1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што да правиш кога момчето што ти се допаѓа....

Дискусија во 'Сингл' започната од elen4i4, 28 ноември 2009.

 1. elen4i4

  elen4i4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Што да правиш кога момчето што ти се допаѓа по цели денови игра кантер, покер, биљот, вели дека му се допаѓате, а не ти прави никаков, апсолутно никаков муабер ниту пак се поздравува. Сепак ти „фрла“ погледи одвреме навреме. Инаку премногу се срами и некогаш не дава никакви знаци на заинтересираност, а некогаш пак дава. :worried: Вели дека сака само мување, а не сериозна врска и на крајот стои некаков ефтин изговор порати тоа што не сака да има врска со тебе. Престанав да зборувам со него и го игнорирам во последно време со цел да се опамети, но не знам дали постапувам правилно затоа што можеби тоа ќе го оддалечи од мене.

  Ве молам за некаков совет. Однапред благодарна. :)
   
 2. nasmejse

  nasmejse Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Хммм значи он неговото си го кажал ... сака мување,а не врска. Прашањето е што сакаш ти? Дали би се задоволила со со тоа да го имаш од време на време и тоа без емоции. Ако се одлучиш да се муваш со него немој да очекуваш дека нешто ќе се промени, дека ќе стане внимателен и ќе ти посветува внимание.
  Според мене е паметно што си почнала да го игнорираш, но уште попаметно би било ако продолжиш понатаму и тоа игнорирање ти е спонтано затоа што едноставно престанал да те интересира.
   
 3. Mireto

  Mireto Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  22
  Дали би сакала дечко ти по цел ден да игра кантер и др игри, а ти да седиш до него и да умираш од досада? Според мене тој не е дораснат за врска и поради тоа не сака да ја има, а не затоа што многу сака да се мува. Мој совет е за сега да го игнорираш додека не порасни т.е. додека не започне да размислува на др начин. Ако сега ти е дечко не мислам дека ќе си среќна со него. Сепак ти решаваш за тоа а не ние. Тука сме само за совет. Поздравче
   
 4. Sinolichka

  Sinolichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  haa...pa tipot ocigledno seuste se ponasa kako malo dete...a fakt e deka nie zenskite sakame postari maski,poiskusni..koi ne se ponasaat ko mali deca... :)
  sakame iskusen decko,koj moze da gi zadovoli nasite potrebi!!!
  pa sea ti vidi dali sakas dete ili pameten i seksapilen decko?! :)

  [mod-kirilica:i4zr96xf][/mod-kirilica:i4zr96xf]
   
 5. iren4ence

  iren4ence Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  Што да правиш кога момчето што ти се допаѓа....вели дека му се бендисваш и карактерно и физички..сака да бидите заедно шо побрзо,значи стварно те бендисва...ама никако не можи да се договорите повторно да излезите заедно :roll: и то заради глупости...јас чекам тој да ме викни..а тој договорва во последен момет и јас ке го одбијам или пак ке речиме дека ке се договориме другиот ден и тој се прај на тошо :evil: стварно не можам да го разберам :(
   
 6. LadyButterfly

  LadyButterfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  I jas si imam problem....ima eden decko sto mi se sviga veke nekoe vreme, ajde pocnavme da komunicirame, fino e se, se druzime, nisto prenapadno i nevkusno.
  I se pogodivme so drustvo da bideme izlezeni , i nie dvajcata si sedevme zaedno, vrti-suci pak zaedno, me castese pijacka(iako insistirav da ne go pravi toa), se salevme se bese super...samo sto....nisto poveke od toa ne se sluci :)))
  Ne znam dali da placam, dali da se smeam.... A peder ne e definitivo :)
  Mislenje....?!?!? :P

  [mod-kirilica:c6lkl9f3][/mod-kirilica:c6lkl9f3]
   
 7. angel

  angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2009
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  51
  Ако сакаш да бидеш со него ризикувај малку повеќе... Јави му се ти да излезете, сепак тоа и не е толку лошо ако веќе си го одбила еднаш ;)

  Има и такви машки кои сакаат да се прават тешко достапни. Можеби си налетала на таков. Наредниот пат кога ќе се сретнете пробај да го насочиш муабетот кон излегување или сл за да најдете нешто што и двата сакате да го правите и да се договорите да излезете.
  Само немој пред време да се затрескаш во него, затоа што може да испадне дека не е заинтересиран. Со среќа ;) ;)
   
 8. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека треба ти да се јавиш и да го договориш ако не ти одговара неговото договарање „во последен момент“. Јави се ти и договори го па види каква ќе биде неговата реакција. Ако е убава ќе излезите ако не е или чекај тој да се јави ако мислиш дека стварно му се допаѓаш или батали го. Поздравче и чекаме да пишиш да кажеш како помина.
   
 9. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.718
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  LoL vo mnogu slicna situacija sum. Se muvame 10 meseci. Jas iskreno ne sum zaljubena vo nego ama imam potreba od nego. Vo posledno vreme se odnesuva ladno sprema mene. Drugar negov mi kaza deka me saka ama demek nekoj neshto mu zboruval za mene neubavi raboti i zatoa sega vakov ni stanal osnosot. Ako stvarno saka da prekine bilo kakov kontakt so mene edinstveno krivo mi e shto mu dadov mi beshe prv :oops:

  [mod-kirilica:1t0sp3t4][/mod-kirilica:1t0sp3t4]
   
 10. Janalicious

  Janalicious Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  14
  Што да правиш?
  Кажи му, пријди му.
  Ако те одбие, кој го врти, има и други мушки.
  Може и да чекаш на него, ама ако он е срамежлив и двајцата ќе пропуштите добра шанса.
  Такада еднаш се живее, прај ти што сакаш да правиш !
  && Не размислувај на последиците, нормално кога е во прашање љубовта!
   
 11. Teaty

  Teaty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Sto da pravis koga momceto sto ti se doapaga te svigja i tebe i cela nok na msn ti kazuva deka si ubava deka saka da ti go smeni statusot singl i da ne zaboravas da izelezes sledniot den vo 2 ae sto s dogovorivme a utredenta da iskocis i da viis deka on si igra kosarka so drugarmu tamu kaj sto treba da secekate iako vie ste se dogovorile da bidee sami i deka ke bide nesto potoa nesakajki se srekavate vo lift i so nego e i negoviot najdobar rugar.Pa on go prasuva NEGO dali ke iskoci a potoa se vrti na kaj tebe i oanaka kao ti ke iskocs na toa jas mu ogovoriv deka jas go izlegov i deka on trebase da me ceka a on samo ja navedna na strana glavat so nasmevka na liceto i izmumla da vo koe sto nemase voopst razocaruvanje i potoa go pogledna drugar mu.Kako da se ponasam sega prema nego i dali da se soglasam ako povtorno me vikne??
  ve molam za sovet

  [mod-kirilica:mnyo572o][/mod-kirilica:mnyo572o]
   
 12. Macenceee

  Macenceee Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Здраво на сите :)
  Имам еден мал проблем па би сакала да ми дајте совет како да постапам со едно дете кое мене ми се допаѓа, а јас незнам дали јас му се бендисвам. Некое време се дописуваме секој пат тој прв ми пиуваше, па решив јас да му давам некој комлименти и тој ми дваше. Па потоа јас му се приближавав да свати дека јас го бендисвам него и од кога така постапив тој веке не ми пишува прв :( Јас му написав и тој ми рече дека ке бега :twisted:
  ВЕ МОЛАМ ПОМОЖЕТЕМИ ОТИ НЕЗНАМ ШТО ДА ПРАВАМ
  ОДМАПРЕД ВИ БЛАГОДАРАМ ЗА СЕКОЈ ВАШ СОВЕТ
   
 13. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Машка кукавица. Леле, не знам што се случува со машкиве, ама факт е дека стануваат големи слабаци. Ти ништо лошо не си направила. Веќе не му пишувај, не му се приближувај, ништо не прави. Остави така. Па кога ќе осети дека те нема сам ќе те побара, нормално кога ќе собере храброст. :) Ти не се нервирај, уживај си и се ќе биде океј. :up:
   
 14. Dirty-angel

  Dirty-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  16
  A што да правам кога ми се засвиѓа еден тип од fax, ептен е фин срце е топ е... Ама некако премногу како дете се однесува уште е во таа фаза (8 одд :lol: ) и се пали на секоја 2 типка, воопшто не е созреан и гледа само како да легне со некоја а мене не ми треба таков- девојче сум и сакам нежности :lol: :lol: :lol:
  А кога е со мене постојано збори како само со мене би можел да има врска а мил ми е многу и несакам да си го расипам другарството што го имам со него, а се повеке ми се допаѓа :( :) ;)
   
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  Дружи се со него, не почнувај врска. Штом е таков, нему ќе му треба време дури созрее ако воопшто му се случи тоа. Затоа што има машки кои никогаш не созреваат. Немој многу да се замараш со тоа што прави, што збори и не го сфаќај сериозно. И ти си млада, ама ете си сакаш внимание, нежност, некој кој ќе е тука само за тебе. Барај таков и ќе најдеш, верувај. Ако треба да се случи нешто со овој, ќе се случи и тоа спонатано. Само немој многу да веруваш.
   
 16. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Игра топло ладно со тебе, значи праави машки нзбрки ти досадуваше па го снема па не се секирај остај го ако е твој ке се врати :lol:
   
 17. lacki

  lacki Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  imam edno problemce.go zapoznav na rabota. od pocetok znaev deka ima tuka nesto ama sum sramezliva po priroda i se trgnav nastrana. no sega pak sum vo dilema. ne znam sto osekja i sto znaci negovoto odnesuvanje. vo pocetokot samo se gledavme bez da si receme zdravo ko kje se razminevme vo hodnik. potoa koga i da recev zdravo ne vozvrakjase. ednas koga bevme sami vo edna prostorija samiot pocna razgovor za nekoja si banalna tema. naredniot pat koga razgovaravme pak toj zapocna, no povtorno bevme sami. razgovorite bea da gi narecam sluzbeni. so site drugi se odnesuva opusteno, se smee, se zeza, so mene e mrtov laden, seriozen, kako da ne e istiot. ako se razmineme vo hodnik spusta pogled bez nisto da rece, a nekogas koga sme so drugi luge zabelezuvam deka me gleda skrisum, ako misli deka ne zabelezuvam. okolu nego se motaat iljada zenski sekoj den, zasto e zgoden, i so site e normalen, otvoren na sekoja tema. jas sum sramezliva, no ne veruvam deka i toj e takov. ili mozebi e?!ne znam sto da mislam!

  [mod-kirilica:36pwv5ol][/mod-kirilica:36pwv5ol]
   
 18. TeAmoTeAmo

  TeAmoTeAmo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  7
  а што да правиш кога момчето и се допаѓа и на твојата најдобра другарка??
   
 19. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  што да правиш кога момчето што ти се допаѓа се праи некој фраер и иако најверојатно му се допаѓаш а и ти праќа такви знаци дека му се допаѓаш, сепак не ти приоѓа? :worried: дали е ради таа пуста гордост, очигледно он искача само си тие таквите што ги викаат
  најјаки пи*ки во градот
  па сеа неговата гордост у прв план ја става? |(
   
 20. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Што да правиш со срамежливи момчиња? |(
  Не е за врска, ама го беше срам да ме праша во школо да ми биде партнер :lol: па на ФБ ме прашува.
  О леле, викам немора да се срамиш,слободен си биди ;)
  Ова не е можно тинејџерите какви станале :o