Што го излудува секој хороскопски знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Thallia, 6 декември 2013.

 1. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.545
  Допаѓања:
  17.125
  Овен

  - Луѓе кои ги влечат нозете кога одат
  - Невозвратени телефонски повици
  - Кога не им работи мобилниот телефон
  - Луѓе кои цел ден го минуваат на Фејсбук
  - Луѓе кои не преминуваат веднаш на главното
  - Луѓе кои не знаат да играат
  - Кога доцнат автобуси, авиони, возови
  - Луѓе кои се облекуваат немарно
  - Народна музика


  Бик

  - Фалбаџии
  - Хаос и неорганизираност
  - Искината облека или скинато копче
  - Лоша храна
  - Кога некој ги игнорира
  - Да зборува во јавност
  - Луѓе кои не користат дезодоранс
  - Шеги на нивна сметка
  - Да излезат наивни
  - Брза храна


  Близнаци

  - Луѓе кои немаат смисла за хумор
  - Да не се во центарот на вниманието
  - Расипани часовници
  - Лошо вино
  - Тесни чевли или фармерки
  - Луѓе кои бавно зборуваат
  - Луѓе кои бавно одат
  - Песимисти
  - Зависници
  - Расипани електронски апарати


  Рак

  - Кога е претопло
  - Волна која ја иритира кожата
  - Спиење на кауч
  - Луѓе кои стигнуваат прерано
  - Луѓе кои се облекуваат лошо и неуредно
  - Да бидат критикувани на кој било начин
  - Насилни филмови
  - Да ги изгубат очилата
  - Луѓе кои ги крадат нивните „5 минути“


  Лав

  - Луѓе кои се облекуваат подобро од нив
  - Луѓе кои имаат подобар автомобил од нив
  - Да бидат игнорирани
  - Некој намерно да ги прави љубоморни
  - Да биде на место што е премногу ладно
  - Да бидат мокри
  - Да ги тераат да прават нешто што не сакаат
  - Кога мора сончев ден да помине затворен дома
  - Кога им кажуваат дека треба малку да забават
  - Кога им кажуваат дека не сметаат да флертуваат


  Девица

  - Неуредни и неорганизирани луѓе
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повици
  - Луѓе кои не носат часовници
  - Луѓе кои не им враќаат забелешки
  - Губење време на Фејсбук
  - Луѓе кои не зборуваат граматички правилно
  - Луѓе кои често се колнат
  - Емоционални сцени
  - „Стенд ап“ комичари


  Вага

  - Луѓе кои бараат да ја намалат музикатѕа
  - Луѓе кои јадат нездрава храна
  - Отпадоци во природата
  - Луѓе кои крадат цвеќиња
  - Луѓе кои се груби кон животните
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повикот
  - Врски за една вечер
  - Лоша фризура
  - Луѓе кои користат дрога


  Скорпија

  - Луѓе кои често позајмуваат од нив и никогаш не им враќаат
  - Љубовници кои не можат да доживеат оргазам
  - Кога партнерот ги прави љубоморни
  - Кога некој е подобро од нив во она што го прават
  - Да ги озборуваат
  - Да ги обвинат за неверство, дури и ако е точно
  - Помодарство
  - Луѓе кои тврдат дека имаат духовни моќи


  Стрелец

  - Кога доцнат авиони, возови, автобуси
  - Кога не лета во прва класа
  - Луѓе кои постојано се жалат
  - Луѓе кои се плашат да ризикуваат
  - Кога ќе ги обвинат дека не знаат да работат со пари
  - Луѓе кои очекуваат од нив да се појават на состаноци навреме
  - Злоставување животни
  - Нарушени човекови права


  Јарец

  - Луѓе кои се расфрлаат со пари
  - Луѓе кои бараат позајмици
  - Луѓе кои не враќаат нешто позајмено
  - Луѓе кои не ги воспитуваат правилно децата
  - Луѓе кои не си ја завршуваат работата за која се повикани
  - Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби
  - Читање поезија
  - Кога треба некого да возат
  - Лоша фризура


  Водолија

  - Луѓе кои се облекуваат досадно
  - Лоша храна
  - Да зборуваат за минатото
  - Психијатри
  - Трачеви
  - Непрактични луѓе
  - Кога другите не им се лојални
  - Кога се отфрлени од друштвото
  - Да ги валкаат рацете


  Риби

  - Кога е премногу топло
  - Да ги изгубат очилата
  - Загадена вода
  - Луѓе кои прегласно се смеат
  - Луѓе кои бегаат од караници
  - Алкохоличари
  - Автомобили кои непотребно трошат енергија
  - Бавни возачи
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.506
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  :D
   
 3. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  591
  Допаѓања:
  1.861
  Пол:
  Женски
  Болдираното не е точно, според мене. :D
   
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.381
  Девица

  - Неуредни и неорганизирани луѓе
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повици
  - Луѓе кои не носат часовници
  - Луѓе кои не им враќаат забелешки
  - Губење време на Фејсбук
  - Луѓе кои не зборуваат граматички правилно
  - Луѓе кои често се колнат
  - Емоционални сцени
  - „Стенд ап“ комичари

  Точно!
   
 5. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.142
  Допаѓања:
  69.809
  Пол:
  Женски
  Од А до Ш точно :D :D
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.545
  Допаѓања:
  17.125
  Вага

  - Луѓе кои бараат да ја намалат музиката
  - Луѓе кои јадат нездрава храна
  - Отпадоци во природата
  - Луѓе кои крадат цвеќиња
  - Луѓе кои се груби кон животните
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повикот
  - Врски за една вечер
  - Лоша фризура
  - Луѓе кои користат дрога

  Има вистина! :)
   
 7. Femina777

  Femina777 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  235
  Лав

  - Луѓе кои се облекуваат подобро од нив
  - Луѓе кои имаат подобар автомобил од нив
  - Да бидат игнорирани
  - Некој намерно да ги прави љубоморни
  - Да биде на место што е премногу ладно
  - Да бидат мокри
  - Да ги тераат да прават нешто што не сакаат
  - Кога мора сончев ден да помине затворен дома
  - Кога им кажуваат дека треба малку да забават
  - Кога им кажуваат дека не сметаат да флертуваат

  Значи се е точно :D
   
 8. Roxana

  Roxana Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2013
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  71
  Овен

  - Луѓе кои ги влечат нозете кога одат
  - Невозвратени телефонски повици
  - Кога не им работи мобилниот телефон
  - Луѓе кои цел ден го минуваат на Фејсбук
  - Луѓе кои не преминуваат веднаш на главното
  - Луѓе кои не знаат да играат
  - Кога доцнат автобуси, авиони, возови
  - Луѓе кои се облекуваат немарно
  - Народна музика


  Ептен точно :)
   
 9. Ajlinn7410

  Ajlinn7410 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Вага

  - Луѓе кои бараат да ја намалат музикатѕа
  - Луѓе кои јадат нездрава храна
  - Отпадоци во природата
  - Луѓе кои крадат цвеќиња
  - Луѓе кои се груби кон животните
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повикот
  - Врски за една вечер
  - Лоша фризура
  - Луѓе кои користат дрога

  * Скоро поќето точно. :D
   
 10. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.407
  Пол:
  Женски
  ЦАР :D
   
 11. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  6.103
  Пол:
  Женски
  Јарец

  - Луѓе кои се расфрлаат со пари
  - Луѓе кои бараат позајмици
  - Луѓе кои не враќаат нешто позајмено
  - Луѓе кои не ги воспитуваат правилно децата
  - Луѓе кои не си ја завршуваат работата за која се повикани
  - Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби
  - Читање поезија
  - Кога треба некого да возат
  - Лоша фризура

  Дааа |(
   
 12. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  799
  Допаѓања:
  569
  Се' е точно, посебно подвлеченото. Иначе за последното и не баш, впрочем кој би можел да ми забрани да флертувам. :?:
   
 13. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Стрелец
  - Кога доцнат авиони, возови, автобуси
  - Кога не лета во прва класа
  - Луѓе кои постојано се жалат
  - Луѓе кои се плашат да ризикуваат
  - Кога ќе ги обвинат дека не знаат да работат со пари
  - Луѓе кои очекуваат од нив да се појават на состаноци навреме
  - Злоставување животни
  - Нарушени човекови права

  Само подвлечените не се точни, другото е вистина :lol:
   
 14. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.679
  Пол:
  Женски
  Скорпија

  - Луѓе кои често позајмуваат од нив и никогаш не им враќаат
  - Љубовници кои не можат да доживеат оргазам
  - Кога партнерот ги прави љубоморни
  - Кога некој е подобро од нив во она што го прават
  - Да ги озборуваат
  - Да ги обвинат за неверство, дури и ако е точно
  - Помодарство
  - Луѓе кои тврдат дека имаат духовни моќи

  Се е точно! :wasntme:
   
 15. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.486
  Пол:
  Женски
  Водолија

  - Луѓе кои се облекуваат досадно
  - Лоша храна
  - Да зборуваат за минатото
  - Психијатри
  - Трачеви
  - Непрактични луѓе
  - Кога другите не им се лојални
  - Кога се отфрлени од друштвото
  - Да ги валкаат рацете.
  Точно :)
   
 16. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.258
  Допаѓања:
  32.687
  Пол:
  Женски
  Овен

  - Луѓе кои ги влечат нозете кога одат
  - Невозвратени телефонски повици
  - Кога не им работи мобилниот телефон
  - Луѓе кои цел ден го минуваат на Фејсбук
  - Луѓе кои не преминуваат веднаш на главното
  - Луѓе кои не знаат да играат
  - Кога доцнат автобуси, авиони, возови
  - Луѓе кои се облекуваат немарно
  - Народна музика


  Погодено,погодено :D
   
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.874
  Допаѓања:
  37.473
  Пол:
  Женски
  Близнаци

  - Луѓе кои немаат смисла за хумор
  - Да не се во центарот на вниманието
  - Расипани часовници
  - Лошо вино
  - Тесни чевли или фармерки
  - Луѓе кои бавно зборуваат
  - Луѓе кои бавно одат |(
  - Песимисти
  - Зависници
  - Расипани електронски апарати
  TOЧНО! 8)
   
 18. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Водолија

  - Луѓе кои се облекуваат досадно
  - Лоша храна
  - Да зборуваат за минатото
  - Психијатри
  - Трачеви
  - Непрактични луѓе
  - Кога другите не им се лојални
  - Кога се отфрлени од друштвото
  - Да ги валкаат рацете
   
 19. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  само болдираното ми е погодено друго ништо :)
   
 20. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.613
  Допаѓања:
  12.539
  Пол:
  Женски
  Рак

  - Кога е претопло
  - Волна која ја иритира кожата
  - Спиење на кауч
  - Луѓе кои стигнуваат прерано
  - Луѓе кои се облекуваат лошо и неуредно
  - Да бидат критикувани на кој било начин
  - Насилни филмови
  - Да ги изгубат очилата
  - Луѓе кои ги крадат нивните „5 минути“

  Хахахахах се е точно :rofl: :rofl: