Што гледаат во неа?

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 19 јануари 2010.

 1. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  2.647
  Пол:
  Женски
  Се е до внатрешноста на човекот.Најмалку е важно како некој изгледа надворешно, енергијата со која што зрачи некоја девојка е факторот за тоа како ќе ја гледаат момците т.е. дали ќе привлекува или не.
  Еве конкретно за мене ќе кажам:во последните години јас сум физички непроменета значително значи иста килажа ист ми е стилот на облекување ,однесувањето исто , ама од некои Х-причини во последно време не сум со позитивно расположение односно може да се каже дека на некој начин ширам негативна енергија.
  И знаете што? Нормално бројот на удварачи ми е далекуууууу намален за разлика од периодот кога зрачев на километри со убава енергија.Епа тоа ќе да е, ништо друго.
  Затоа совет, наместо да се замараме што момците гледаат во некој девојки, да се потрудиме да зрачиме со среќа!!!
   
  На sugarlips и Anely им се допаѓа ова.
 2. samomarija

  samomarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 декември 2011
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  46
  e neznam..:/
   
  На niina16 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Hayley

  Hayley Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2011
  Пораки:
  327
  Допаѓања:
  898
  Со сличен пример од школо, иако таа и не ми е некоја другарка, ќе ви кажам јас како гледам на тоа со најпрост и најглуп пример -- фејсбук.
  Си се чудев долго време како можат сите по неа да “трчаат’’. Не е ни поубава, не е ни попаметна, ниту пак има тело - дебела е. Така, еден ден, ме седна еден другар и случајно таа дојде на тема. Ми рече: “Сериозно мислиш дека таа има нешто повеќе што ти немаш? Ајде да ти кажам како е со прост и хипотетички пример. Нејзе нели сите и пишуваат на фејсбук и од таму се знаат и во живо да зборнат. Ти имаш 300 пријатели а таа има 2000. Нејзе и пишуваат 20 момчиња на ден, тебе 5. Таа на сите им враќа, па следен ден пак ќе им пишат. Ти на тие што не ги знаеш не им враќаш. Таа имала 10 јавни дечковци, ти 3 тајни. Секое машко сака предизвик, ама поретко. За да се направи фраер пред другите ќе и се пушти на таа што сигурно ќе врати со слична мера, па ако падне мување си заработува по некој плус кај другарите. Таа не бира со кого ќе оди, со кого ќе се додворува, а ти неможеш и не сакаш со баш секого. И тебе ти е лесно да одиш со некој што гледа само женска да фати. Поуспешна си, попаметна, па машките се плашат дека со тебе нема да успеат. Кога таа е во прашање тој страв непостои. Ќе дојде и времето кога ќе треба да се најде сериозна девојка ќе се сврти се обратно. Доста се замараш со глупости, таа не е ништо повеќе од тебе. Јасно?’’
  Откако престанавме да се смееме сфатив дека детето си има поента, и во право си е. Често е така. :D
   
  На CrazyGirl15, Unfaithful18 и Sara123 им се допаѓа ова.
 4. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  116

  Истото и мене ми се случува...
  Ајде да кажеш убава е ама не е...а додворувачи милион.Без дечко не е останала. :devil:
  Шмизла е...сите знаат.ама ете тоа што е лесна девојка,и сите по неа одат.
  :swear:
   
 5. eli1.girl

  eli1.girl Активен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Чудно

  Скоро сите мој другарки од школо и од маало се имат мувано и тоа по повеќе пати. Мојата ’најдобра другарка„ се има мувано 5 пати. А јас се немам воопшто. Таја е.. како да кажам освоjувач на машките срца а воопшто не е убава. Лицето и е цело со акни и лузни. Не знам машките што гледаат кај неа. :worried: Јас пак сум поубава од неа. И многу другарки ми го имаат тоа кажано... Но сепак за џабе е се.
  Другарками може да го има тој што ќе го посака а јас не :/ ... Не знам зошто е така . Изгледа дека ми е страв да му признам на некое машко дека ми се свиѓа. Ми е страв бидеќи се плашам да не ми акне „корпа“
  Ако има некој некаков совет нека пишее . :*
  Благодараммм! :)
   
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.247
  Допаѓања:
  44.867
  Пол:
  Женски
  Јас понекогаш се прашувам што гледаат и во мене, се сметам за просечна, но го имам и одговорот. Има девојки кои зрачат со шарм, харизма, со позитивна енергија. Тоа е тоа. Тоа ги привлекува машките. Досега сите ми признале дека имам некоја енергија која привлекува. Вашиот карактер е она што ве прави посебни а вие упорно работите само на надворешноста.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.632
  Допаѓања:
  13.962
  Пол:
  Женски
  Prvo neshto shto mi pagja na pamet e deka devojkata e seksualno premnogu slobodna. Poznavam takvi, bez nishto posebno vo sebe, a imaat dosta obozhavateli, ama bez iskluchok sum zabelezhala deka i samite tie mashki obozhavateli ne se nishto posebno. A ne znam za sluchai kako shto opishuvate vie, na potprosechna pa i vidlivo prosechna devojka da i uspeva da gi sobira najzgodnite okolu sebe...
   
  На sugarlips и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 8. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.060
  Допаѓања:
  97.324
  Лесно е некоја просечна девојка да собира згодни околу себе. Се е до нејзината слободност, зошто ете, ако прво го гледаме надворешниот изглед, остануваме да задржи карактерот. Слободноста во карактерот, опуштеноста, разговорот, разбирањето, смислата за хумор повеќе би привлекла некое момче.
   
  На sugarlips му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  463
  Пол:
  Женски
  Па, не мора да значи дека ако тебе не ти е убава, не им е убава и ним! Секој си е со вкусот и со аклот!
   
 10. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  3.649
  Допаѓања:
  20.421
  Пол:
  Женски
  Некои личности едноставно имаат таква харизма, која ги привлекува другите околу нив. Природа, нема тука што.
   
 11. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  15.989
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со членката , често е така , НО :!: , јас сум исто помеѓу оние што и не се баш убави , стилот на облекување од секогаш ми бил обичен, лабав , casual да кажам . Од шминка само пудра , маскара и молив , ништо посебно , ништо нападно . А секогаш сум имала додворувачи . Не сум пишувала со секој , не сум излегувала со секој . До душа, облини имам , ама никогаш не ги истакнувам , баш напротив , се трудам да ги прикријам , да не доаѓаат до израз . Е сега , колку сум харизматична , не знам . Треба да го прашам маж ми за тоа :D .
  Можеби ги привлекувало тоа што сум друштвен човек , човек кој сака алкохол , шетање , муабети до рано наутро .. :wasntme: