1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што гледаат во неа?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 19 јануари 2010.

  1. kristin4e

    kristin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    266
    Допаѓања:
    122
    Ц,ц,ц,девојки!!! Ама зошто се делите на убави и грди? :x
    Тоа што таа се разликува од вас по начинот на облекување и однесување не ја прави глупава и грда,само ја прави поинаква и поразлична од вас.
    Можеби девојката едноставно е друштвена и комуникативна,весела и искрена а твојата културна,паметна и убава другарка можеби е вообразена и дигната,затоа никако да си фати дечко.Ова само така си кажувам,(не ги познавам девојките) чисто само колку да направам споредба.
    И нема ништо лошо во тоа што им удира корпи на момците.Тие имаат право да и пријдат,а таа има право да ги одбие. :lol:
    Ај ќе го искористам постов да им се обратам и на нискичкивеДевојки погледнете ја само Шакира.Незнам колку е висока,знам само дека не е многу,ама жари и пали по целиот свет. :lol:
     
  2. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Вака во врска со висината тоа си нема везе. Еве ги Кајли Миног, Ева Лонгорија, Сара Џесика Паркер...
    Со мама имам правено муабет на оваа тема. Таа вели дека јас знам да изгледам многу препотентно, ладно и арогантно, а тоа ги одбива машките. Не знам, јас не сум таква. Јас умирам за љубов :lol: Мислам дека момчињата се лепат на весели комуникативни женски, а убавината не е секогаш важна.
     
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.098
    Има две опции,или е многу наметлива и таа им се пика,па делува од страна како да е посакувана или едноставно има харизма,шарм...и привлекува.
     
    На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Karma

    Karma Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    12
    GReskaaa!!! Maskite se najglupi stvorenja na svetov definitivno!!
     
  5. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Ne mislam deka mi e greska...naprotiv, poznavam mnogu pametni, kulturni, i dobri luge od sprotivniot pol....mozebi za moja sreka, no okolu mene imam mnogu takvi....i nemozat da bidat najgllupi stvorenja, ako gi isklucime zivotnite, sme samo maski i zenski, moze da se samo poglupi od zenskite....no ne i najglupi, logicno....neznam kakvo iskustvo imas ti no jas vistina poznavam prekrasni licnosti od sprotivniot pol, koi se podobri vo sekoj pogled od mnogu zenski....nemozes da generaliziras....
     
  6. Karma

    Karma Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    12
    Se salam samo... Razocarana sum od maskite i zatoa taka razmisluvam a i poveketo moi drugari malku se glupi, :D:D:D
     
  7. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.448
    Vidov deka si pomlada....ne mnogu no sepak ima razlika....i da vo toj period, sigurno se glupi, no za nekoe vreme ke se iznenadis....za 4-5 godini....sega site se vo docen pubertet, mislam ako se druzis so vrsnici....i glumat fraeri, a a njcesto kriteriumite za fraer im se mnogu iskriveni....pa zatoa e toa taka :)))))))pozdrav
     
  8. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Hmm... Mozebi komentarot ne ti e na mesto.. Zatoa shto i jas sum niska no sepak sum zgodna barem taka velat drugite.. A jas si se sakam samata sebe si..:)
    By the way imam eden kompliment ili podobro kazano komentar od povozrasen dechko.. Mislam povozrasen od mene.. A komentarot glasi:
    "Niskite curi... Se najslatkite najubavite i najprivlechnite curi ..."
    Mislam deka toa e dokazano...
    A ovde ima i nekoi komentari za koi mislam deka ima malku povekje ljubomora otkolku vistina..
    A da imam edno prashanje za tebe..:)
    ZOSHTO TOLKU I SE ZAMARASH NA TAA DEVOJKA KOGA I SAMATA VELISH DEKA NEMA NISHTO DOBRO NA NEA...?
    Mojot odgovor e deka taa sepak ima neshto dobro shto tebe ti se dopagja no ne sakash da priznaesh..
    Taa sepak ima neshto shto ti go nemash, a onaka nesvesno go posakuvash da go imash...(mozebi i svesno)...
     
  9. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Ko prvo da ljubomorna si !!! Ona ako uspeva se toa sto kazuvas da naprai ondak ima pricina, a za tebe bravo so zboris taka za drugarka ti STO TI E ,,NAJDOBRA CEL ZIVOT,, hah.... NEmas Dusa i karakter, kako da te sakaat cim si takva podmolna?
     
  10. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Ko prvo da ljubomorna si !!! Ona ako uspeva se toa sto kazuvas da naprai ondak ima pricina, a za tebe bravo so zboris taka za drugarka ti STO TI E ,,NAJDOBRA CEL ZIVOT,, hah.... NEmas Dusa i karakter, kako da te sakaat cim si takva podmolna?
    [/quote]


    Никаде не напишав дека ми е најдобра на цел свет како прво... Добро ти ако некој човек не ти е убав, ќе кажеш дека ти е убав само за да не испаднеш „подмолна“ како што ти ме нарече мене? Секој си има свое размислувања, во секој случај фала ти на искреноста, на крајот на краиштата јас најдобро си знам што и како е...
     
  11. Andzela

    Andzela Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    3
    samo bi kazala bravo za mislenjata na enca 69:)se slozuvam so tebe pozdrav
     
    На enca.69 му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.381
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    и како да кажам убава е кога ја знам, ја гледам секој ден , не ми е убава! Како да кажам дека е паметна , кога ја знам цел живот, учиме од забавиште заедно? И одма ме нападнавте дека сум и љубоморна... а она е последната на која би била љубоморна...сега ќе речете и дека сум самобендисана... ама така е. Далеку од тоа дека мене луѓето не ме сакаат, имам широк круг на пријатели и мн додворувачи, далеку од тоа и дека ги делам луѓето на убави и грди, јас имам дечко КОЈ НЕ Е УБАВ, но паметен е , и добар затоа и се вљубив во него. И најдобрата ми другарка за која пишував а некој ми префрли дека сум си пишувала за мене , не е така, таа постои и тоа е WomanInLove на форумот.Фала ви уште еднаш на сите за искреноста, и на тие што пробаа да ме сватат и на тие што ме обвинија, сепак нели , јас си знам која сум и што чувствувам.
     
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Во ред. Тоа е твое мислење. Но секој си има различен вкус. Можеби ако тебе таа девојка ти е грда и глупава, за некого тоа не е. Она што ти го кажуваш е прилчно субјективно.
     
  14. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Ne mi se dopagja ovaa zatoa shto tuka zboruva tvoeto EGO.. Ego koe ti samata si go dizash... A ne svakjash deka treba drugite da ti go dignat Egoto... Ti ne svakjash a si na nekoj nachin zavisna od toa shto taa go poseduva..
    Vo nekoj moment pochuvstvuvav deka zboruva nekoj moja "drugarka" za mene zatoa shto mn pati mi se zamaraat... No shto dobivat? Nishto..! Samo prazni muabeti..
     
  15. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    aman te be luge,kako mu se nafrlivte na devojcevo na unfaitfull18,uste malce na krst ke go raspnete!.pa devojcevo pobara samo mislenje od nas niso drugo!moze zgresilo so nekoj zbor nekade,ama pa vie odma go osudivte go iskritikuvavte,go napravivte egoista i uste neznam sto..zasto taka?zasto taa potreba kaj lugeto da se kritikuva da se omalovazuva nekogo,da se izvrtuvaat zborovi. i kako moze da sudime za necij karakter dali e nekoj egoista i dali sam si go kreva egoto ili ne,od nekolku postovi sto gi stavil na sajtot?..dajte malce polezerno,porelaksirano...da sme tuka edna za druga da se posovetuvame,da si pomogneme,a ne da se kritikuvame i ponizuvame..dajte malce pozitivna energija.. ;)
     
  16. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Hmm.. Ovoj post kako shto gledam se odnesuva mene.. Jas ne ja navrediv samo i dadov nekoi moi soveti i si go iskazav moeto mislenje.. Nemoj da mislish deka mislenjeto mi e premnogu arogantno i losho.. Zatoa shto na ovaa tema mozam da bidnam premnogu vulgarna bidejki TOLKU me iritira koga nekoj zboruva za nekoj a vsushnost ni samiot ne znae zoshto..
    Pogore prochitav deka e grda.. Pa ako e grda togash ZOSHTO se zamaraat so nea..?
    Odgovorot e deka taa e UBAVA... A vo edno sum sigurna.. Mozebi sega velat deka ne e ubava, a utre znaete li shto kje kazat..? Deka e KURVA... Zoshto..? Zatoa shto moze da go mota sekoj kako shto saka kogo saka i zoshto saka ...
    Moite postovi se tolku relaksirani.. No Iskreno mislenje e deka zasluzuva mn ponavredlivi zborovi...
    A ako i kazete ne i se zamaraj.. Taa kje reche voopshto ne se zamaram... A vidite i samite shto pravi i kolku i se zamara..:)
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.751
    Допаѓања:
    65.207
    Пол:
    Женски
    Pa takvi raboti sekogas imalo i ke ima. Ako ti ne gledas nesto ubavo vo nea ne znaci ona nema nisto ubavo vo nea. Samo ne znam zasto se druzis uste so nea ako te nervira? Nema so tuka da se zamaras resi si ja rabotata i gotovo :) pozdravce
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.098
    А и прашање на вкус е бе деца...плус друго,малце психологија,ти се рефлектираш на неа и всушност го гледаш својот одраз во неа,а знаеш како викаат,човек што не се сака себе,не може да ги сака и другите.
    И да,еве не те осудувам,ќе се потрудам да те разберам,но зошто ако ти не си е неа љубоморна се оптеретуваш со тоа што другите гледаат во неа?!Тебе ти е еден вид на опсесија,ти секојдневно живееш со тоа прашање,те јаде од внатре.Можеш и да ме негираш,ама јас знам дека сум во право затоа што ти не си во можност да ја погледнеш објективната реалност.
    Не знам од каде твоето субјективно расудување го доведе во положба која го сметаш како адекватен критериум и мерило за нечија убавина,вкус,однесување...тука имаме проблем,ти си егоцентрик.Тоа не е лошо,барем не сеуште додека си во годините кога се бараш себе си,поставуваш прашања за себе и надворешниот свет,бараш одраз во огледало со кој ќе се идентификуваш и ќе речеш гордо да тоа сум јас,па се доведуваш во вакви небулозни ситуации кои се резултат на таа потрага која е проткаена со низа споредби.Сигурно има уште некоја која е слична,па и подобра од оваа девојка,но има нешто кај неа кое што и на тебе ти се допаѓа,но заради таа егоцентричност не дозволуваш да си признаеш сама на себе.

    И реков,со шарм човек не се раѓа,едноставно постојат луѓе кое го имаат -она нешто- кое ги прави неодоливи и поприфатливи за околината од останатите.

    Имам и пример од лично искуство со ова,но можеби друг пат.
     
  19. natasa69

    natasa69 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 април 2010
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    5
    па не е наизглед убава ама сепак има нешто во неа убаво
     
  20. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Можеби има некоја харизма и јас истото се прашувам во врска со една моја другарка.Не е толку паметна и не е до толку убава,а секогаш на неа и се пуштале најмногу дечковци и ѕвезди и симнувале од небо.Згора на тоа ме нервира што се фали цело време со нејзиниот нов богат дечко :@ ме нервираат потценувачи :@