Што да правам?

Дискусија во 'Канта' започната од Ludaaaa, 7 ноември 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Ludaaaa

  Ludaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Девојки нова сум на форумов и ми треба ваше мислење..Ве молам помогнете!! Вака значи ние се запознавме на екскурзија,кога го видов одма се заљубив во него..Порано живеел во Словенија мислам дека лани или прехлани дојде овде..Сме се виделе многу пати во очи погледите ни се среќавале само незнам дали тоа нешто значи ама според мене ништо не значи..Значи заљубена сум во него од лани..На распустот од школо едвај издржав без него.. :| Беше во Лондон две недели и кога се врати веќе ништо не беше како порано јас поминувам покрај него он не ме забележува..Поради тоа сум многу нервозна.. Не сме искачале заедно не сме ни блиски.. :( Многу девојчиња од школо го сакаат.. ;( Незнам дали он е заљубен во некоја од нив..Неможам да издршам веќе ве молам кажете што да праваам!! Благодарам однапред!!
   
 2. leighton23

  leighton23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  1.681
  Тежок живот на 12 години. :x
   
 3. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.221
  Допаѓања:
  16.850
  Пол:
  Женски
  ^^ Исто мислам и јас, не знам што би одговорила, во тешка ситуација се наоѓа. Плус нова е на форумов па мисли дека треба да и прогледаме низ прсти што не ги чита правилата на форумот.
  Ај остај тоа што се заљубила па и дечкото од Словенија е, плус бил и во Лондон, па добра прилика за сите девојчиња е, има пари и све тоа.
  Значи ова е доказ дека љубов на прв поглед постои! :rofl: (нема врска што не ја рецка, што не правеле ниту муабет ниту пак излегувале заедно во исто друштво) Битно љубовта постои енд лав ис ин д ер итн...
  Ах сигурно сите девојчиња од школо се заљубени во момчето од Словенија и сега очекувам сите да дојдат на форум да прашаат за совет.
  А во кое школо учиш, има ли многу девојчиња? Да се подготвиме психички.
   
 4. Ludaaaa

  Ludaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  По потекло иначе македонец е..А,за парите мене не ми интересира,парите воопшто не ми се важни..Не се заљубени сите девојчиња ама има околу 5 сигурно :P
   
 5. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.390

  што да ти кажам,што да те лажам... :?:
   
 6. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.421
  Пол:
  Женски
  Па нормално дека ема да те примети кога си дете, а тој изгледа е и полнолетен штом бил ваму, бил таму. Што очекуваш ти да се мафта он со дете кое тек се испилило?
   
 7. Ludaaaa

  Ludaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Хах па он е колку мене и со неговите родители бил во Лондон!! :D
   
 8. Dee

  Dee Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  334
  Абе на 12 години јас ластик на улица си играв, ти бараш совет на форум за љубов?? :^) Дали да плачам или да се смеам е работава.
   
 9. a.c.k.a

  a.c.k.a Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  603
  уште сега ли бре со овие работи,абе зимајте книгите и учите или занимавајте се со нешто друго на ваши год ние ластик сме играле,топката на место и др игри а вие за дечковци барате совет ,епа затоа на 17-18 год се мажат и раѓат |(
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.319
  Допаѓања:
  123.094
  Пол:
  Женски
  Да почнеш да живееш живот како што треба, ете за почеток тоа прави.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.