1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што гледате кога ќе се погледнете во огледалото?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од CharmedGirl, 8 мај 2011.

 1. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Како припаднички на женскиот пол, сигурна сум дека се погледнувате во огледало повеќе пати во денот.Па, сакам да ве прашам, кога денеска се погледнавте во огледалото, што ви кажа тоа, односно што вие него му кажавте?Дали си рековте-Ух, колку сум убава денес :angel: , или леле, колку сум се здебелила :devil: ?Споделете ги вашите впечатоци од самите себе со нас...

  [​IMG]
   
 2. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Огледалце, огледалце...

  Денеска, кога се гледав во огледало си викав:
  "Шо сум ваква, е*ате?! :swear: |( " И ми идеше да го скршам. :punch:
   
  На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
 4. Sunshine555

  Sunshine555 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  69
  Огледалце, огледалце...

  Денес се погледнав во огледало и си викам морам да се решам од тие глупави пеги. Целото лице ми го загрдуваат. :( И што сум ја скрива што сум родена толку бела и со пеги?!
   
 5. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Огледалце, огледалце...

  Сега приметив дека насловот е случајно ист, поентата на темата е сосема различна-таму прашува дали мислиме дека сме убави, а јас прашувам што помисливте за себе денеска, утре мислењето може ќе ви биде различно... :)
   
 6. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199
  Огледалце, огледалце...

  денес огледалцето ми рече дека косата ми е ужасна :worried: :worried:
  btw темава не е дупла, само има ист наслов, но содржината е друга
   
 7. ljubam

  ljubam Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  2.412
  Допаѓања:
  18.408
  Пол:
  Женски
  Видов отечена фаца, огорчена до бескрај и со многу прашалници до кога?
   
  На zenska8 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Дека е крајно време да се оздрави, пошто очите ми биле закрвавени и набабрени ко да ќе испукаат во секој момент ПАП ко пуканки.
  Носот ми е како на Були снешкото, само што расположението негово ми фали.
  Косата ми е нешто, така во модерно уметничко издание.. на се личи само на коса не.
  Лицето ми е прекрасно, да посакаш да не го гледаш во наредните неколку дена, бар дур не оздрави скроз.
  Сума сумарум, убави работи ми вели, поучни.
  Вејк ап хи сез ту ми.
  Али тешко ова не си оди.

  Али од мене до него, ју крејзи сан ов а ган ов а :P
  http://www.youtube.com/watch?v=aH986VE47M8
   
 9. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  Очи потечени за спиење и излупен нос |(
   
 10. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Денес кога станав и се погледнав во огледало си помислив: OMG што се случило со мојата коса?! :o
  И така во очаен обид да ја спасам само си ја залижав за главата и изгледаше како да ми е мрсна, а не ми беше. И така морав да ја бушавам за да личи колку- толку на нешто. И ми леташе на сите страни. It was one of those bad-hair days. |(
   
 11. SoNi55

  SoNi55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  |( испукани капилари,мноооооооооооогу испукани капилари, |( пеги и по некоја брчка :worried:
   
 12. L0ve

  L0ve Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 мај 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  199

  bad-hair days.... worst days in my life :worried:
   
 13. Podarok

  Podarok Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  185
  Допаѓања:
  76
  Зависи каков ми денот,некогаш си викам дека сум прекрасна и што уште не,ама и денови кога несакам да се погледнам во огледало зависи од денот моето мислење и она што ќе го видам во огледалото ...
   
 14. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.168
  Пол:
  Женски
  Гледам една жена која личи на мене :D да бе таа cум јаc 8) :D
   
  На srcekrsacka и Gordana10 им се допаѓа ова.
 15. stilas7

  stilas7 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  694
  Пол:
  Женски
  пу,пу шо сум убава :D ,навистина кога станувам од спиење тогаш сум најубава можеби заради тоа што ми е кожата чиста, бела ,очите плави.си се допаѓам самата на себе кога станувам од спиење.барем една позитивна карактеристика за самата себе.
   
 16. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Ништо, се гледам себе си :D :D :rofl:
   
 17. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  880
  Пол:
  Женски
  Не сум нарцис, но најмногу си се сакам сабајлечки :D Тогаш кожата, после вечерното третирање, ми е мека убава чиста, како пудра да имам ставено.. :)
   
 18. ynafets

  ynafets Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  17
  Глеам девојче со мнооооогу голем ГЗ! шо стварно е така .. си го мрзам гзот! -.- како би си го исекла одма !!!!! ми ја крати и самодовербата и се ... -.-
   
 19. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  Ќе ти го кажам тоа што ми го рече Sephora по ЛП (фала и многу :* )
  "Во однос на тоа со големиот задник ич да не ти е гајле за него! Нема што да се срамиш, тоа е дар. :fubar: :wasntme: "
  Јас имав поставено слика, имаше коментари да не ја тегнам маичката и јас напишав дека ја тегнам поради тоа што имам голем газ. :$
   
  На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
 20. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Стомаче кое излегло од контрола и ако продолжи со вакво опуштање има големи предиспозиции да се претвори во гума за пливање :D
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.