1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да не облекувате (What not to wear)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Hipster, 15 септември 2011.

 1. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Читајки за една слично реално шоу на форумов ми текна на едно слично шоу кои би ве заеинтересирало! What not to wear e американскo реално телевизиско шоу кое е основано врз база на британскиот шоу со истото име. Водители се Stacy London и Clinton Kelly.
  Шоуто се базира модни трансформации на девојки, но понекош и момци кои имаат ужасен вкус за мода и стил. Кандидатите кои ги пријавуваат нивните најблиски, прво мораат да ги исфрлат скоро сите свои поранешни облеки и со помош на малите совети на Стејси и Клинтон добиваат 5000 долари за незаборавен шопинг во New York. Изборот на кандидатите, буквално од еден крај до друг. Ќе видите млади девојки кои се облекуваат како баби, девојки кои се облекуваат како мажи, жени кои сеуште се заглавени во стилот на 50-60 и сеуште се облакуваат така, буквално модни Фрикови од различен интензитет.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Трансформации кои мене ми оставиле најсилен впечаток:
  http://www.youtube.com/watch?v=UMnD1GYFQ0k
  http://www.youtube.com/watch?v=sqhAdBG4a_A
  http://www.youtube.com/watch?v=vKzvBk_w ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=7mwBdLqI ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=A_DBNcKCKoc
  Последната ми е фаворит!

  Ова е само дел, вкупно има 240 епизоди!
  можете да ја гледате на TLC(travel and living), но имате и голем дел од епизодите на youtube!
   
  На LittleMonster8 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bal0n43

  bal0n43 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  81
  Што да не облекувате(What not to wear)

  Многу често го следам ова шоу. Интересно ми е да гледам како ги трансформираат луѓето. Не знаев дека и на youtube има клипчиња од истово, гледав само на Travel & living ама таму постојано се вртат отприлика едни па исти.
  Ти благодарам Hipster за информацијата :)
   
 3. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  НЕма проблем, затоа сме тука:)
  и јас си ги гледав пред да ни ја укинат на телекабел, но често ги гледам кај другарка ми, она ме зарази со овие! :lol:
  Инаку инаше и неколку епизоди на еден торент http://btjunkie.org/search?q=What+not+to+wear , имаше дел кои ги немам гледано:)
   
  На bal0n43 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.332
  Интересна идеја, ама некогаш претеруваат овие двајцата, даваат страшно навредливи коментари, прават да се осеќаат подоле од го*но и та ме нервира.Многу од учесниците се и онака повлечени и со разнишана самодоверба, само овие "стручњациве" им фалат :tmi:
   
  На attias му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.405
  Пол:
  Женски
  ^ Да Клинтон знае да си го претера некад, до некаде и Стејси. Но Стејси ми е премногу фенси!
  Емисиите што се plus size, не ми се интересни, бидејќи не се криви луѓето некогаш што се подебелки и не ги собира баш се! Но ми текнува за таа стујардеата :o Ужас беше! Пласитчна кукла. Имам постирано линк горе, а мислам имаше уште една таква ама немошам да ја најдам!
   
 6. Seznajka2

  Seznajka2 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  118
  :lol: Арно си е шоуто, :!: но некои не ги прават баш за :* ]:)
   
 7. moonlight-girl.55

  moonlight-girl.55 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  1.456
  Допаѓања:
  2.429
  Интересно ми е шоуво, секогаш кога ќе го фатам, го гледам. Стварно се гледа резултат од кога ќе ги променат малце :D, бар на некој начин им помагаат на луѓето :D
   
 8. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.546
  Интересно шоу.Го немам гледано но по ова што гледам интересно е :D
  Ама не сум ја сретнала оваа програма TLC на ТВ.Баш ќе проверам ама мислам ја нема.
  Ја даваат ли на друга програма?
   
 9. LadyH

  LadyH Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2011
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  85
  јас го гледав, ама изгледав многу епизоди и ги повторуваат и не ги гледам по 2 пати.. се е ок со шоуво али неможам оваа многу ми се занесува, тој не ме нервира толку али таа Стејси не ја можам и не ми се свиѓа тоа што значи нема разноличност, сите луѓе ги лишуваат од нивниот стил и начин на облекување и изразување и ги трансформираат во движечи кукли, сеа не викам дека не се убави алиштата и сето тоа али не на секому му стои таков стил, и не сечиј живот се поистоветува со таков начин на облекување ..
   
 10. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  939
  Допаѓања:
  767
  Ја гледав на Travel & living, впрочем се гледав на програмата од сабајле до вечер ми беше пуштено и ја гледав и емисијава. Интересна е, но за мене и не е нешто пре посебна, океј ми е. Секогаш ми беше интересно кога им фрлаат облека, па кутрите жени стресови доживуваа цела облека кога ќе ја видат во канта :D . Некои емисии и на памет ги знаев од толку многу повторувања, бидејќи на програмата во денот една емисија ја даваат по 2-3 пати од секое шоу или што и да е, после како нема да ги научиш, а викендите повторувања од цела недела. Премногу ми е жал што се сменија емисииве, не ги даваат истите како порано, даваат некои за градење, за јадења и незнам што. А оние старите Cake Boss, Jon & Kate plus 8 :inlove: :inlove: :inlove: , LA Ink (мада ова не е укинато), Little People, Big World( жал ми е што не даваат, секој ден снимен им го знаев на памет :D ), Say Yes to the Dress (ахх фустани, фустани), Toddlers & Tiaras (што не ми беше омилено). Иии да не бидам ептен офф пошо забегав :$ , ќе си прекинам, само навистина ми е жал што ги нема стариве (или ако има даваат некоја прва епизода или така нешто). Сега ќе си гледам на торентите што сте ги ставиле :clap: .
   
  На LittleMonster8 и Tearful им се допаѓа ова.
 11. TS-310

  TS-310 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  37
  Ја обожавам емисијава!! :D :D Какви трансформации!!А комбинациите што Стејси и Клинтон ги склопуваат на куклите!!! :clap: :clap: :clap: :clap:
   
 12. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  735
  Пол:
  Женски
  Јас ова сеа пред некое време го приметив и ств добра работа да се пријавам :D се шалам тука ств добро е ова се осознавш себе во гардаробата....ама до сеа саамо 2х го глеав ;(
   
 13. Alegriaa

  Alegriaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2011
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Многу ја сакав!!!!! цел ден ја чекав да почне :D :inlove: :inlove: :inlove:
   
 14. stefi556

  stefi556 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  360
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека претеруваат. Иначе и јас ја следев емисијава на travel & living.
   
 15. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.106
  Ух јас и мајка ми многу ја сакавме емисијава. Сакав и сеуште сакам да ја гледам епизодата со таа плавата стјуардеса. Незнам каде прочитав, ама викаа дека таа плавата пак си се вратила како што била порано...
  Неблагодарна кучка
   
 16. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Еј ептен е интересно..Секој ден го гледам на TLC..Ептен се интересни ..само таа ми е малце..малце поише уфилмана ,а он ми е многу искрен и интересен..
   
 17. Sanniii

  Sanniii Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  1.251
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Женски
  Го гледам кога ќе го фатам на телевизија.
  Има стварно ептен големи трансформации, ама има и некои ептен видлива разлика.
  Се супер тоа што им фрлаат облеката, ама ми нема поента кога такви изгубени ќе ги пратат најпрво сами на шопинг, па за џабе ќе фрлат парите кога пак овие водителиве ќе им кажат дека направиле погрешен избор. :^)

  Сите кои ги имам изгледано до сега, не се до толку лоши. Повеќето носат поголеми конфекциски броеви и облека која не им одговараат на формата на телото, па затоа како немаат смисол за мода. Ај ова ќе разберам, ама на една емисија кога дојде една што носи облека за мали деца се изнасмеав. Девојкава по улица се шеташе со крилја ко на маскембал да е. Па уште вика дека така се облекувала да биде уникатна :D
  Оваа мислам дека беше.

  [​IMG]
   
 18. attias

  attias Активен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  13
  Добро е.. понекогаш го гледам, ама некогаш можат да ме изнервираат- ги комбинираат сите бои... многу навредуваат... им ја уништуваат целата самодовреба на учесниците... |(
   
 19. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Супер е емисијава,постојано ја следам.Само какви комбинации праватт! :$