1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што грицкате додека сте на работа?

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од Sahlene, 14 јуни 2016.

 1. Sahlene

  Sahlene Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2015
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Женски
  Еве јас понекогаш за знимација јадам кикиритки, бомбони Негро, или било какви, чоколатца и било какви глупости :D
  Што јадете вие на работното место, додека сте на компјутер или биро?
   
 2. AnnaR

  AnnaR Нов член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2016
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Јас најчесто си подготвувам домашни грицки т.е интегрални колачиња. Моментално хит ми се колачиња од овес и суво овошје. Си ги спремам од вечер пошто се буквално готови за 10 минути и од сабајле во кесичка и со мене на работа. Ем брзи за спремање ем здрви 8) Јас од овде си го гледам рецептот https://moemeni.mk/?cs_recepti=zdravi-kolachina-od-oves-i-suvo-ovoshje Пробајте ги супер се (y)
   
 3. corapce

  corapce Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  341
  Пол:
  Женски
  Цреши :inlove:
  Мехехехе,лажам - невработена сум :P:P:P:rofl:;(;(
   
  На SAMIRA му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.991
  Пол:
  Женски
  Обично си купувам Гранола барс на Виталија, со тоа ми почнува денот уз кафе. Покрај доручекот, задолжително јадам и овошје, периодов кајсии и цреши. И некогаш некакви протеински десерти што ги купува колегата, па нè тера мене и колешката да ги пробаме :D
   
 5. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.225
  Допаѓања:
  314.506
  Секогаш различно, да не ми биде монотоно
  -Разно сезонско овошје
  -интегрални колачиња
  -мешавина од семки од тиква, сончоглед..
   
  На КикиМаус и Petar80 им се допаѓа ова.
 6. SAMIRA

  SAMIRA Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  250
  Пол:
  Женски
  Ова,зборите кога имате пауза,така,а не за време на работното време.
   
 7. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.143
  Допаѓања:
  16.142
  Нокти:lol: се зезам. :D
  Во последно време ништо претходно бев зависна од чоколадирани кикиритки, брусница или микс суво овошје.:)
   
  На toogood, КикиМаус и Ketchup им се допаѓа ова.
 8. Ingvild

  Ingvild Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2012
  Пораки:
  539
  Допаѓања:
  3.414
  Нервите на газдата. :wasntme:
   
  На crimson, toogood, pink95 и 2 други им се допаѓа ова.
 9. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.888
  Допаѓања:
  15.392
  Пол:
  Женски
  Превкусни ми се со капина images.jpg
  Пред некој ден земав овие плазма не се ништо посебно и бананките во пакување по 10 што се:D
  images.jpg milky_sandwich.png banana.jpg
  Се од Стокомак нај ефтини ми се :)
   
  На КикиМаус и joy1 им се допаѓа ова.
 10. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.089
  Допаѓања:
  17.632
  Нервите на шефот :wasntme:
   
 11. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  5.294
  Допаѓања:
  37.035
  Пол:
  Женски
  Да работев во кино ќе грицкав нешто, вака ...:?:
   
  На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
 12. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.303
  Ne grickam nisto.
  Jadam rucek i po rucekot ovosje.
  Nikogas ne grickam megu obroci.
   
 13. Petar80

  Petar80 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јуни 2015
  Пораки:
  1.576
  Допаѓања:
  45.002
  Пол:
  Машки
  Ноктите
   
 14. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.681
  Пол:
  Женски
  Додека работам никогаш не грицкам, за ужина јадам некое сезонско овошје и толку.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 2 други им се допаѓа ова.