Што гледаат во неа?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 19 јануари 2010.

 1. LuDaChA22

  LuDaChA22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  29
  знаеш како велат, таа има говорна мана-не знае да каже НЕ!
  епа можеби и оваа другарка ти е таква.
  можеби е лесна женска и нормално дека машките сакаат такви, мислам не сакаат како да се вљубат во неа туку како авантура :)
   
 2. Lilian

  Lilian Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  12
  Можеби како што кажа некоја форумџика пред мене,знае да игра некои такви игрички ко демек недопирлива ова-она.

  Не знам. Имам јас една таква другарка т.е. 2 се. Едната е така,ниска и набиена. Не е убава. Не е многу паметна,да бидам искрена наивна е и проста,а од секогаш неа и се лепеле машки. Не знам што ги привлекува кај неа. Не можам да сфатам.

  А другата е малце така повисочка и нема толку лошо тело,а во лик,не е убава,глупо е да зборам ама личи на мајмун. Абе не е глупо да зборам и не ми е нешто најдобра другарка.
  Да се навратам,глуми недостижна и најпаметна. Живее во некој свој филм во кој она е идеална и ги има сите атрибути кои едно машко би ги посакало. Не можам да ја сфатам со тие филмовите "недопирлива,недостижна". Премногу се внесе,изгледа. Не сфаќа дека веќе е претеризам и ја преминува секоја граница. Пред други глуми,а се јаде себеси и тоа како. А трчаат машки по неа.

  Не знам,стварно не можам да сфатам што е тоа што ги привлекува кај нив. Не сум љубоморна,далеку од тоа.
   
 3. oceangirl

  oceangirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  65
  Не знам...само ќе кажам има премногу парови...грда женска со многу убаво или далеку над просечно машко...
  тоа е веќе стандард...
   
 4. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.034
  Веројатно и приоѓаат машки во потрага по авантура. Не верувам дека штом е таква некој оди со неа за озбилно. :!:
   
 5. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.074
  Допаѓања:
  1.619
  Секогаш е такво женското размислување, што гледа во неа? Види ја дебела/слаба, грда, неписмена итн, а јас слаба, интелигентна, висока...
  А дали сте/сме размислиле дека сите очи различно гледаат, т.е на мажите им требаат диоптри :lol: ?
  Еве ќе се земам за пример јас и маж ми
  Тој секогаш ќе каже за некоја девојка дека е убава, паметна, згодна , неодолива,а навистина таа е многу спротивна од неговите кажување.
  Ете ви го одговорот мажите гледаат со други очи ;)
   
 6. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Имам и јас ваков случај. Не е толку висока, а ни убава, изгорена коса, ретко кога ја средува, размачкана шминка, несредени веѓи,
  No ass, no boobs, no nothin -.-
  . За облеката... :puke:
  Идеше со некој дечко 10 месеци, и он и раскина, нејзе ама баш ич не и е гајле!
  Сега он ја моли, таа си вели-не, нејќам, он убав е, нема што, таа дури го лаже, се читка со 912589759734 други...
  Dude, wtf?!
  Љубоморна-никако! :!: Ама се чудам со ваквите... :^)
   
 7. Happygirl13

  Happygirl13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  131
  Допаѓања:
  60
  Можеби го гледа тоа што вие неможте да го видите.Секој со свој вкус.Иако има некој стварно што се грди а се со многу убави момци ама тоа е :/
   
 8. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Убавите круши свињите ги јадат,секогаш се водам по тоа и е вистина.Не е љубомора туку прашање како можат некои девојки кои се убави а еве дома седат а додека некои кои се грди се со најубавите.Сум имала и јас таква другарка,и мали и големи ја сакаа а бар да имаше нешто убаво,бар косата ако ништо друго :| а и таа и беше мрсна како во зејтин да бркала,очите едни крупни ко на волк :D
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.017
  Значи ви се чудам....
  Грда може да ми е некоја што ја мразам, што ми антипатична, што заради некоја нејзина особина не ја поднесувам и не ме одговара...
  Ама грдо девојче??? Како може девојче да биде грдо? Како може едно суштество како жената да е грдо???
  Секоја девојка има нешто во себе, без разлика дали е многу привлечна или помалку привлечна таа е жена и само по себе тоа е доволно за да ја сакаат мажите.
  Наместо да се тешите со тоа дека грда, прашајте ги мажите што е тоа што ги привлекува кај таа девојка што вие ја сметате за грдотија :|
   
  На slobodka и faye им се допаѓа ова.
 10. creshicka

  creshicka Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  2.154
  Допаѓања:
  5.701
  Пол:
  Женски
  Не е секогаш се во убавината. Може да биде најгрда на свет а понашењето да ја направи убава. Да извира тоа од внатре. Харизмата е тоа што ја прави привлечна за сите. А твојата најдобра другарка што е многу убава и паметна и нема уште дечко, има нешто што на машките им е одбивно. Знам еден случај, многу паметен маж, со 2 факултета, добра работа и плата, убаво изгледа со добра кола итн. зеде за жена девојка грда нема до каде, без образование и некој посебен стил на облекување, значи никаква беше, но со добар карактер, фина, мила, добра. За него во град нема ниеден муабет дека има швалерка да шета со другари по цел ден итн. Секогаш е заедно со неа, имаат 2 деца, убав живот, ништо не им фали. Е ајде сега де?
  А тоа што сте ја оговарале, и што зборувате за неа дека била грда, па и отвараш тема за тоа тука на фемина, мислам дека треба да се засрамиш. Колку и да негираш зборува љубомората од вас, може да залажуваш некој друг дека не сте и љубоморни цело друштво. Тоа е многу нормално сепак... И да знаеш поради ваквите плитки муабети од ваша страна таа ке може да го има кој ке сака, без надворешна убавина, и образование. :)
   
  На 1209 и Marchesa им се допаѓа ова.
 11. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.459
  Допаѓања:
  751
  немам коментар........познавам и јас такви девојки .....незнам како им успева тоа?фактор срека е ваљда она клучното незнам
   
 12. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  22.174
  машка логика

  ниска девојка
  има низок полов орган

  и бидејки нашиот е мал исто

  мало со мало иде и ке можеш да ја задоволиш девојката :rofl:
   
 13. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.311
  Сигурно на тоа девојче кое не заслужува ама на кое му се лепат само убави машки, според ваш критериум, му се лепат и не толку убави некои, ама тие не ги забележувате оти вас лично не ве интересираат.

  За малку престанете да гледате во тие, да им се чудите што гледаат машките во нив и наместо да им ги гледате и анализирате негативните според вас особини, како на пример недостаток на висина или евтина облека, за промена да се завртите самите кон себе и да видите што е тоа негативно кај вас самите.

  Ако не љубомора тогаш можеби арогантност, можеби и нарцисизам како лични особини, макар што никој нема да си ги признае за себе, ама не се ни најмалку атрактивни, па макар на изглед вие биле наредната Мис Свет.
   
 14. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.463
  A vagina. :D
  Шала. Не го мислам тоа, само прво ми дојде кога го прочитав прашањето. :)

  Што гледаат?
  -Па мора да има некаков потенцијал во неа. Харизма, шарм, особини на фаталност кои ете некогаш за нас женските не се видливи. Она на кое паѓаат машките, и нејзината поставеност кон нив воедно. :)
   
 15. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.054
  Пол:
  Женски
  Можеби девојчето едноставно знае како да флертува.
   
 16. BlackCat

  BlackCat Популарен член

  Се зачлени на:
  16 август 2010
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  197
  Е и јас знам таква.....едно многу дигнато , флегматично девојче што знае како да им се упика на сите...а и да не заборавам премногу лаже и се фали....тоа не го прави само за да има машки , туку и за да има милион другарки со кои се гледа по еднаш во годината али битно она е "позната" пошо нели сите ја сакаат....и јас се дружев едно време со неа, али ја сватив каква е...
   
 17. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Познавам многу такви девојки.Од грозни погрозни а имаат дечковци како од бајки :D Кога ќе видам вакви парови стварно ми доага да се трескам со глава од ѕид.Не ми е јасно што навистина сакаат машките и како ги проценуваат девојките.Толку многу убави,паметни,образовани девојќи тој исто така се супер а се фатил со некоја што е грда и ја поминал пола град :x
   
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.545
  Допаѓања:
  17.573
  Пол:
  Женски
  и јас имав една другарка..шо стлано се праеше дека е најјуба и дека сите можи да ги фати..а да ви кажам право беше никаква,ни уба,ни знаеше да се облечи..се капеше значи..и пак истите алишта ги клаваше :doh: ..искрено не се дружиме појќе и фала богу шо е така..зато шо такви другарки не ми требат искрено..стално викаше дека е поуба од нас..еднаш се деси..со другата другарка ист бендисаја..и оваја му вика: јас сум поуба јас ќе го фатам :o ..и на крајо го фати..и врската му траеше само 2 недели..бившиот мој ко замина австралија ми вика..а ти си начекала убо -.- .. и јас шо има врска то му викам демек ..мене не ми е битно да има пари и слл..битно ми е да ме сака таква каква шо сумм..и ми вика ами јас шо да речамм досега требаше да го остам овај мојо..ама таква е љубоморна,алчна..отсекогаш се прашвавме шо гледат сите во неа?? и ден денес не ни е јасно на сите :worried:
   
 19. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  222
  Немора да значи надворешната убавина, поважна е внатрешната!
  Што ќе им е некоја згодна, гром, но глупа како
  к*р?
   
 20. malechkata

  malechkata Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2010
  Пораки:
  562
  Допаѓања:
  1.141
  ах, story of my life. :D

  Како што рекле другиве девојки, можно е да се работи за некоја чудна харизма или би рекла среќа. :D

  Или, извини на зборов, ама да не има репутација на лесна девојка? :^)

  Бидејќи и тоа е можно. :)

  Како и да е, за секој има по некој, на секого му стои среќата. ;)