1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што го излудува секој хороскопски знак?

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Thallia, 6 декември 2013.

 1. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.795
  Овен

  - Луѓе кои ги влечат нозете кога одат
  - Невозвратени телефонски повици
  - Кога не им работи мобилниот телефон
  - Луѓе кои цел ден го минуваат на Фејсбук
  - Луѓе кои не преминуваат веднаш на главното
  - Луѓе кои не знаат да играат
  - Кога доцнат автобуси, авиони, возови
  - Луѓе кои се облекуваат немарно
  - Народна музика


  Бик

  - Фалбаџии
  - Хаос и неорганизираност
  - Искината облека или скинато копче
  - Лоша храна
  - Кога некој ги игнорира
  - Да зборува во јавност
  - Луѓе кои не користат дезодоранс
  - Шеги на нивна сметка
  - Да излезат наивни
  - Брза храна


  Близнаци

  - Луѓе кои немаат смисла за хумор
  - Да не се во центарот на вниманието
  - Расипани часовници
  - Лошо вино
  - Тесни чевли или фармерки
  - Луѓе кои бавно зборуваат
  - Луѓе кои бавно одат
  - Песимисти
  - Зависници
  - Расипани електронски апарати


  Рак

  - Кога е претопло
  - Волна која ја иритира кожата
  - Спиење на кауч
  - Луѓе кои стигнуваат прерано
  - Луѓе кои се облекуваат лошо и неуредно
  - Да бидат критикувани на кој било начин
  - Насилни филмови
  - Да ги изгубат очилата
  - Луѓе кои ги крадат нивните „5 минути“


  Лав

  - Луѓе кои се облекуваат подобро од нив
  - Луѓе кои имаат подобар автомобил од нив
  - Да бидат игнорирани
  - Некој намерно да ги прави љубоморни
  - Да биде на место што е премногу ладно
  - Да бидат мокри
  - Да ги тераат да прават нешто што не сакаат
  - Кога мора сончев ден да помине затворен дома
  - Кога им кажуваат дека треба малку да забават
  - Кога им кажуваат дека не сметаат да флертуваат


  Девица

  - Неуредни и неорганизирани луѓе
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повици
  - Луѓе кои не носат часовници
  - Луѓе кои не им враќаат забелешки
  - Губење време на Фејсбук
  - Луѓе кои не зборуваат граматички правилно
  - Луѓе кои често се колнат
  - Емоционални сцени
  - „Стенд ап“ комичари


  Вага

  - Луѓе кои бараат да ја намалат музикатѕа
  - Луѓе кои јадат нездрава храна
  - Отпадоци во природата
  - Луѓе кои крадат цвеќиња
  - Луѓе кои се груби кон животните
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повикот
  - Врски за една вечер
  - Лоша фризура
  - Луѓе кои користат дрога


  Скорпија

  - Луѓе кои често позајмуваат од нив и никогаш не им враќаат
  - Љубовници кои не можат да доживеат оргазам
  - Кога партнерот ги прави љубоморни
  - Кога некој е подобро од нив во она што го прават
  - Да ги озборуваат
  - Да ги обвинат за неверство, дури и ако е точно
  - Помодарство
  - Луѓе кои тврдат дека имаат духовни моќи


  Стрелец

  - Кога доцнат авиони, возови, автобуси
  - Кога не лета во прва класа
  - Луѓе кои постојано се жалат
  - Луѓе кои се плашат да ризикуваат
  - Кога ќе ги обвинат дека не знаат да работат со пари
  - Луѓе кои очекуваат од нив да се појават на состаноци навреме
  - Злоставување животни
  - Нарушени човекови права


  Јарец

  - Луѓе кои се расфрлаат со пари
  - Луѓе кои бараат позајмици
  - Луѓе кои не враќаат нешто позајмено
  - Луѓе кои не ги воспитуваат правилно децата
  - Луѓе кои не си ја завршуваат работата за која се повикани
  - Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби
  - Читање поезија
  - Кога треба некого да возат
  - Лоша фризура


  Водолија

  - Луѓе кои се облекуваат досадно
  - Лоша храна
  - Да зборуваат за минатото
  - Психијатри
  - Трачеви
  - Непрактични луѓе
  - Кога другите не им се лојални
  - Кога се отфрлени од друштвото
  - Да ги валкаат рацете


  Риби

  - Кога е премногу топло
  - Да ги изгубат очилата
  - Загадена вода
  - Луѓе кои прегласно се смеат
  - Луѓе кои бегаат од караници
  - Алкохоличари
  - Автомобили кои непотребно трошат енергија
  - Бавни возачи
   
  На Bitter-Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.530
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  :D
   
 3. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Болдираното не е точно, според мене. :D
   
 4. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.352
  Допаѓања:
  8.472
  Девица

  - Неуредни и неорганизирани луѓе
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повици
  - Луѓе кои не носат часовници
  - Луѓе кои не им враќаат забелешки
  - Губење време на Фејсбук
  - Луѓе кои не зборуваат граматички правилно
  - Луѓе кои често се колнат
  - Емоционални сцени
  - „Стенд ап“ комичари

  Точно!
   
 5. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  5.258
  Допаѓања:
  82.907
  Пол:
  Женски
  Од А до Ш точно :D :D
   
  На Tajnaotrovna му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Thallia

  Thallia Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2013
  Пораки:
  2.805
  Допаѓања:
  18.795
  Вага

  - Луѓе кои бараат да ја намалат музиката
  - Луѓе кои јадат нездрава храна
  - Отпадоци во природата
  - Луѓе кои крадат цвеќиња
  - Луѓе кои се груби кон животните
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повикот
  - Врски за една вечер
  - Лоша фризура
  - Луѓе кои користат дрога

  Има вистина! :)
   
 7. Femina777

  Femina777 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јуни 2013
  Пораки:
  534
  Допаѓања:
  236
  Лав

  - Луѓе кои се облекуваат подобро од нив
  - Луѓе кои имаат подобар автомобил од нив
  - Да бидат игнорирани
  - Некој намерно да ги прави љубоморни
  - Да биде на место што е премногу ладно
  - Да бидат мокри
  - Да ги тераат да прават нешто што не сакаат
  - Кога мора сончев ден да помине затворен дома
  - Кога им кажуваат дека треба малку да забават
  - Кога им кажуваат дека не сметаат да флертуваат

  Значи се е точно :D
   
 8. Roxana

  Roxana Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 септември 2013
  Пораки:
  166
  Допаѓања:
  71
  Овен

  - Луѓе кои ги влечат нозете кога одат
  - Невозвратени телефонски повици
  - Кога не им работи мобилниот телефон
  - Луѓе кои цел ден го минуваат на Фејсбук
  - Луѓе кои не преминуваат веднаш на главното
  - Луѓе кои не знаат да играат
  - Кога доцнат автобуси, авиони, возови
  - Луѓе кои се облекуваат немарно
  - Народна музика


  Ептен точно :)
   
 9. Ajlinn7410

  Ajlinn7410 Активен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  8
  Вага

  - Луѓе кои бараат да ја намалат музикатѕа
  - Луѓе кои јадат нездрава храна
  - Отпадоци во природата
  - Луѓе кои крадат цвеќиња
  - Луѓе кои се груби кон животните
  - Луѓе кои не им возвраќаат на повикот
  - Врски за една вечер
  - Лоша фризура
  - Луѓе кои користат дрога

  * Скоро поќето точно. :D
   
 10. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.411
  Пол:
  Женски
  ЦАР :D
   
 11. jovana03

  jovana03 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2013
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  6.536
  Пол:
  Женски
  Јарец

  - Луѓе кои се расфрлаат со пари
  - Луѓе кои бараат позајмици
  - Луѓе кои не враќаат нешто позајмено
  - Луѓе кои не ги воспитуваат правилно децата
  - Луѓе кои не си ја завршуваат работата за која се повикани
  - Луѓе кои не ја затвораат пастата за заби
  - Читање поезија
  - Кога треба некого да возат
  - Лоша фризура

  Дааа |(
   
 12. Decapitated.Hanna

  Decapitated.Hanna Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  576
  Се' е точно, посебно подвлеченото. Иначе за последното и не баш, впрочем кој би можел да ми забрани да флертувам. :?:
   
 13. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.370
  Допаѓања:
  942
  Стрелец
  - Кога доцнат авиони, возови, автобуси
  - Кога не лета во прва класа
  - Луѓе кои постојано се жалат
  - Луѓе кои се плашат да ризикуваат
  - Кога ќе ги обвинат дека не знаат да работат со пари
  - Луѓе кои очекуваат од нив да се појават на состаноци навреме
  - Злоставување животни
  - Нарушени човекови права

  Само подвлечените не се точни, другото е вистина :lol:
   
 14. J.Ivanoska

  J.Ivanoska Популарен член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  475
  Допаѓања:
  1.688
  Пол:
  Женски
  Скорпија

  - Луѓе кои често позајмуваат од нив и никогаш не им враќаат
  - Љубовници кои не можат да доживеат оргазам
  - Кога партнерот ги прави љубоморни
  - Кога некој е подобро од нив во она што го прават
  - Да ги озборуваат
  - Да ги обвинат за неверство, дури и ако е точно
  - Помодарство
  - Луѓе кои тврдат дека имаат духовни моќи

  Се е точно! :wasntme:
   
 15. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  619
  Допаѓања:
  1.492
  Пол:
  Женски
  Водолија

  - Луѓе кои се облекуваат досадно
  - Лоша храна
  - Да зборуваат за минатото
  - Психијатри
  - Трачеви
  - Непрактични луѓе
  - Кога другите не им се лојални
  - Кога се отфрлени од друштвото
  - Да ги валкаат рацете.
  Точно :)
   
 16. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  3.058
  Допаѓања:
  43.862
  Пол:
  Женски
  Овен

  - Луѓе кои ги влечат нозете кога одат
  - Невозвратени телефонски повици
  - Кога не им работи мобилниот телефон
  - Луѓе кои цел ден го минуваат на Фејсбук
  - Луѓе кои не преминуваат веднаш на главното
  - Луѓе кои не знаат да играат
  - Кога доцнат автобуси, авиони, возови
  - Луѓе кои се облекуваат немарно
  - Народна музика


  Погодено,погодено :D
   
 17. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.587
  Пол:
  Женски
  Близнаци

  - Луѓе кои немаат смисла за хумор
  - Да не се во центарот на вниманието
  - Расипани часовници
  - Лошо вино
  - Тесни чевли или фармерки
  - Луѓе кои бавно зборуваат
  - Луѓе кои бавно одат |(
  - Песимисти
  - Зависници
  - Расипани електронски апарати
  TOЧНО! 8)
   
 18. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  575
  Пол:
  Женски
  Водолија

  - Луѓе кои се облекуваат досадно
  - Лоша храна
  - Да зборуваат за минатото
  - Психијатри
  - Трачеви
  - Непрактични луѓе
  - Кога другите не им се лојални
  - Кога се отфрлени од друштвото
  - Да ги валкаат рацете
   
 19. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  359
  Пол:
  Женски
  само болдираното ми е погодено друго ништо :)
   
 20. GirlRose

  GirlRose Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  5.023
  Допаѓања:
  26.501
  Рак

  - Кога е претопло
  - Волна која ја иритира кожата
  - Спиење на кауч
  - Луѓе кои стигнуваат прерано
  - Луѓе кои се облекуваат лошо и неуредно
  - Да бидат критикувани на кој било начин
  - Насилни филмови
  - Да ги изгубат очилата
  - Луѓе кои ги крадат нивните „5 минути“

  Хахахахах се е точно :rofl: :rofl: