Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да му зготвам на болниот дечко? за да го расположам...

Дискусија во 'Канта' започната од Dannyz01072017, 12 септември 2018.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dannyz01072017

  Dannyz01072017 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2018
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Понудете некои рецепти... ќе ви бидам многу благодарна... сакам да го расположам малце... и не сакам да биде нешто секојдневно затоа барам ваши препораки? :D
   
  На Јаневски му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.814
  Што да му зготвам на болниот дечко? за да го расположам...

  Секс
   
  На piksooki, SexiLy, Harper и 18 други им се допаѓа ова.
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.236
  Допаѓања:
  16.962
  Пол:
  Женски
  Зависи од дијагноза, различно влијаат рецептите. :pizza:
   
 4. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.319
  Допаѓања:
  2.755
  Пол:
  Машки
  Свински ребра, печурки и компири.
   
  На zhap4e му/ѝ се допаѓа ова.
 5. dianna95

  dianna95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2015
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
 6. karak

  karak Популарен член

  Се зачлени на:
  11 април 2010
  Пораки:
  4.247
  Допаѓања:
  5.099
  Чоколино машките кога ке се разболат се бетер од деца :)
   
  На gothchick, zhap4e, Јаневски и 6 други им се допаѓа ова.
 7. worrieddd

  worrieddd Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  947
  Допаѓања:
  3.539
  Пол:
  Женски
  Тоа шо сака најмногу :D
  Пр. Солени палачинки
   
 8. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.986
  Допаѓања:
  66.288
  Супа :D
  Со мнооогу црн бибер.
   
  На EvAngelos, Shmizla94, La.loca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. makedonkamak

  makedonkamak Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 октомври 2013
  Пораки:
  3.616
  Допаѓања:
  26.987
  Пол:
  Женски
  Ја мислам комат еден, на раат да се најаде чоекот.
   
  На Pacifist, EvAngelos и Shmizla94 им се допаѓа ова.
 10. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.246
  Пол:
  Машки
  Јас кога сум болен никој и ништо не ме расположува.

  Фмп.
   
  На Dust, Shmizla94, La.loca и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.759
  Пол:
  Машки
 12. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.854
  Допаѓања:
  13.364
  @baba Rada те расипала. :rofl:
   
  На Mishela, DAngel, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 13. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  10.337
  Допаѓања:
  153.655
  Пол:
  Женски
  Зависи што му е и дали смее секаква храна да јаде или не..
  Супа, чорба, пилешко (не пржено), пире..
  Па се до омилената храна ако не е на режим поради здравствената состојба..
  Инаку темава е безврска..
   
  На cresa-jagoda, stetoskop, Јаневски и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.787
  Допаѓања:
  4.178
  Пол:
  Женски
  Отиди му како медицинска сестра облечена и не ти треба храна :))
   
  На cresa-jagoda, zhap4e, Јаневски и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.509
  Допаѓања:
  71.246
  Пол:
  Машки
  Сега приметив дека темава е во рецепти. :rofl:
   
  На ku4ence, cresa-jagoda, zhap4e и 3 други им се допаѓа ова.
 16. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  12.637
  Допаѓања:
  167.125
  Пол:
  Женски
  ќотек би му зготвила :wasntme:
   
  На makedonkamak, Maša8, DAngel и 3 други им се допаѓа ова.
 17. Bender Rodriguez

  Bender Rodriguez The lovable rascal

  Се зачлени на:
  27 јуни 2015
  Пораки:
  2.622
  Допаѓања:
  32.759
  Пол:
  Машки
  Actually, меѓу другото, има рецепт за кекс у видеово. :D
   
  На Kacikakacika и x.Daisy.x им се допаѓа ова.
 18. Јаневски

  Јаневски Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2015
  Пораки:
  915
  Допаѓања:
  1.906
  Пол:
  Машки
  Наемом појќе готоо. Гаси интернетот. :rofl:
   
  На Maša8 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  8.238
  Допаѓања:
  96.209
  Свинска глава у експрес лонец, има многу протеини и помагаат за побрзо оздравување. Повеќе лук и кромид се става и цела китка магдонос.
   
  На ALISA0000, cresa-jagoda, Mr. Right и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.526
  Допаѓања:
  25.527
  Пол:
  Женски

  Ааааа...не, не и не...не сум го ни пипнала..жими очи8-|....
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.