istoto deka e mn grda i nikakva..ama taa si se ponasa taka gi vika maskive doma im se javuva u 3 saat sabajle i gi vika kaj nea pred zgrada a ovie trcaat..nz so e rabotata so takvite devojchinja :worried:
   
 13. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  Pa sto ako e niska.......mislam i jas sum tolku visoka, no kako sto napisav i vo edna druga tema, glupavo mi e da se falam, a i sepak ne e falba zatoa sto tuka nikoj nikogo ne poznava pa i nema korist da lazeme...taka i ke kazam sekogas sum gi imala najubavite, najdobrite i dosta visoki deckovci...a na segasniot kako i na site ostanati site mi zaviduvale....jas sum 1.55 i nekogas imav kompleks ama licno sto jas sakav da sum povisoka, a maskite otsekogas me obozavale i uste e taka....pa po toa sfativ deka visinata i ne e kojznae sto...........MADA SAKAM DA SUM 10-TINA CM POVISOKA......TAKA DA AKO E ZGODNA SE PRIMETUVA....a i se kladam deka ne si bas objektivna......nemoze site da i se smeat a maskite site da ja sakaat....nie lugeto gi gledame rabotite kako ni odgovara.....PAK KE KAZAM SIGURNO IMA NESTO....NE SE MASKITE IDIOTI DO TOLKU PA SITE DA OBOZAVAAT EDNA GRDA DROLJA....A PA I DA E HARIZMATA...MOZE DA IMAS I VISINA I DA SI PAMETNA(iako toa e subjektivno, drugite treba da kazat) i DA SI UBAVA AKO NEMAS HARIZMA NISTO VO ZIVOTOT....
   
 14. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  :lol: :lol: :lol: да ти пратам моја слика сакаш??
  хехехех Се зезам, ама ова со висинава стварно нема врска, и исто нема врска дека ако е ниска девојката нема да се примети дека е згодна.

  Мое мислење: говори љубомора.
   
 15. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  916
  Допаѓања:
  876
  Пол:
  Женски
  koga nekoja e zgodna sekogas se primetuva!vo pravo e hipica mozebi ljubomorata zboruva :lol: moze pa ti si visoka pa ne si zgodna pa mozebi si vikas isn't it ironic hahaahaaa......ama u sekoj slucaj temava ne mi se sviga.....zenski ne bidete ljubomorni :D
   
 16. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  Ajde hipica ke pustam i jas......:))))))pa neka vidat....a inaku sekogas najljubomornite koga sakaa da me navredat ili omalovazat, ja spomnuvaa mojata visina...toa e samo znak na nemok, cekaj da potenciram LUGE TAA E NISKA....PA STO AKO BEV 10-15 CM POVISOKA TREBASE DA BIDAM SOVRSENA :lol: .... :lol: mis :lol: lam, istoto go pravese devojka :lol: na moj drugar....toj bese, e, zaljuben vo mene, ama jas si imam decko, no taa go doznala toa i koga bevme site zaedno ne propustase da potencira ...lele kako ti e na stikli celo vrme, pa za plivanje maratonsko se baraat visoki...i tn.......ama nisto ne mi mozese...taa e visoka i ubava ama deckoi uste me saka:))))))))))))))))....ZBORI LJUBOMORATA DEFINITIVNO....
   
 17. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.449
  A I SIGURNA SI DEKA TAA DEVOJKA UBAVATA , DRUGARKATI , STO NEMOZE DA FATI DECKO NE SI TI...????????a i sigurno vi maznala 2-3-jca deckovci od pred nos....EPA IMA NESTO SIGURNO NE E GRDA....
   
 18. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Како прво да се извинам, стварно не сакав никого да навредам (тоа за висината). Не сум љубоморна на неа, ниту ми однела некој дечко, јас имам 10 месечна врска, а таа е без дечко...Темата ја отворив бидејки мн пати сме ја оговарале другарките, не ни било јасно што гледаат во неа...Стварно ми е криво што погрешно бев сватена :(
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Уживај ти, никого не навреди. Доволно самодоверба имаме, еве барем јас, за да се навредуваме за нашата висина. А ако сметаш дека погрешно НИЕ сме те сфатиле, наместо да ја оговарате неа гледајте си ги вашите животи.... оговараат оние кои баш и немаат некоја друга работа, а чисто се сомневам дека ти и твоите другарки спаѓате во нив ;)
  Поздрав и секое добро
   
  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. beyou

  beyou Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  jas sepak mislam deka maskite se plasat od ubavi devojki,so cel da ne bidat odbieni
  no ne kaj site maski no kaj poveketo e taka
  maskite baraat poneubavi devojki so cel da go odstranat somnezot deka mozebi ke bidat prevareni od devojkata i slicno
  ...sepak ova e moe mislenje no ne e slucaj kaj site maski :)