1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што гледате кога ќе се погледнете во огледалото?

Дискусија во 'Кафе-муабети' започната од CharmedGirl, 8 мај 2011.

  1. Go-Girl

    Go-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    3.988
    Си го гледам лиценцево добро познато, ама понекогаш како да не го препознавам.....гледам ситни кафени очи што неможат да се одлепат и да се расонат, глупава мрсна кожа на лицето ]:)
    После ставам насмевка и гледам дупчиња на образите па си велам добро утро, еден длабок здив, 2 чекори поназад од огледалото (поубава сум од далеку :rofl: ) за да не ги детектирам новите модринки под очиве од неспиење и некое ново мозолче пред добивање :lol:
    2 потега со чешел за средување на стандардно бушава и разлетана коса, еден окрет налево, па еден надесно....малку мрчење за 2 килограми вишок и целулитче, вовлекување на стомакот.....па си велам ајде Гоу марш надвор, ваква лепота да седи дома е срамота :rofl:
    Таква сум (не)совршена....не дека огледалото ме покажува таква, ама убаво ми е, најчесто пред огледало си влевам самодоверба дека се е во ред....иако има моменти кога тоа што ќе го видам таму што се рефлектира ме тера да останам дома под ќебето, ама тоа не е физички знам....вннатрешните емоции го создаваат одразот огледалото ;)
     
    На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Девојка со широко отворени кафеави очиња, усна наутро полна(и таква ја обожавам) а потоа малку спласнува. Насмевка со дупчиња на обравчињата црвени и севкупно бело лице кое плаче да биде исончано!
    Го насочувам погледот надолу и си го гледам убавиот долг врат, бел како лицето...
    Потоа следат градите мои, големмки, онакви какви што ги сакам (а не е лошо да се уште малку поголеми).
    Е тука некаде е мешето, тоа не чини. :D ИмаШЕ три „гуми за пливање“, а сега се две. Тоа е добро, но не сакам да има гумички, си знам јас да пливам и без нив.
    Следат колковите на кои целутитчето се намалува и добиваат фин изглед. Тука се колената и една лузна на десното која е белег на моето детство!
    Долниот дел од нозете и стапалата не ги гледам во огледалото бидејки толку многу сум го наведната погледот што гледам право во подот!
    Е тоа го гледам јас во моето огледало!
     
  3. foreverbeautiful

    foreverbeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    8
    Ја гледам девојката што и секој ден ја гледам......И сеуште неможам да си објаснам ........... :angel: БЕАУТИФУЛ...
    Ма џуст киддинг........ само гледам убавица :* :inlove:
     
  4. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.502
    Допаѓања:
    8.304
    Пол:
    Женски
    огромни подочници и потечено лице ама тоа дека од спиенје станав и одма пред огледало
     
  5. Linn1

    Linn1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2011
    Пораки:
    1.221
    Допаѓања:
    1.935
    Прво што гледам- преубави, ситни, зелени очиња кои наутро се толку свежи, без трошка шминка и се како океанчиња, цуциња мои.
    Второ- Ууу, грди митисери на образите. Одвратни бе, грдички, не се свесни колку ги мразам. Грди бе, грди!
    Трето- Нос.Одвратен, со мала грпка која ми ми ја намалува самодовербата. Како капак, безбројните пеѓи и црнки на него. Еже!
    Четврто- Уф, прекрасни усни. Кога ќе станам од спиење ми се така преубави што ми иде да си ги изгрицкам. Мњаам. Имаат таква нежна женствена боја и многу нерамнини, абе како силикончиња :lol: Срцки мои :*
    Петто- Широка насмевка и прекрасни заби. Забите ми се едно од најубавите работи што си ги сакам. Ситни, но рамни и преубави. Мерак!

    Кога ќе се одалечам гледам: Слабо тело на кое дефинитивно му фалат уште 10 kg. Мали пилешки гради.
    Огрооооооомни колкови и голема задница. Слаби нозе :( И бушава нескротлива коса. Толку :lol:
     
  6. Happygirl13

    Happygirl13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    60
    Големи зелени очиња,а под нив огроемни подочњаци, мислиш со палка ме тепале 3 дена :|
    Разбушавена коса и испукана уста.Ужасна бев.
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  7. wish

    wish Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    233
    па..
    гледам во еден небричен,малку разбушавен ,,момак''...
    тој мене симпатично ми делува и знам дека тоа е помалку субјективно..
    ..и поради тоа нема да го земам сопственото мислење за веродостојно..
    ...и гледам во некој кој си го заслужи правото на секого да може му погледне право в лице...
    ...во очи...
    ...без исклучок...
    ...па дури и на овој шизик во огледалото..
     
    На artemis му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Убавица!
    Стварно, многу се сакам
    [​IMG]
     
    На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
  9. MoonChild

    MoonChild Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    90
    Косаа- виткана,бујнаа разлетана ама си ја сакам :)
    очи-Големи,црни со мали трепки :)
    Нос-со грпкааа што многу ми пречи кога профилот го гледам
    иии прекрасни,големи усни штооомногу си ги сакаааммм :):)
     
  10. mona.s

    mona.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2011
    Пораки:
    579
    Допаѓања:
    153
    Епа вака:
    Долга плаво кафеавкаста да не речам смеѓа коса
    Плави очи
    Долги нозе
    Полна уста
    Долго тело
    :D :D :D
     
  11. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    ako ne sum naspana gledam PODOCNJACI,a ako sum naspana prekrasno lice :sun: posebno ako sum 1-va smena na uciliste
    [mod-kirilica:2mx2ssyu][/mod-kirilica:2mx2ssyu]
     
  12. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    7.301
    Пол:
    Женски
    Денес видов убави, штотуку измиени заби, :D , слатка насмевка, дупчиња на образите и некој посебен сјај во крупните зелени очи.

    Среќа.
     
  13. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Кај си бе Цацко сува лепото :D
    Мојата фаца и не загледувам многу многу што ми фали ;)
     
    На Fallin-ForHisSmile, MoonChild и love.edward им се допаѓа ова.
  14. love.edward

    love.edward Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 мај 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    243
    хахаха ме изнасмеа славица :D јас во последно време го гледам стомакот (што ми е ко да сум трети месец) и не знам што ми се дешава со лицето тек тук имам по нешто црвено, дали од жешково, незнам. во секој случај ретко сум задоволна кога ќе се погледнам во огледало
     
  15. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661
    Гледам еден телевизор од коса што ми стои на главата кој мора под итно да биде пострижен! :D

    Си ја сакам косата,но мора да ја скратам. Овоа ми е стандард последниве денови секогаш кога ќе се погледнам во огледалото.

    Деновиве гледам тука,таму некое мозолче,како последица на менструацијата и нејзиното доаѓање. |(

    И ги гледам тие сафири од очи,кои толку добро умеат да ја скријат мојата осаменост,што дури и самата понекогаш се запрашувам.

    Гледам љубов. Секогаш. И радост. Секогаш.

    :)
     
  16. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.059
    Допаѓања:
    1.029
    Глеам софистицирани, женствени и префинети црти, и пак не ме бендисува. Ептен некоја... Класична лепота имам, обична си сум. :drunk:
     
  17. Isabel

    Isabel Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    1.490
    Допаѓања:
    2.079
    Си се гледам самата себе...и си мислам да сменам некои од недостатоците...како на пример целулитот на задникот...
     
  18. donna.17

    donna.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    1.718
    Допаѓања:
    5.012
    Пол:
    Женски
    Последниве 7 дена секој пат кога ќе застанам пред огледало си го гледам целулитот на задникот. Толку многу ми смета и ме нервира ми иди да врескааааааааааааааам.
     
  19. ozbilnazena

    ozbilnazena Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    1.154
    Допаѓања:
    13.168
    Пол:
    Женски
    Во моментов гледам една жена удрена од топлотниот бран кој ја следеше некаде по пат . Ако остане жива ќе изгледа подобро :)
     
  20. ripkata

    ripkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    68
    Гледам една девојка која се насмевнува за да си ја провери намсевката :D
    Задоволно се смешкам кога гледам дека целулитот на задникот секој ден се намалува.
    Има денови кога не сакам да се глеам во огледало бидејќи ми има дојдено менструација , а има денови кога не сакам да се одделам од огледалото :)